Szkoła Letnia dla Nauczycieli – „Nauczanie o Holokauście”


Holo „informacja” – będąca sama w sobie dezinformacyjną indoktrynacją- zaczerpnięta wraz z adekwatną do jej treści odpowiedzią p. Jerzego Ulickiego-Reka z Forum Polski Walczącej. Ku refleksji i do wiadomości czytelników, bez dalszego komentarza. Admin.

Źródło: http://www.holocaust.uj.edu.pl

Za: Forum Polska Walczaca

VII Międzynarodowa Szkoła Letnia – Nauczanie o Holokauście

Uniwersytet Jagielloński, 2 – 8 lipca 2012

W dniach 2 – 8 lipca br. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbędzie się siódma edycja Międzynarodowej Szkoły Letniej – Nauczanie o Holokauście. Program jest wspólnym przedsięwzięciem polskich i zagranicznych instytucji: Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Illinois Holocaust Museum and Education Center, Skokie, USA, Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie oraz Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie,

przy współpracy:

Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu,
Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu i Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu.

Sponsorami VII Szkoły Letniej Nauczanie o Holokauście są: Claims Conference. The Conference on Jewish Material Claims Against Germany, Fundusz Michaela H. Traisona dla Polski, Państwo Shirley i Yossi Sagol oraz Michael Arkes Family.

W gronie zaproszonych ekspertów znajdą się m.in.: prof. Eugenia Prokop-Janiec, prof. Jan Tomasz Gross, prof. Michael Berenbaum, prof. Feliks Tych, prof. Zdzisław Mach, prof. Jonathan Webber, prof. Andrzej Żbikowski, prof. Marek Kucia, dr Jolanta Ambrosewicz-Jacobs, dr Piotr Trojański, dr Dariusz Libionka, p. Michał Sobelman, p. Robert Kuwałek, p. Robert Szuchta.

Nasza oferta edukacyjna skierowana jest do nauczycieli, studentów, trenerów i liderów organizacji pozarządowych z całej Polski, którzy zajmują się tematyką Holokaustu. Zaproszeni wykładowcy, wybitni nauczyciele akademiccy oraz eksperci z Polski, USA oraz Izraela podzielą się z uczestnikami Programu swą wiedzą o tym, jak uczyć o Zagładzie i z jakich materiałów korzystać.

W ramach siódmej edycji Szkoły Letniej – Nauczanie o Holokauście odbędą się wykłady, prezentacje, warsztaty, projekcje filmów, dyskusje panelowe i sesje pytań do ekspertów. W programie uwzględniono także wizyty w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży, Żydowskim Centrum Edukacyjnym w Oświęcimiu, jak również w Muzeum Galicja na krakowskim Kazimierzu.

Inauguracja: 2 lipca godz. 11.00

Miejsce: Centrum Badań Holokaustu UJ, Instytut Europeistyki UJ

Zamek w Przegorzałach ul. Jodłowa 13, Kraków.

Organizatorzy
Informacje:
tel. (+48) 607 097 604, (+48) 694 796 918
e-mail: suszkiewicz.katarzyna@gmail.com; ewelina11.malik@uj.edu.pl
Pliki do pobrania:

Formularz zgłoszenia
Informacje
Zasady rekrutacji
Zaświadczenie

…………

Partnerzy:

przy współpracy:

Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu

VII Szkoła Letnia dla Nauczycieli – Nauczanie o Holokauście

Kraków 2 – 8 lipca 2012

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Centrum Badań Holokaustu UJ oraz Instytut Europeistyki UJ serdecznie zapraszają nauczycieli, trenerów organizacji pozarządowych, a także, w miarę wolnych miejsc, doktorantów i studentów.

Warunkiem bezpłatnego udziału w VII Szkole Letniej jest przedstawienie skierowania wystawionego przez szkołę lub właściwą instytucję zatrudniającą.

Imię i Nazwisko : Jerzy Ulicki-Rek

Nauczany przedmiot :Mit holokaustyczny i jego zadanie

Nazwa szkoły :Instytut Zydoznawczy

Adres szkoły (ulica, kod, miasto, gmina, telefon, e-mail)

POLSKA WALCZACA

No.6 Deveon Pl

St.Andrews NSW 2566

Adres prywatny(ulica, kod, miasto)

Jak wyzej

Telefon dom./ kom. 98203690/0404551 082

Adres e-mail georgerek@hotkey.net.au

Odbyte studia, szkolenia i kursy :27 lat poszukiwania dowodow na istnienie komor gazowych,parowych,elektrycznych i prozniowych.

nt. Holokaustu (MCEAH w Oświęcimiu, Instytut Yad Vashem, Dom Konferencji Wannsee, Memorial de la Shoah, Dom Anny Frank, inne)

Podejmowane działania dot. nauczania i upamiętnienia Holokaustu (scenariusze lekcji, warsztaty, wystawy, uroczystości rocznicowe itp.)

Czy zgłaszali się Państwo do udziału w Szkole Letniej w latach ubiegłych i nie zostali przyjęci (jeśli tak, proszę wpisać rok) . W ramach programu gwarantujemy Państwu zakwaterowanie (dla osób spoza Krakowa) oraz częściowe wyżywienie. Prosimy zaznaczyć właściwą opcję wpisując „tak” lub „nie”)

Zakwaterowanie NIE

(Dom Gościnny UJ „Przegorzały”,

ul. Jodłowa 13, Kraków)

Dania wegetariańskie NIE

Wypełniony formularz należy odesłać najpóźniej do dnia 25 maja 2012 na adres:

Centrum Badań Holokaustu UJ, ul. Jodłowa 13, 30-252 Kraków z dopiskiem Szkoła Letnia „Nauczanie o Holokauście”  lub elektronicznie:

suszkiewicz.katarzyna@gmail.com

ewelina11.malik@uj.edu.pl

Informacja:

tel. (+48) 607 097 604, (+48) 694 796 918

e-mail: suszkiewicz.katarzyna@gmail.com; ewelina11.malik@uj.edu.pl

Sponsorzy projektu:

Państwo Shirley i Yossi Sagol

The Michael Arkes Family

Jerzy Ulicki-Rek

Komentarzy 10 to “Szkoła Letnia dla Nauczycieli – „Nauczanie o Holokauście””

 1. Admin Says:

  Powinny Maran, zdecydowanie powinny 😉 Ale, niestety, aż chce się przypomnieć tekst N. Finkelsteina z polskiego wydania książki pt: Przedsiębiorstwo Holocaust:

  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/przedsiebiorstwo-holocaust/goldhagen-dla-poczatkujacych-czyli-%E2%80%9Esasiedzi%E2%80%9D-j-t-grossa-norman-finkelstein/

  Jeśli kiedykolwiek przeczytają nas rodzice/znajomi rodziców/znajomi/znajomi znajomych, których dzieci przeszły przez te groSS’owe piekło, to sugeruję poprosić ową młodzież aby przeczytała tekst z powyższego linku, na odtrutkę.

  Ps. Holokaustyczny Przemysł. Cezary Zbikowski – na deser, po odtrutce.

  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/przedsiebiorstwo-holocaust/holokaustyczny-przemysl-cezary-zbikowski/

 2. Ość Says:

  Życzę im na holo-wykłady samych Ratajczaków. Za kogo oni nas mają szumowiny? Albo sami są matołami i nie zdają sobie sprawy z tego, że my wiemy, że holokaust załatwili sobie sami za pieniądze nam zrabowane. Żydy żydom zgotowali ten los a my jeszcze mamy płacić. To bestie perfidne.

 3. Ość Says:

  Ten niemiecki film warto przypomnieć, 3 części:

 4. Ość Says:

 5. Ość Says:

 6. Ość Says:

  I wieczny Żyd. Można go znaleźć tutaj:

 7. PokEmoN Says:

  „Czy nie widzisz nic?
  Jak kradną twoją wolność!”
  Honor-Sanhedryn

 8. Toronto Says:

  Holohoax nalezy demaskowac !
  Zydzi zydom zgotowali taki los.
  Ulotki, ulotki i jeszcze raz ulotki.
  Obowiazkiem rodzicow jest wyjasnic swoim dzieciom o co chodzi w zydowskiej propagandzie o holohoaxie.

 9. Ość Says:

  To indoktrynacja. Nie dajmy się. My Polacy mamy zapomnieć o swojej ojczyźnie i uczyć się fałszywej historii żydowskich przybłędów, którzy chcą nam podstępem zagrabić naszą Ojczyznę. Własność naszych Ojców.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: