Wprowadzenie do demokracji


Źródło: http://libyasos.blogspot.com

Tłum. Pisanka

Model, o którym mowa sprawdza się w Libii. Jest „esencją” – „kwintesencją” – „sednem” demokracji. Wzór ten, mając na względzie uwarunkowania polityczno – społeczno – gospodarcze (trendy, układy, wpływy, zależności, związki), był już i jeszcze będzie (w całości, w części) realizowany w innych krajach, państwach na świecie. Jest etapowy, fazowy:

Pierwszy etap, faza: Spreparuj fałszywe zarzuty przeciwko legalnemu rządowi, władzy swojego kraju. Przedstaw nieprawdziwe podejrzenia. Zaprezentuj nieprawdziwe oskarżenia.

Drugi etap, faza: Proś NATO o zbombardowanie własnego kraju, o ratunek, o wybawienie, o zbawienie. Niech przemieni się w gruz, ruinę. Niech przemieni się w gruzowisko, rumowisko. Niech zamieni się w zgliszcza.

Trzeci etap, faza: Naznacz niezgodne z prawem kierownictwo swojego kraju. Wyznacz sprzeczne z prawem przywództwo swojego kraju.

Czwarty etap, faza: Proś sojuszników o pieniądze na budowę, odbudowę, przebudowę własnego kraju z gruzu, z ruiny, z gruzowiska, z rumowiska, ze zgliszczy.

Piąty etap, faza: Zawrzyj kontrakty, porozumienia, umowy w imieniu swojego kraju. Nie bilansuj społecznych zysków i społecznych strat. Nie kalkuluj, co się społecznie opłaca, a co się społecznie nie opłaca. Nie obliczaj. Nie rachuj. Nie wyliczaj. Pozwól zarobić.

Szósty etap, faza: Spowoduj zadłużenie własnego kraju. Nie spłacaj długów. Nie spłacaj kredytów. Nie spłacaj pożyczek.

Siódmy etap, faza: Wdrażaj programy strukturalno – dostosowawcze, czyli SAP, zalecane przez BS, a więc Bank Swiatowy, oraz MFW, a zatem Międzynarodowy Fundusz Walutowy. W ramach reform dewaluuj walutę swojego kraju, ograniczaj płace, ograniczaj wydatki, prywatyzuj grunty, instytucje, zakłady.

Ósmy etap, faza: Sprzedaj bogactwa narodowe własnego kraju. Sprzedaj dobra narodowe własnego kraju. Wyprzedaj majątek narodowy darmo, tanio, za drobiazgi, za grosze.

Dziewiąty etap, faza: Poślij po cudzoziemców, aby pomogli. Wyślij po obcych, żeby wsparli. Domagaj się pomocy dla swojego kraju. Domagaj się wsparcia dla swojego kraju.

Dziesiąty etap, faza: Zamawiaj artykuły zagraniczne dla własnego kraju. Żądaj produktów z zachodu, towarów z zachodu, wyrobów z zachodu.

Jedenasty etap, faza: Przekonaj (jak można wszystkich, jak nie można niektórych), że w Twoim kraju się powiodło, choć człowiek żyje jak dziki, dzikus, niecywilizowany, zacofany, choć ludzie żyją jak dzicy, dzikusy, niecywilizowani, zacofani, choć standard życia jest archaiczny, prehistoryczny.

 

Komentarzy 5 to “Wprowadzenie do demokracji”

 1. Kronikarz Says:

  Czwarty etap, faza : Zaciagaj pozyczki LINIOWE u LICHWIRZY na okres nieograniczony !

 2. seler Says:

  Nie przypadkowo jest 11 etapów – I I – dwie wieże, dwie kolumny, dwie belki…
  Tak się krzyżuje pojedyncze Osoby, całe Narody, lub Kontynenty – a na końcu cały Swiat…
  I to jest Początek Końca …Cywilizacji Fałszu.

 3. Halina Says:

  Seler – jesteś – super!

 4. Ość Says:

  Zły tytuł jest do tego tekstu. Powinno być „Wprowadzenie do żydokracji”. Warzywo ma rację. To cywilizacja fałszu i Q…twa samozwańczych pseudowładców wiadomego, pochodzenia.

 5. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

  […] Wprowadzenie do demokracji […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: