USA i Izrael szukają pretekstu do ataku na Iran


Źródło: http://3rm.info/19117-ssha-i-izrail-nachali-iskat-obshhij-povod-dlya.html

Data publikacji:28.12.2011

Tłum. RX

Oficjalni przedstawiciele USA i Izraela rozpoczęli prowadzenie rozmów dotyczących pretekstu do ataku na Iran, pisze gazeta „The Daily Beast”.

Potrzeba takich konsultacji wynikła po wystąpieniu Ministra Obrony USA, Leona Panetty, który 11 listopada ostrzegł przed „nieprzewidzianymi skutkami” podobnej operacji wojskowej. Według danych gazety, komentarz ten „wzburzył” izraelski rząd, który wysłał notę protestacyjną przez swojego ambasadora w Waszyngtonie, Michaela Orena. USA odpowiedziały na to pismem w którym podkreśliły, że Waszyngton określił dla siebie swoje własne „czerwone linie”, których przekroczenie przez Teheran będzie oznaczało wojnę.

Jednocześnie Panetta zerwał z pacyfistyczną retoryką i znowu zaczął mówić o tym, że w celu zakończenia irańskiego programu jądrowego mogą być podjęte „wszelkie kroki”, co zwykle oznacza operację wojskową. Tym nie mniej dla uzgodnienia amerykańskich i izraelskich stanowisk w kwestii pretekstu do ataku na strony przystąpiły do rozmów. Oprócz tego, zauważa gazeta, przedstawiciele Izraela dali USA własne dane wywiadowcze świadczące o znacznym postępie irańskiego programu jądrowego. W szczególności Amerykanom przedstawiono próbki gleby z terytoriów przylegających do irańskich obiektów jądrowych.

Wcześniej informowano, że USA i Izrael różnią się w ocenach rozwoju irańskiego przemysłu jądrowego. Izraelczycy uważali go za dużo bardziej rozwinięty niż uważali Amerykanie.

Zarówno Amerykanie i Izrael są bardzo zaniepokojeni postępem Iranu w dziedzinie jądrowej i podejrzewają Republikę Islamską o zamiar wyprodukowania własnej broni jądrowej.

Oficjalne osobistości w obu krajach wielokrotnie podkreślały, że nie mogą do tego dopuścić i podejmą wszelkie kroki aby Teheran nie uzyskał takiej broni.

Komentarze 4 to “USA i Izrael szukają pretekstu do ataku na Iran”

 1. beny Says:

  W wietnamie było tak samo próbowali znalesc byle pretekst żeby walczyć w wietnamie póżniej już poszło jak po maśle Irak,Afganistan a teraz Iran.Kwiożercze żydostwo w usa nie daje spokoju innym krajom co nie chcą tańczyc tak jak im zagrają oby szybko rozwalili tą żydowską chołote w usa i parszywym izraelu!!!

 2. jawiemkto Says:

  Ale, ze kto mialby ja rozwalic? Niewidzialna reka?

 3. jar Says:

  Odwracanie uwagi od głównego celu jakim są Chiny. Próba osaczenia tego kraju, uniemożliwienia skoku cywilizacyjno-technologicznego przed jakim stoją, odcięcia go od podstawowych baz surowcowych, osłabienia jego kontaktów handlowych, itd. Jednoczesne osłabianie Rosji, rzucanie jej Chińczykom na żer. Widać to ładnie na większych mapkach. Niewątpliwie na świecie uruchomiono proces największych we współczesnej historii zmian, ale co z tego wyjdzie to już będą omawiać nasze wnuki.

 4. KrisT Says:

  jak zydki takie mądre niech sami bez usamanów zaatakują iran! bez wsparcia i wykorzystania goji jako tanie mieso armatnie ich dni bedą policzone! Iran zmiecie ich z powierzchni ziemi!!! Najwiekszym agresoren na swiecie jest rasistowski israel!! oczywiscie walczyc mają goje aby przypadkiem nie rozlewac krwi synów narodu wybranego!


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: