Wspominamy Violettę Villas: „Jak to było” oraz fragment programu „Ja już taka jestem”


Violetta Villas: Jak to było

Muz. Krzysztof Sadowski, sł. Edward Fiszer; Zespół Instrumentalny, dyr. Krzysztof Sadowski, Polskie Radio 1966

Violetta Villas: Ja już taka jestem

 

Gdy powróciła w 1969 roku z Ameryki do Polski po wielkich sukcesach w rewii „Casino de Paris” w Las Vegas i castingach do ról filmowych w Los Angeles powiedziała mi w wywiadzie: „Minęło 10 lat od mojego powrotu…

…10 lat, to nie 10 miesięcy. Zabrano mi najpiękniejsze lata w życiu artystycznym. Byłam odsunięta od radia, telewizji i estrady i nie było to niczym uzasadnione. Mówi pan, że nie przyjmuję żadnych rad? A skąd mogę być pewna, że są życzliwe i dobre?”.

Bohdan Gadomski

Komentarzy 7 to “Wspominamy Violettę Villas: „Jak to było” oraz fragment programu „Ja już taka jestem””

 1. Jasiek Says:

  Byłem świadkiem jak ją świadomie szykanowano, lekceważono, zniechęcano.a było to na początku lat 70 siątych. Tak działali panowie od rozrywki. Nikt normalny by nie zniósł takiego upodlenia musiało to Ją mocno podłamać i skaleczyć na długo. Była zasada, presja że żadna młoda aktorka czy piosenkarka nie wystąpiła w telewizji jeśli nie przeszła przez łóżka starych sukinsynów. Może znajdą się odważne co to opiszą.

 2. Ość Says:

  @Jasiek,
  jeszcze coś. Cała kultura z mendiami włącznie (i nie tylko), jest w łapskach żydowskich i ich pomiotów. Oni ustalają reguły. Oni i ich dzieci – żydowskich zbrodniarzy. A to była Polka. Nieważne, że 8 oktawowy głos, który się trafia raz na kilkaset lat. Ale pochodzenie niekoszerne. Zobacz jakie żydowskie próchna pokazują stale. Aż wstyd to oglądać. Ale pochodzenie słuszne. Trzeba było popatrzeć na występy Noworoczne. Zobacz komu płaciła Hajka Grunbaun, znaczy my. Z naszych pieniędzy.

 3. ktoś Says:

  Nie wiem, czy tylko ja mam wrażenie, że głos Violetty kompletnie nie pasował do muzyki estradowej. To jak włożyć diament w pierścionek z tombaku. Piękno głosu Villas uwidaczniało się dopiero w operze. 😉

 4. Ość Says:

  @ktoś
  Masz rację. Też to zauważyłem.

 5. AQQ Says:

  Występy noworoczne uzmysłowiły /chyba?/ normalnym ludziskom na co stać gFiaSty…w rajtuzach…

 6. Ośc Says:

  @AQQ
  Żydostwo wszystko wypacza i obŻydza. To schizofrenicy. Popatrzeć np. na sztukę antyczną i na to co oni produkują i ma się obraz psychicznej choroby.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: