Nadchodzi putinowski faszyzm i dyktatura


Źródło: http://www.3rm.info/18946-gryadet-putinskij-fashizm-i-diktatura.html

Data publikacji: 25.12.2011

Tłum. RX

Andriej IŁŁARIONOW

Były doradca Władimira Putina jest przekonany o szybkim zaostrzeniu reżimu w Rosji.

Rossijańska władza, być może, gotuje się do zastosowania drastycznych środków w celu obrony obecnego reżimu. Według byłego doradcy ds. ekonomicznych Władimira Putina, Andrieja Iłłarionowa, nie są wykluczone zabójstwa przywódców opozycyjnych, zamachy terrorystyczne, konflikt zbrojny a nawet wprowadzenie w kraju stanu wyjątkowego.

Na falach stacji radiowej Finam.fm Iłłarionow powiedział, że obywatele niezadowoleni z obecnej sytuacji w kraju w ogólności jak i ,zwłaszcza, z powodu fałszerstw wyborczych podczas ostatnich wyborów do Dumy, nie powinni żywić żadnych złudzeń co do tego, że Kreml zamierza spełnić chociaż część żądań podnoszonych na wielotysięcznych wiecach.

W jego opinii „ze strony władzy nie ma żadnej zmiany”. Władza nie widzi konieczności przeprowadzania jakichkolwiek zmian, oprócz zmian czysto kosmetycznych i stworzenia pewnego rodzaju zasłony dymnej, która mogłaby odwrócić uwagę i w pewien sposób osłabić ruch protestu”. To nie władza stała się bardziej bezczelna w sprawie fałszerstw wyborczych ale społeczeństwo stało się bardziej nietolerancyjne w stosunku do władzy, uważa doradca.

„Władza zajmuje się prowokacjami i zniesławieniami, w tej liczbie tych tych, którzy organizują wiece, ale najważniejsze jest to że władza przygotowuje się do zemsty. Władza poważnie przygotowuje się do zastosowania ostrego wirażu, kiedy od tak zwanej, w cudzysłowiu, liberalizacji i demokratyzacji, zacznie ona rozwijać się w całkowicie innym kierunku. Wydarzy się to bardzo szybko”- powiedział Iłłarionow.

„Nie możemy tutaj prognozować na 100% ponieważ nie znajdujemy się w tej centrali gdzie decyzje są podejmowane” – dodał Iłłarionow. „Najprawdopodobniej nie zajdzie nic znaczącego przed końcem roku, ale na początku przyszłego, w styczniu będziemy świadkami całkowicie innych rozwiązań i całkowicie innych działań”.

Iłłarionow jest przekonany, że przy obecnym poziomie poparcia Władimira Putina, chyba nie uda mu się zebrać więcej niż 34%-36% głosów wyborczych a to oznacza, że nawet fałszerstwa na wielką skalę podobne do tych z 4 grudnia mogą nie wystarczyć Putinowi do odniesienia zwycięstwa w I turze wyborów prezydenckich.

„Druga tura za to jest dla niego zupełnie niemożliwa ponieważ jest ona zawsze nieprzewidywalna z powodu skali głosowania protestacyjnego, które może okazać się takie, że praktycznie wszystkie siły opozycyjne mogą się zjednoczyć wokół tego drugiego kandydata, który wejdzie do drugiej tury”- uważa Iłłarionow. W jego opinii oznacza to, że Putinowi potrzebne jest zwycięstwo w I turze.

„Oni powinni podjąć coś co pozwoli zamienić wszystkie pozostałe problemy na całkowicie drobne w porównaniu z tym co się stanie”- dodał on.

Były doradca Władimira Putina zauważył, że nie może powiedzieć jakie konkretnie działania będą podjęta. „Ale jest to najoczywistsze, że wśród tego długiego repertuaru tych środków są różnorakie, takie jak nieszczęśliwe wypadki, zamachy terrorystyczne, są międzynarodowe „inicjatywy” stworzenia quasi-ZSRR i dowolne konflikty zbrojne z udziałem Armii Rosyjskiej, które to środki spowodują, że problemy wewnętrzne życia codziennego całkowicie znikną”.

„To stwarza dodatkowe podstawy do wprowadzenia środków nadzwyczajnych, stanu wyjątkowego, włącznie z ograniczeniem środków masowej informacji. To równie często i równie regularnie było przeprowadzane w różnych krajach świata, także w naszym kraju, tak że wykluczanie podobnego rozwoju wypadków z rozważań i analiz byłoby niezwykle nierozsądne i krótkowzroczne. Trzeba po prostu mieć to na uwadze” -powiedział Iłłarionow.

Jedna odpowiedź to “Nadchodzi putinowski faszyzm i dyktatura”

  1. Nadchodzi putinowski faszyzm i dyktatura « Prawosławny Partyzant Says:

    […] Za: https://stopsyjonizmowi.wordpress.com Share this:TwitterFacebookDodaj do ulubionych:LubięBądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych. […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: