Moskwa wybrała już następce Baszara al – Assada i zawarła porozumienie z USA


Źródło: http://3rm.info/18977-moskva-uzhe-podobrala-preemnika-basharu-asadu-i.html

Data publikacji: 26.12.2011

Tłum. RX

Według doniesień prasowych podczas wizyty w Rosji wiceprezydenta Syrii, Faruka asz-Szaara, padła propozycja zajęcia stanowiska po Baszar al-Assad, po jego odejściu.

Prasa pisze, że tydzień wcześniej wiceprezydent Syrii Faruk asz-Szaar odwiedził Moskwę „tajnie” (informację potwierdziły „dwa wiarygodne izraelskie źródła”).

16 grudnia o wizycie asz-Szaraa poinformowały rosyjskie i izraelskie media, w tym i stacja radiowa „Kol Israel”. Według doniesienia ITAR-TASS, organizacją wizyty syryjskiego wiceprezydenta zajmowało się Rosyjskie Towarzystwo Solidarności i Współpracy z Narodami Azji i Afryki. Wiadomo było, że jednym z rozmówców asz-Szaraa był szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Siergiej Ławrow. Jednakże w doniesieniach rosyjskich i izraelskich mediów mówiono zaledwie o tym, że asz-Szaraa zamierza omówić w Moskwie sytuację w Syrii i poza tym nie było żadnych szczegółów. Sprawozdawca gazety „Maariv”, Eli Bardenshtein twierdzi, że Moskwa zaproponowała Farukowi asz-Szaraa objęcie stanowiska „tymczasowego następcy” Baszara al.-Assada. Zakłada się, że on na tym stanowisku pozostanie do przedterminowych wyborów parlamentarnych. Stanowisko Rosji wyjaśnia się tym, że Faruk asz-Szaraa jest jednym z najstarszych polityków syryjskich.

Gazeta twierdzi, że swoje propozycje Moskwa uzgodniła z USA. Zwłaszcza Waszyngton zgadza się z tym żeby Baszar al.-Assadowi i jego rodzinie był zapewniony azyl polityczny w Rosji. Według izraelskich mediów, Rosja i USA dawno już omawiają duże porozumienie, które powinno doprowadzić do normalizacji sytuacji w Syrii. W ramach tej transakcji Baszar al-Assad powinien dobrowolnie przekazać władzę osobie lub strukturze, które całkowicie usatysfakcjonują Waszyngton i Moskwę a następnie będzie on mógł swobodnie opuścić kraj.

 

 

 

 

 

 

Komentarze 3 to “Moskwa wybrała już następce Baszara al – Assada i zawarła porozumienie z USA”

  1. ftaq Says:

    no to mają droge otwartą na Iran! Syria juz nie stanie na drodze, ciekawe za co Putin sprzeda Iran ?

  2. Wojwit Says:

    Chiny oświadczyły, ze będą bronić Iranu. To przez wzgląd na zapewnienie sobie dostaw taniej ropy. A Syria została na lodzie. Czyli nie widzą, że kolejna kostka domina leci, czy raczej wolą nie widzieć? Ciekawa jest też druga kwestia – czy chińscy bonzowie są na długim łańcuszku unych, czy też próbują go zerwać (względnie już go zerwali tylko nie za bardzo wiedzą z kim mogą sobie podać rękę)? Albo udają – pozorują samodzielną politykę.

  3. jar Says:

    Skoro Rosjanie i jankesi wybrali już następcę prezydenta Syrii, to ciekawe po co wciąż przerzucają islamskich bandytów z Libii i Iraku. Wiadomo że za petro-dolary Arabii i Kataru, ale przecież za przyzwoleniem NATO i jankesów, bo głównie z terytorium Turcji i Jordanii. Zadziwiająca jest też postawa Turcji. Niby uczestniczy i pomaga bandytom, ale z drugiej strony staje się celem nagonki za masakry na Ormianach. Tak jakby ta jej współpraca była efektem wywierania na nią silnej presji. Ciekawe tylko o co konkretnie chodzi, bo przecież nie tylko o wpuszczanie do siebie islamskich bojówkarzy z Libii i Iraku, co Turcja grzecznie już robi. W wyniku destabilizacji Syrii, Turcji rozwiązuje się też problem kurdyjski. Podejrzewam zatem, że Turcja już od jakiegoś czasu ma ochotę wejść do północnej Syrii i pewno byłby to dla Syryjczyków najlepszy scenariusz, gorzej jednak gdy pozostawi całą Syrię syjonistom i islamistom. Wtedy dojdzie do wojny domowej, a pod turecką okupacją Syryjczykom nic nie będzie grozić. Islamskim bandytom Syria potrzebna jest tylko z jednego powodu – Damaszek ma znowu stać się w stolicą kalifatu sunnickiego. Lucyferiańskie plany zostały ostatnio nieznacznie pokrzyżowane przez Rosję i Chiny, a i tak nie ma znaczenia kto wygra a kto straci, gdyż tak naprawdę cały świat spłonie, a im własnie o to chodzi…


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: