David Cole i JDL


David Cole na Konferencji IHR w 1992. Został zaatakowany przez bandziorów z JDL na spotkaniu na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles w styczniu 1992 r.

22 stycznia 1992 r. działacz rewizjonistyczny David Cole został zaatakowany przez bandziorów z JDL na spotkaniu mającym miejsce na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Przed rozpoczęciem spotkania przywódca JDL Irv Rubin próbował zepchnąć młodego Cole’a ze schodów. Opryszki z JDL również napastowały i rozkazywały organizatorowi spotkania, Robertowi Morrissey’owi. Po rozpoczęciu spotkania opryszki z JDL próbowały zakrzyczeć przemawiających, a następnie rzucały w Cole’a jedzeniem. Ostatecznie rzezimieszek z JDL zaatakował Cole’a – który jest żydem – uderzając go w twarz i powodując krwawienie z nosa.

Zdarzenie zostało nagrane na taśmie przez operatorów programu „48 Hours” telewizji CBS oraz przez ekipy wiadomości dwóch lokalnych stacji telewizyjnych w Los Angeles. Żadna z miejscowych stacji nie wspomniała SŁOWEM o incydencie w swoich wieczornych programach informacyjnych. Podobnie oficjele CBS zdecydowali o nie nadawaniu ANI SEKUNDY z tej napaści, również w segmencie poświęconym rewizjonizmowi holokaustu, który był częścią godzinnego programu „48 Hours” nadanego 26 lutego 1992 r. przez sieć telewizyjną CBS. Najwyraźniej oficjele telewizji CBS zadecydowali, że sceny syjonistycznych zbirów bijących młodego żydowskiego rewizjonistę nie pasują do obrazu „rewizjonizmu”, który CBS chciało przedstawić swoim licznym odbiorcom.

***

2 stycznia 1998 r. David Cole zarzucił rewizjonizm holokaustu i całą pracę, którą wykonał dla sprawy prawdy historycznej. Wielu ludzi zastanawia się, co się wydarzyło. Co przyczyniło się do zmiany zdania? Wszystko wskazuje na to, że powodem były groźby poczynione w stosunku do jego osoby przez Żydowską Ligę Obrony (JDL).

W odpowiedzi na jego publiczne komentarze odnośnie poważnych słabych punktów popularnie akceptowanych quasi-historycznych relacji holocaustu, JDL wszczęła przeciwko niemu kampanię nienawiści, której rezultatem było podpisanie oświadczenia odwołującego dotychczasowe tezy. Częścią kampanii był nienawistny i grożący tekst krytyczny, “Monstrualny Zdrajca”, który oferował nagrodę za jego domowy adres i był opublikowany na stronie JDL przez kilka tygodni czy miesięcy. Kiedy Cole zaoferował im oświadczenie zaprzeczające poprzednim twierdzeniom, usunęli stronę nawołującą do przemocy w stosunku do niego i zamienili na akceptowalne słowa oświadczenia. JDL otwarcie użyło taktyki terroru, która zadziałała.

Nietolerancja, groźby i siła nie tworzą szczególnie dobrej atmosfery dla odnajdywania prawdy. Niezależnie od tych doświadczeń z intelektualnymi opryszkami, praca Cole’a w perspektywie czasu przetrwa bądź nie ze względu na swoją wartość merytoryczną. Film „David Cole przeprowadza wywiad z dr Franciszkiem Piperem” jest w każdej mierze tak aktualny teraz, jak był przed siłowym zastraszaniem człowieka, który jest jego twórcą.

Konkluzje filmu Davida Cole’a zostały potwierdzone w książce Roberta Jana Van Pelta i Deborah Dwork „Auschwitz: 1270 to the Present”. Według Van Pelta i Dwork:

„Odwiedzający [Auschwitz] nie są informowani o tym, że krematorium, jakie oglądają, jest w większości powojenną rekonstrukcją”. (str. 363)

***

Zabawną rzeczą jest, że wycofanie się Cole’a po prostu potwierdza to, co mówią rewizjoniści. Przez przeszło 20 lat rewizjoniści twierdzili, że zeznania Niemców, wielce niedokładne i sprzeczne, zostały złożone nie tyle ze względu na bezpośrednie fizyczne tortury, lecz jako pragnienie ochrony własnej a przede wszystkim swoich rodzin przed odwetem i problemami. Jeśli chodzi o odwołanie twierdzeń przez Cole’a, JDL chełpi się tym, że było ono rezultatem ich wcześniejszej strony, i że Cole „obawiał się o życie swoje i swoich krewnych, którymi prawdopodobnie się opiekuje”. Tak więc dla tych, którzy nie wierzyli, że Niemcy powiązani z obozami koncentracyjnymi mogli być zastraszani celem złożenia nikczemnych zeznań, ideę uderzająco potwierdza wycofanie się Cole’a, co więcej, JDL wymachuje dowodem przed waszymi nosami.

Linki:

http://www.zundelsite.org/english/zgrams/zg1998/zg9802/980206.html
http://www.geniebusters.org/915/04h_Cole.html
http://www.codoh.com/cole/cole.html
http://www.ihr.org/books/ztn.html

________________

*Za bibula.com: Powstała w 1968 roku w Stanach Zjednoczonych na Brooklynie organizacja terrorystyczna Jewish Defense League, założona przez najbardziej uznanych i prominentnych rabinów środowiska ortodoksyjnych Żydów, rozrastała się w szybkim tempie i w 1972 roku skupiała już 15 tysięcy członków. Pomimo zdelegalizowania jej przez władze amerykańskie, przeszła do działań ukrytych. Stworzono liczne oddziały międzynarodowe. Organizacja żydowska JDL odpowiedzialna jest za przeprowadzenie ataków terrorystycznych, w tym podpalenie w 1984 roku w Kalifornii lokalu Institute for Historical Review, organizacji skupiającej nonkonformistycznych historyków i badaczy tzw. Holokaustu, oraz ataków terrorystycznych na biura reprezentantów świata arabskiego.

W przesłuchaniu kongresowym w 2004 roku dyrektor biura antyterrorystycznego i kontrwywiadu FBI, John S. Pistole określił JDL jako “znaną ekstremistyczną stosującą przemoc organizację żydowską.” Organizacja JDL znajdowała się przez wiele lat w spisie FBI organizacji terrorystycznych działających na terenie Ameryki. Przywódcy JDL zostali skazani na 20 lat więzienia, gdzie zmarli. Według statystyk FBI, w latach 1980-85 dokonano 15 ataków terrorystycznych przeprowadzonych przez Żydów, z czego 15 było dziełem członków JDL.

Terroryści żydowscy z organizacji JDL dokonują też ataków na ziemiach palestyńskich. W Hebronie “nieznani sprawcy” podpisujący się “JDL” zastraszają również ludność palestyńską i wymalowali na drzwiach domów zamieszkanych przez Palestyńczyków napisy “Arabowie do gazu!”.

Żydowska organizacja terrorystyczna daje się we znaki również we Francji, gdzie zaprotestowała nawet lewicowa “antyrasistowska, walcząca z antysemityzmem” organizacja MRAP, wzywając ponownie władze francuskie do zdelegalizowania Jewish Defense League.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: