Zielona Sabha


Źródło: http://zielonalibia.blog.pl

Od 30 grudnia 2011 roku miasto Sabha pozostaje pod kontrolą bojowników Libijskiej Armii Wyzwoleńczej, którzy wypędzili zeń uzbrojonych bandytów teoretycznie podporządkowanych „n”RL i wspierających ich  terrorystów al-Kaidy Pólnocnego meghrebu.

Co kilka dni w mieście odbywają się wiece poparcia dla bojowników „Zielonej Libii”.

30 grudnia – ogloszenie rozpoczęcia nowej Zielonej Rewolucji

2 stycznia; przejazd przez miasto kolumny zwolenników Dżamahiriji; manifestanci skandują „Allah! Muammar! Libia Ponad Wszystko!”

Komentarzy 7 to “Zielona Sabha”

 1. justyna Says:

  MAM WIELKA NADZIEJE ZE PRAWDA ZWYCIEZY -VIVA ZIELONA LIBYA -TYLKO MUAMAR GADHAFI -A CO SIE TERAZ DZIEJE -TO HANBA ZABIJAC LUDZI I WIEZIC I TORTUROWAC -WALCZCIE NIE DAJCIE SIE -TYM PASKUDNYM MARIONETKOWYM SZCZUROM Z BENGHAZI -MUSTAFA ABDEL JALIL TO ZDRAJCA I RESZTA WATAHY PSOW ,

 2. Pisanka Says:

  Cudnie! Wspaniale! Muszę znowu wpisać się za Justynką (pozdrawiam). Niedawno mieli tam 85%, a teraz 100%. Jestem szczęśliwa. Będę się za nich modlić. Niech zwyciężą w imię Muammara i Mutassima (bo ich śmierć mozna było oglądać ze wszystkich stron w internecie).

 3. kiriki Says:

  Chwala Wolnej Libii!

 4. justyna Says:

  dzieki pisanka za pozdrowienia -sytuacje sledze na biezaco –

 5. Pisanka Says:

  Zwiastuny „demokracji” w Libii

  Kryteria powołania – ustanowienia Narodowej Przejściowej Rady Libii nie zostały upublicznione. Nie są jasne, przejrzyste, wyraźne, zrozumiałe. Członkom Narodowej Przejściowej Rady Libii zarzuca się brak profesjonalizmu, stronniczość, wpływowość, zależność wobec NATO. Znają bardzo dobrze język angielski. Mają bardzo dobre kontakty z Zachodem. Posiadają bardzo dobre relacje z Mediami. W celu dominacji, konsolidacji, zachowania status quo forsują ograniczenie – uniemożliwienie kandydowania na urzędy dla Zielonych (pro-Kaddafi), obiecują przywileje – korzyści, zyski dla rebeliantów (anty-Kaddafi), zwalczają przeciwników politycznych (izolują, mordują, torturują). Przywództwo Narodowej Przejściowej Rady Libii nie jest reprezentatywne względem społeczeństwa. Nie charakteryzuje, nie jest specyficzne – nie jest typowe dla około 90% Libijczyków. Niezależne sondaże (przed) wyborcze przewidują, że 80% głosów poparcia otrzymaliby przedstawiciele pro-Kaddafi (oporu, Zieloni), 11% głosów poparcia uzyskaliby przedstawiciele anty-Kaddafi, Narodowej Przejściowej Rady (NATO), 9% głosów poparcia uzyskaliby przedstawiciele anty-Kaddafi, AlQaeda (inni z NATO).

  http://libyasos.blogspot.com/p/news.html

  http://libyasos.blogspot.com/2011/12/libya-news-backup-libyasos-02-december.html
  (w tym źródle jest ilustracja wyniku wyborczego – podana: 10.12.2011)

 6. Pisanka Says:

  Saif potrzebuje Cię …
  aby być mocnym, silnym, żeby podtrzymać, utrzymać opór, aby być razem, żeby walczyć dla Libii, żeby stanąć przeciwko NATO, aby zmagać się o prawdę, aby zmagać się o sprawiedliwość, żeby pozostać z rodziną, aby dać Jemu moc, siłę, żeby kontynuować walkę, aby dać Jemu poparcie, wsparcie, żeby walczyć o Twoją wolność, żeby walczyć o Jego wolność
  Saif potrzebuje Cię!

  Saif Al Islam, ze względu na związki z rodziną Kaddafich, byłymi rządami, władzami, ze względu na dane, fakty, wiadomości, którymi dysponuje, ze względu na funkcje, role, zadania, które realizował, które wykonywał, potrzebuje bezpieczeństwa, obrony, ochrony. Potrzebuje bojowników informacyjnego ruchu oporu, bojowników o prawdę, o sprawiedliwość, o wolność, takich jak Ty.

  W dn. 19.11.2011 r. wojownicy z plemienia Zintan pojmali Saifa Al Islama koło miasta Obari (na południu Libii). Ogłosili, że Saif Al Islam odniósł rany, urazy, że nie akceptują i nie tolerują agresji, przemocy, tortur wobec jeńców, więźniów, że obawiają się o zdrowie i życie zatrzymanego.

  W dn. 20.11.2011 r. wojownicy z plemienia Zintan nie zgodzili się na przekazanie Saifa Al Islama do Trypolisu (stolicy Libii). Ogłosili, że Saif Al Islam zostanie razem z nimi, w domu, w rodzinie, że będzie przez nich strzeżony, że będzie przez nich traktowany z szacunkiem, że zagwarantują mu zabieg, operację, leczenie.

  Mustapha Abdel Jalil – Narodowa Przejściowa Rada – zakomunikował, że Saifowi Al Islamowi nikt i nic nie grozi i nie jest w niebezpieczeństwie, zagrożeniu. Skoro jest taki ważny dla Zintan, to może pozostać u Zintan (oczekując na proces). Jednak w rejon Zintan zostały wysłane oddziały milicyjne, oddziały wojskowe, które szukały Saifa, rozpytywały, wypytywały o Saifa (być może, żeby krzywdzić, szkodzić, zabić).

  W dn. 18.12.2011 r. sąd lokalny plemienia Zintan uniewinnił Saifa Al Islama od zarzutów, podejrzeń, oskarżeń o zbrodnie przeciwko ludzkości. Wyrok zapadł bez sprzeciwu (jednogłośnie, jednomyślnie) i uwzględnił natychmiastowe uwolnienie (zwolnienie) Saifa Al Islama z izolacji, odosobnienia, separacji.

  Zintan i Zieloni zawarli porozumienie w kwestii sojuszu, wspólnej aktywności, wspólnej działalności, współpracy, walki z judaszami, najemnikami, zdrajcami. Stali się obiektem krytyki ze strony mediów i polityków (w Libii, Izraela, Kataru, NATO). Plemiona libijskie zostały wezwane do wydania Saifa Al Islama, co spotkało się z bezwzględną, bezwarunkową, kategoryczną odmową ze strony ruchu oporu, Armii – Frontu Wyzwolenia.

  W dn. 23.12.2011 r. Mustapha Abdel Jalil oświadczył, że przeciwko Saifowi Al Islamowi zostanie wszczęte kolejne (następne) postępowanie karne (z powodu zaistnienia nowych okoliczności, nowych zarzutów, nowych podejrzeń, nowych oskarżeń).

  W dn. 05.01.2012 r. podano, że (podobno) Narodowa Przejściowa Rada obmyśla, planuje, przygotowuje atak przeciwko Saifowi Al Islamowi i jego wyznawcom, a Zintan i Zieloni szykują się do bitwy (gromadzą broń, mobilizują się, zbierają sprzęt, urządzenia).

  Saif Al Islam oznajmił, że nie opuści Libii. Będzie walczył do końca. Będzie walczył z kolonizatorami, najeźdźcami, okupantami. Jest to obowiązek, powinność wobec narodu. Jest to obywatelskie, patriotyczne zobowiązanie.

  źródła:
  j.w. (jedno i drugie – w drugim jest video – podane: 07.12.2011 – z Saifem oraz utworem muzycznym „When we stand together” zespołu Nickelback) (tytuł artykułu jest tłumaczeniem tekstu z video)

 7. Pisanka Says:

  Pilne!
  MTK ostrzega NTR w sprawie Saifa Al Islama

  Libyasos.blogspot.com podaje, że niemal – prawie upłynął termin, w którym Narodowa Tymaczasowa Rada (Trypolis) zobowiązana była zawiadomić Międzynarodowy Trybunał Karny (Haga) o dalszych kolejach – dalszych losach Saifa Al Islama.

  Oto fakty:

  W dn. 10.01.2012 r. podano, że: Narodowa Tymczasowa Rada (Trypolis) poprosiła Międzynarodowy Trybunał Karny (Haga) o przedłużenie określonego i ustalonego limitu czasu, koniecznego i niezbędnego do przedstawienia danych i informacji odnośnie aresztowania Saifa Al Islama (zdrowia Saifa, statusu Saifa), o dodatkowy okres trzech tygodni. W liście wskazała, że z powodu sytuacji w Libii (groźnej, napiętej, problemowej, skomplikowanej, trudnej) nie jest niestety w stanie spełnić oczekiwań i wymagań w tym zakresie.

  W dn. 11.01.2012 r. podano, że: Międzynarodowy Trybunał Karny (Haga), rozpatrzywszy i rozważywszy złożony wniosek, domaga się odpowiedzi na pytania odnośnie aresztowania Saifa Al Islama (zdrowia Saifa, statusu Saifa) , których Narodowa Tymczasowa Rada (Trypolis) powinna udzielić do nastepnego tygodnia (wtorku). W przeciwnym razie sprawa może zostać przekazana (do badania, rozpoznania, sprawdzenia) Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych (UN) oraz Organizacji Paktu Atlantyku Północnego (NATO).

  Niech Bóg zachowa Saifa Al Islama!

  http://libyasos.blogspot.com/p/news.html


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: