Info redakcyjne


Za kilka dni (około tygodnia) przenosimy się na nasz własny serwer. Na w pełni profesjonalny portal, z własnym profesjonalnym czatem i forum (stąd nasza mniejsza aktywność na StSy). Nazwę portalu wybraliśmy wspólnie z czytelnikami na podstawie przeprowadzonej przez nas ankiety na PW & StSy. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli w niej udział. Prace nad wykończeniem portalu potrwają jeszcze kilka dni, natomiast w tworzeniu Forum można wziąć udział już teraz. Zapraszamy do rejestracji i działania na:

Forum Wolnej Polski – Narodowa Agencja Informacyjna

Komentarze 403 to “Info redakcyjne”

 1. co jest najbardziej znane Chopina? Says:

  no co, zamarzają pszczoły dlatego, że mamy ładną zimę tej wiosny … najgorsze, że napięcie w tym kraju jest takie jakby to był znów 1945 rok ….

 2. radzioron Says:

  Siema, mam zamiar dzisiaj (ok 20tej) zrobić kopię całej strony. Pojawi się pewnikiem sporo „pingów” uprzedzam że to nie atak, pozdrawiam.

 3. co jest najbardziej znane Chopina? Says:

  Obowiązujące od 19 stycznia 2013 roku, znowelizowane przepisy wprowadziły wiele zmian w dziedzinie egzaminowania kandydatów na kierowców. Pojawiły się również nowe kategorie uprawnień do kierowania pojazdami, a to oznacza, że konieczne było opracowanie odpowiadającego temu stanowi rzeczy wzoru prawa jazdy. Nowy dokument z czasem będą musieli mieć wszyscy, także ci, którzy przed wejściem w życie zmienionych przepisów posiadali prawo jazdy. Oznacza to, że miliony Polaków będą musiały udać się do urzędów i zapłacić za wydanie dokumentu.

  wstał rano jakiś urzędas, pomyślał sobie, że można zrobić wałek na społeczeństwie na prawach jazdy, pobratymcy też sobie trochę pokradną … przecież to publiczne pieniądze, a nie prywatne pieniądze urzędasów, więc można marnować do woli … to dopiero zdegenerowana moralność co?

 4. Wojwit Says:

  Proszę o rozpowszechnianie pomysłu i treści także na stronach niepolskojęzycznych, o których pisze autor bloga we „wstępniaku” tekstu:

  http://bialczynski.wordpress.com/2013/04/12/polabscy-i-luzyccy-straznicy-wiary-slowian-oraz-bohaterowie-narodowi-ksiaze-niklot/#comment-32118

  Trzeba się przeciwstawić germańskiej (i nie tylko, nie tylko…) propagandzie historycznej. Może to zmieni sposób myślenia (także o ich własnych korzeniach) zatrutych me(r)dialnie narodów Zachodu?

 5. Pluszowy Miś Says:

  @ Wojwit – tu można z połowę książki na ten temat napisać. Np. miasto Lubeka to starosłowiańska Lubica, a niedaleko od niej położony Ratzeburg, to nic innego tylko Racibórz, albo Racibor.
  A kraina znana w Niemczech jako „Dertzink”? – pochodzi od starosłowiańskiego słowa „darc”, głóg.
  Niemiecka obecnie Meklemburgia to niegdyś kraj czysto słowiański. Jeszcze w 1521 r., prof. Mikołaj Thurius z Roztoki (Rostock) napisał: Ci, którzy zamieszkują Las Jabelski (Jabelheide) tak pod względem obyczaju, jak i języka, dotąd są Sarmatami i nic ze swoich obyczajów nie zmienili”.
  A tzw. „Wendland”, to nawet po niemiecku znaczy „kraj Słowian”.
  A książę Jaksa z „Kopanicy”? W 1157 r. zdobył Brennę na Niemcach. Nawet niemieccy urzędnicy cesarscy pisali do niego listy, tytułując go „dominus Jaczo”. Na monetach zachowanych po jego panowaniu można odczytać „Jacza Coptnik CNE”. A Copnik, względnie Kopnik, to obecna dzielnica Berlina – Köpenick.
  Temat rzeka

 6. Wojwit Says:

  Autor napisał ten artykuł z myślą o nowym dziale bloga, który prowadzi. Ma on być (ten dział) rozpropagowaniem prawdy o korzeniach wielu narodów Europy Zachodniej przede wszystkim WŚRÓD TYCH NACJI, żeby „prawda ich wyzwoliła”. Stąd moja prośba. Pozdrawiam serdecznie!

 7. Polak Says:

  Benjamin Franklin: „… W jakimkolwiek kraju by się osiedlili w większej liczbie, Żydzi demoralizowali go, niszczyli integralność ekonomiczną, segregowali się od reszty społeczeństwa, wyszydzali i podkopywali chrześcijańską wiarę, na jakiej oparty jest kraj…”

  Nie wiem czy rzeczywiście Franklin jest autorem tych słów ale jakże dosadnie pasują one do dzisiejszej rzeczywistości USA i UE.
  Zarzuty Franklina:
  -Żydzi demoralizują kraj-czyż to nie oni w mediach propagują homoseksualizm, aborcję jako „wolność” człowieka. W polskojęzycznych mediach przetoczyła się ostatnio fala homo, kilka tygodni codziennie jakieś wiadomości o grupie ludzi która stanowi niewielki promil społeczeństwa a uwagę poświecona niczym najważniejszej sprawie ludzkości.
  -Żydzi niszczą integralność ekonomiczną-czyż to nie ich banki stosują lichwę, czyż to nie ich banki typu Lehman Brother wywołały kryzys finansowy w USA, a Murdoch to kto?
  -Żydzi segregują sie od reszty społeczeństwa: fizycznie-tworzą swoje zamknięte enklawy, szkoły, teatry. Duchowo-tworza podział MY-czyli naród wybrany ONI-czyli goje (antysemici odpowiedzialni za holokaust)
  -Żydzi wyszydzają i podkopują chrześcijańską wiarę-nagonka na katolików i księży w mediach typu Newsweek, gazeta wybiórcza, NIE, tvn, polsat.

  Czy te zachowania o których mówił Franklin 200 lat temu nadal są aktualne? Widać że bardziej aktualne niż kiedykolwiek wcześniej.

 8. stophasbara Says:

  @ Polak: BEZ WĄTPIENIA są to słowa B. Franklina, wygłoszone na posiedzeniu Konwentu Konstytucyjnego w Filadelfii w 1787. Stwierdzenie to jest fragmentem znacznie dłuższej wypowiedzi BF, a przetrwało dla potomności dzięki pamiętnikom Charlesa Coteswortha Pinckneya, który był uczestnikiem tego posiedzenia i delegatem z Karoliny Południowej na Konwent.
  pozdrawiam

 9. b Says:

  http://www.wprost.pl/ar/394161/Potwierdzone-rzad-chce-pozbyc-sie-LOT-u/

  „Tylko prywatyzacja może poprawić sytuację w PLL LOT – ocenił premier Donald Tusk. Rząd przyjął ustawę, która ma umożliwić prywatyzację spółki.

  Rząd przyjął projekt ustawy o uchyleniu ustawy o przekształceniu własnościowym przedsiębiorstwa państwowego Polskie Linie Lotnicze LOT. Premier Donald Tusk oświadczył na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów, że ustawa ta powinna umożliwić prywatyzację LOT-u. ”

  Nasi dobroczyncy nie proznuja. Ciekawe komu w udziale przypadnie ten kasek i co jeszcze zostalo do sprywatyzowania? Ktos zna plany prywatyzacyjne bractwa?

 10. Stan Says:

  Oto jaki ” kwiatuszek” znalazłem dzisiaj na łonecie; http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wprost-rosnie-liczba-osob-deklarujacych-sie-jako-z,1,5467722 ,wiadomosc.html,jakby to określił płk. Kurtz ; Horror ,horror , horror …………………..

 11. n_one Says:

  Witam,
  nie wiem czy już spotkaliście się z tą pozycją literacką:
  The Controversy of Zion
  by DOUGLAS REED
  translated by Krzysztof Edmund Wojciechowicz
  Published in 1978 by: Dolphin Press (Pty) Ltd, P.O. Box 3145, Durban, Natal,
  South Africa”
  Jeśli nie, to wydaje mi się, że zainteresuje Was; jeśli tak, to… warto przypomnieć 🙂

  http://www.controversyofzion.info/Controversybook_Polish/Controversybook_pol/Kontrowersja_syjonu.pdf

 12. stophasbara Says:

  Biblioteka Narodowa pozycja 83.
  pozdrawiam

 13. Hobbysta D. Says:

  W takim razie my mamy obowiązek oswobodzić Polskę,a możemy być spokojni,że dzisiejsi „licealiści” postawią Ją na nogi! 😉

 14. Dada Says:

  „Portal PW & StSy w wyniku zakończenia współpracy p. Jerzego ze StSy przed kilkoma dniami przestaje istnieć w takiej formie, jak teraz, czyli następuje reaktywacja StSy. Wg. p. Jerzego i większości czytelników portal był nieczytelny, a zatem powrót na StSy wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.”

  No i bardzo dobrze, „współpraca” pana Jerzego polegała i tak li tylko i wyłącznie na sponsoringu, żadnego wkładu w treści strony nie odnotowano (poza wrzutką obrazków i wierszyków), tak więc nie było to de facto połączenie obu portali (gdyż teksty merytoryczne pan Jerzy umieszczał u siebie na forum, a nie nowej witrynie), dlatego też uważam, że powrót do starej konwencji SS (pomijając już tragiczny wygląd nowej strony) jest słuszny i uzasadniony.

 15. Admin Says:

  Dada, słuszna i prawdziwa uwaga. Mój komentarz jest przy niej zbędny.

 16. qwerty Says:

  Ulicki-Rek o zbrodniach UPA: „Stwierdzam jedynie po raz kolejny,ze “dowody” (bo o ym tylko mowie ,bez wzgledu na to co mi pan imputuje) jakie do tej pory znalazlem w tzw.gajowce sa tyle samo warte co zydowskie dowody na tzw.holokaust.” Cytat sprzed dwóch lat ze strony maruchy na wordpressie. W komentarzach pod różnymi artykułami o banderowcach jest tego więcej.

 17. matirani Says:

  Witam po przerwie … nowe i stare widze… przeniesc moje pisaniny ze SSPW tutaj? da sie zrobic latwo bez przepisywania?
  Forum administracyjne to tutaj jest?
  ufff…. juz sie przyzwyczailem do poprzednich stron i poza detalami nic mi na nich nie przeszkadzalo…
  Pozdrawiam

 18. Admin Says:

  Wszystko zostało ręcznie przeniesione. Niebawem, w wolnej chwili, skrobnę do Ciebie email Mati.

 19. questionMark Says:

  Jak dla mnie postawa Pana Jerzego jest bardzo, delikatnie mówiąc, dziwna. Troche wygląda na próbe „wykończenia” konkurencji a nie stworzenia czegoś wspólnego.

 20. Mark Says:

  Witam , po przenosinach. Dziwna to współpraca była i tak naprawdę teraz nie wiadomo co ona tak naprawdę miała wnieść w życie oprócz „zamot” dla czytelnika. Po pierwsze szata graficzna była jaka była, po drugie nowa nazwa strony zbyt przydługa, po trzecie udział Jerzego Urlickiego w zasadzie żaden ograniczający się do linkowania kilku zdań na stronie do jego strony. Totalnie tego nie rozumiałem. Skoro STSy zawiesił działanie PW tez powinna je zawiesić ale tak sie nie stało. Cóż jak zwykle tam gdzie powinna być zgoda i współpraca , okazuje się że są tylko podsrywania i kłótnie. Cóż….takim stanem daleko nikt nie zajedzie a w szczególniości my POlacy.

  Ps. A co z ankietą która była zamieszczona na stronie ? Jest ona już nie aktualna?

  Pozdrawiam

 21. Admin Says:

  Pomysły z PW & StSy będą kontynuowane na StSy. Nic nie przepadnie, nic się nie zmarnuje 😉 Ankieta nam bardzo pomogła, dzięki niej mamy już wykupioną bdb medialną nazwę z której niebawem skorzystamy. Nie chcę na razie zdradzać szczegółów, wszystko w swoim czasie. Pisaliśmy, że stworzymy duży polski portal i to zrobimy. Pisaliśmy, że musimy mieć swój własny komunikator, pocztę, i będzie to mieć. Praca niej jest łatwa, ale to kwestia czasu 😉

 22. Woytas Says:

  Witam forumowiczów i adminów. Znowu na StSy i stwierdzam, że bardzo tu swojsko i przyjaźnie, rzekł bym jak w domu. Podrzucam link do wybryków znanego obrońcy krzyża i urządzanego wówczas cyrku. Oczywiście ten osobnik był tylko zwykłym pachołkiem w tym przedstawieniu. Całością kierowały natomiast takie osobistości jak B. Komorowski, Rebe K.Nycz, Palikutas i reszta menażerii spod dawidowej gwiazdy.
  Link: http://youtu.be/SploSArKrVQ

 23. Admin Says:

  Dziękujemy Woytas. A zatem rozgość się i czuj jak u siebie 😉 Pozdrawiam.

 24. Admin Says:

  Do materiału Woytasa koniecznie na odtrutkę:

  Rzadko spotykany w dzisiejszych czasach, obiektywny nt. homoseksualizmu dokument.

 25. krzysiek1203 Says:

  [IMG]http://i.imgur.com/RrqynoK.jpg[/IMG]

 26. Woytas Says:

  Polecam obejrzenie nowego felietonu Maxa Kolonko. Informacje dobrze znane czytelnikom tego portalu, ale nadal ukrywane przed społeczeństwem, choć ostatnio mówi się o tych faktach coraz głośniej. Pomimo zastrzeżeń co niektórych do Kolonko, cieszy mnie to, że jego programy ogląda połowa Polaków, a ten ostatni na pewno także 100% „naszych” koczowników. Dzięki takiemu zasięgowi (miliony wejść) i wykorzystanie Jew Tuba przez Maxa Kolonko do rozpowszechniania treści programu, omijając przy tym mainsteamowe żydomedia, można walić w kahał jak w pusty bęben. Polecam, zawsze choć trochę prawdy cieszy.

  link: http://youtu.be/227g2iV1qUw

 27. co jest najbardziej znane Chopina? Says:

  nie wiem co tu się dzieje, wcześniej kilka dni temu wkleiłem link z jewtuba o stokrotce olejnik, i też nie ma !!!!

  Bo same linki nie na temat i to bez własnego komentarza traktowane są jako spam. Admin

 28. Teta Says:

  Ja mam pytanie do Krzyśka, bo wiem, że się tam udzielał. Co się stało tak po krótce z zajebistym forum http://forumzn.katalogi.pl? Teraz niby można znaleźć to forum, ale jest jakieś okrojone i wygląda beznadziejnie. Kto rozwalił ten portal?

 29. 7 Says:

  jakiś żyd mnie cenzuruje, napisałem komentarz do artykułu o tym serialu, że TVP podało oglądalność 4 miliony widzów, napisałem że tylu jest żydów w Polsce i same żydowiny to oglądały … i mnie ocenzurowano !!!! nie ma komentarza !!!!!!!!!

 30. Teta Says:

  Btw. Już ktoś wcześniej zwracał uwagę, że istnieją portale o nazwie Wolna Polska:

  http://wolnapolska.pl/
  http://www.wolnapolska.org/
  http://wolna-polska.crazylife.pl/

  więc moim zdaniem wybór takiej samej nazwy dla waszej strony nie jest najlepszym pomysłem.

  To taka moja uwaga, bo rozumiem, że decyzja została już podjęta.

 31. Admin Says:

  Teta, ale to nasz portal będzie pozycjonowany w wyszukiwarkach na pierwszym miejscu. Kwestia czasu 😉

  • Mark Says:

   Fakt faktem tez nie wydaje mi sie to az tak dobra nazwa , ale czas oceni czy dobra to decyzja. Jak widze http://www.wolna-polska.pl juz dziala:) rozumiem , ze stSy znowu zostanie zawieszony? Duzo tych przenosin ostatnio , ale coz widocznie tak musi byc . pozdr.

   • Admin Says:

    Ciii, Mark 😉 W sekrecie Ci zdradzę, że WP fizycznie już działa, ale pod względem technicznym i wizualnym nie wszystko zostało ukończone.

    Nazwa jest trafna, biorąc pod uwagę treści jakie na WP się pojawią, to nazwa jest bdb. Za jakiś czas ludzie będa kojarzyć ów nazwę tylko i wyłącznie z naszym portalem, łącznie z tymi z „konkurencji” 😉 To równie nieuniknione, co szokujące dla polskiej sieci, ponieważ będzie to pierwszy „judeosceptyczny” portal z własnym czatem, forum, a w przyszłości i z własną pocztą i komunikatorem – na własnym serwerze. To krok milowy w naszej katakumbowej blogosferze.

 32. Teta Says:

  Ale nazwa jak widać z powyższego mało oryginalna 😉

 33. MatkaPolka Says:

  Shema Israel = Chrystus wynocha

  Shema Israel = Chrystus wynocha.
  http://gazetawarszawska.com/2013/06/3

  Ten krótki film pokazuje nam Stanisława Dziwisza – w osobie kardynała i biskupa Krakowa — który ustępuje z tronu i w ogóle ucieka ze sceny po to, aby nie obrażać żydów osobą kapłana katolickiego, widokiem krzyża na piersi czy stuły. Powodem tej obrazy jest niezręczność występowania takich symboli w chwili, kiedy żyd śpiewa lub słucha Shema Israel.

  Dla Dziwisza i całej obecnej hierarchii jest oczywiste to, że symbolika judaizmu ma nadrzędność nad symboliką katolicyzmu, a co za tym idzie, to żydzi mają swe prawa jako pierwsze.

  Przebieg nagrania:

  0.09 — Dziwisz wzywa do odśpiewania Shema Israel (powtórnie, bo jeden raz nie wystarczy).

  0.29 – Dziwisz zdejmuje stułę (1) jako symbol godności kapłańskiej i siada z powrotem.

  0.43 – ksiądz – po prawej ręce Dziwisza — otrzymuje sygnały od dr h.c. KUL Kiko mówiące, że Dziwisz ma wyjść całkowicie, następuje pewna chwilowa konsternacja i Dziwisz pokornie wychodzi.

  1.02 – drugi ksiądz po lewej ręce nie bardzo wie, co on sam ma ze sobą zrobić, ale wkrótce i on wychodzi.

  1.18 – wszystko jest już koszerne i następuje śpiew Shema Israel.

  3.34 – po zakończeniu śpiewu ksiądz z asysty Dziwisza wraca na swoje miejsce.

  3.40 – Dziwisz pozdrawia wszystkich słowem Shalom — zebrani odpowiadaj chórem: Shalom.

  Miejscem tego wszystkiego jest „katolicka polska ziemia” anno Domini 2013.

 34. MatkaPolka Says:

  Ks. Natanek komentuje zgodę biskupów na imprezowanie w piątki

 35. MatkaPolka Says:

  Episkopat podany pod sąd do Trybunału Rzymskiego.

 36. ussus Says:

  Cały ten x Natanek to jak Michalkiewicz jako opozycjonista wobec systemu, albo jak szczeropatriotyczny PiS.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: