Plan masowej prywatyzacji greckiego rządu


Źródło: http://grecjawogniu.info/?p=6020

Greckie ministerstwo finansów przygotowało plan prywatyzacji mający zasilić kasę państwa kwotą 50 mld euro przed końcem 2015 roku.

Pierwszy punkt planu uzgodnionego z przedstawicielami trójki (UE, EBC, MFW) dotyczy prywatyzacji 12 portów morskich, włączając te w Pireusie i Salonikach. Na początek państwo pozbędzie się odpowiednio 23,1% i 23,3% swoich udziałów w tych portach, zmniejszając stopniowo swój udział do końca pierwszego kwartału 2012 roku.

Drugi punkt planu obejmuje prywatyzację 29 krajowych lotnisk, przy czym prawo do ich użytkowania i administracji pozostanie w rękach państwa. Greckie gazety donoszą, że zagraniczny inwestorzy wykazują szczególne zainteresowanie portami lotniczymi o strategicznym znaczeniu dla turystyki, czyli tymi, które zapewniają połączenie lotnicze z największymi greckimi wyspami.

Punkt trzeci zakłada prywatyzację gruntów państwowych, w tym m. innymi terenów nieużywanego międzynarodowego portu lotniczego Elliniko znajdującego się na południowym wybrzeżu Aten. Ministerstwo finansów poinformowało o zamiarze wsparcia zagranicznych inwestycji w sektorze turystycznym poprzez prywatyzację około 70 tys. działek budowlanych, z których pierwsza część dostępna będzie w drugim kwartale 2012 roku.

Plan prywatyzacji zakłada także sprzedaż niektórych przedsiębiorstw o mieszanej własności, takich jak krajowa spółka gazownictwa oraz odsprzedaż 35% udziałów w krajowych rafineriach (ELPA), 29% udziałów w firmach bukmacherskich obstawiających mecze piłkarskie (OPAP) i wyścigi konne (ODIE), kasynie Parnithas, zakładach metalowych Larco, a nawet greckiej grupie produkującej systemy obronne (EAS).

Na podstawie: ansamed.info

Komentarzy 5 to “Plan masowej prywatyzacji greckiego rządu”

 1. Centuria Says:

  A czy panie, kto będzie za grosze wykupował, jest przejawem anty-semityzmu?

 2. Centuria Says:

  Podobno Anglicy strasza Argentynę.
  http://www.presstv.ir/detail/217306.html

  Ciekawe, czy to une spuszczają kolejnego pieska z łancucha. Bo pojawil sie i takie nowiny”

  Rząd Argentyny głosował za utrzymaniem kontroli nad prasą:

  http://hosted.ap.org/dynamic/stories/L/LT_ARGENTINA_MEDIA_CONTROL?SITE=AP&SECTION=HOME&TEMPLATE=DEFAULT&CTIME=2011-12-22-18-19-05

  Senat w Argentynie głosował 62:1 nad tym, że nie wiecej niz 2300 akrów może być w posiadaniu nie-Argentyńczyka. Nie więcej niż 15% może być w posiadaniu cudzozimcow, a tym nie więcej niż 30% w posiadaniu cudzoziemców tej same narodowości.

  http://hosted.ap.org/dynamic/stories/L/LT_ARGENTINA_FOREIGN_LAND_LIMITS?SITE=AP&SECTION=HOME&TEMPLATE=DEFAULT&CTIME=2011-12-22-22-32-02

  Wyglada na to, że Argentyńczy chca powstrzymać jakas nacje przed wykupywanie ziemi w Argentynie i przejęcia jontroli nad mediami. I zaraz potem Anglicy strasza. Może i zbieg okolicznoći, a może nie….

 3. dumnyPolak Says:

  Kiedyś czytałem artykuł jak to Patagonię wykupuje „Argentyńczyk” Eduardo ELSZTAJN…

 4. Halina Says:

  Une mają zamiar POZBAWIĆ WSZYSTKICH WSZYSTKIEGO. To od wszystkich świadomych ludzi nie-żydów zależy – czy zbrodnicze une przeprowadzą swoje zamiary. Albo, jak do tej pory – będziemy im pozwalać na wszystko zło i bez większych protestów – albo une tałatajstwo przegonimy do Birobidżan. Wybór zależy od Ciebie.

 5. Pisanka Says:

  Wprowadzenie do demokracji

  Model, o którym mowa sprawdza się w Libii. Jest „esencją” – „kwintesencją” – „sednem” demokracji. Wzór ten, mając na względzie uwarunkowania polityczno – społeczno – gospodarcze (trendy, układy, wpływy, zależności, związki), był już i jeszcze będzie (w całości, w części) realizowany w innych krajach, państwach na świecie. Jest etapowy, fazowy:

  Pierwszy etap, faza: Spreparuj fałszywe zarzuty przeciwko legalnemu rządowi, władzy swojego kraju. Przedstaw nieprawdziwe podejrzenia. Zaprezentuj nieprawdziwe oskarżenia.
  Drugi etap, faza: Proś NATO o zbombardowanie własnego kraju, o ratunek, o wybawienie, o zbawienie. Niech przemieni się w gruz, ruinę. Niech przemieni się w gruzowisko, rumowisko. Niech zamieni się w zgliszcza.
  Trzeci etap, faza: Naznacz niezgodne z prawem kierownictwo swojego kraju. Wyznacz sprzeczne z prawem przywództwo swojego kraju.
  Czwarty etap, faza: Proś sojuszników o pieniądze na budowę, odbudowę, przebudowę własnego kraju z gruzu, z ruiny, z gruzowiska, z rumowiska, ze zgliszczy.
  Piąty etap, faza: Zawrzyj kontrakty, porozumienia, umowy w imieniu swojego kraju. Nie bilansuj społecznych zysków i społecznych strat. Nie kalkuluj, co się społecznie opłaca, a co się społecznie nie opłaca. Nie obliczaj. Nie rachuj. Nie wyliczaj. Pozwól zarobić.
  Szósty etap, faza: Spowoduj zadłużenie własnego kraju. Nie spłacaj długów. Nie spłacaj kredytów. Nie spłacaj pożyczek.
  Siódmy etap, faza: Wdrażaj programy strukturalno – dostosowawcze, czyli SAP, zalecane przez BS, a więc Bank Swiatowy, oraz MFW, a zatem Międzynarodowy Fundusz Walutowy. W ramach reform dewaluuj walutę swojego kraju, ograniczaj płace, ograniczaj wydatki, prywatyzuj grunty, instytucje, zakłady.
  Ósmy etap, faza: Sprzedaj bogactwa narodowe własnego kraju. Sprzedaj dobra narodowe własnego kraju. Wyprzedaj majątek narodowy darmo, tanio, za drobiazgi, za grosze.
  Dziewiąty etap, faza: Poślij po cudzoziemców, aby pomogli. Wyślij po obcych, żeby wsparli. Domagaj się pomocy dla swojego kraju. Domagaj się wsparcia dla swojego kraju.
  Dziesiąty etap, faza: Zamawiaj artykuły zagraniczne dla własnego kraju. Żądaj produktów z zachodu, towarów z zachodu, wyrobów z zachodu.
  Jedenasty etap, faza: Przekonaj (jak można wszystkich, jak nie można niektórych), że w Twoim kraju się powiodło, choć człowiek żyje jak dziki, dzikus, niecywilizowany, zacofany, choć ludzie żyją jak dzicy, dzikusy, niecywilizowani, zacofani, choć standard życia jest archaiczny, prehistoryczny.

  źródło: http://libyasos.blogspot.com/2011/12/introduction-to-democracy.html


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: