Awantura o plakat historyczny


W związku z żydowską prowokacją (której termin z pewnością nie jest przypadkowy) zorganizowaną przez stołeczne władze Warszawy, a wśród nich m.in żydówkę „bufetową” oficjalnie znaną pod nazwiskiem Gronkiewicz – Waltz, prezentujemy rzekomo „antysemicki” plakat wraz z komentarzem znalezionym w sieci.

Autor: Elan13

Źródło: http://forum.gazeta.pl/forum/w,396,131810519,131810519,awantura_o_plakat_historyczny.html

Ja rozumiem, że GW to dziennik środowisk semickich i filosemickich, ale delikatnie mówiąc ta jego nadwrażliwość na punkcie antysemityzmu przekracza granice śmieszności. Otóż organ rabbiego Michnika wykrzykuje tytułem swego artykułu o kompromitacji warszawskiego ratusza, bo antysemicki plakat reklamuje Warszawę!

Plakat pochodzi z 1925 roku, był wydany przez tygodnik „Rozwój”, a w podpisie czytamy:

„Rozwój” walczy o dobrobyt Polski, propagując solidarność narodową, pracę i organizację żywiołu polskiego; broni Polski przed zalewem żydowskim; łączy wszystkich Polaków pod hasłem „swój do swego po swoje”.

Taka była historia, Polacy dopiero co odzyskali niepodległe państwo, państwo wielonarodowe, w którym nie wszystkie narody przejawiały sympatię dla żywiołu polskiego. Niektóre, jak Ukraińcy walczyły zbrojnie np. o Lwów, inne, mniej odważne szkodziły po swojemu, np. ekonomicznie. Nic dziwnego, że w obliczu zagrożenia polscy patrioci wzywali do narodowej solidarności, do akcji wspierających polską gospodarkę, do obrony młodej Polski przed zalewem i knowaniami jej wrogów.

Nie zawsze interesy żywiołu polskiego były zbieżne z interesami żywiołu żydowskiego (nigdy nie były i nigdy nie będą/admin). Dzisiejsze próby potępiania ówczesnych Polaków, że bronili właśnie odzyskanej niepodległej ojczyzny przed zalewem żydowskim (pamiętajmy, w tamtej Polsce Żydzi stanowili znaczący procent obywateli), zarzucania im antysemityzmu w rozumieniu zbrodniczym (fizyczną likwidację Żydów rozpoczęli Niemcy jakiś czas później), to jakaś umysłowa aberracja.

Niektórym propagandzistom, zwłaszcza z Gazety Wyborczej wydaje się, że jakakolwiek krytyka Żydów w historii jest godna potępienia, i że wszyscy, którzy z Żydami walczyli lub mieli z nimi konflikty (np. interesów) powinni być potępieni. Pamiętajcie jednak, że jesteśmy w Polsce, a nie w Izraelu, że czytając historię my Polacy sympatyzujemy z polskimi władcami, hetmanami, powstańcami, Naczelnikiem, Marszałkiem, z polskimi bohaterami.

Komentarze 4 to “Awantura o plakat historyczny”

 1. Centuria Says:

  Nic dziwnego, że walczą. Przeciez chodzi, aby z historii wymazac, co tylko sie da. A jak nie to zakłamać…. Dlatego dzis mamy taką historię, jaka nam przedstawiają – najlepiej pokazac skutki a pominąc przzyczyny. I dziś pieciętny zjadacz chleba wie, że żydzi byli z każdego kraju wypędzani, ale nie wie dlaczego. Ot takie kaprysy mieli rządzący, bo im sie nie podobały zydowskie nosy. W Stanach też nie mówi się, co o żydach mówili Washington, Franklin, czy nawet Eisenhower. Wymazuje sie cokolwiek, co może kogoś zachęcić do szukania żródeł.

 2. feliks Says:

  Bardzo podoba mi sie ten plakat żydy to te szczury które trzeba przepędzić z polski na wszystkie strony świata!!!!

 3. felicyta Says:

  Ja to widze tak, ze to ktos madry wymyslil i przechytrzyl pejsatych. Moze sie rozniesie wsrod myslacych i zaczna dzialac. I Haka Grundbaum majac taki „pozytywny stosunek” a sie „rypnela”…

  „(…)Były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss mówi, że jeśli byłby to błąd redakcyjny, a urzędnicy przeoczyli tę ilustrację, to by to zrozumiał. – Jeśli ktoś tego broni, jestem tym bardzo zasmucony – zaznacza. Nie wini jednak prezydent Warszawy, bo – jak mówi – ma ona pozytywny stosunek do Żydów. – Wiem jednak, że wysocy urzędnicy nie zawsze są w stanie przeczytać wszystkiego, co dostają do podpisu. Muszą ufać współpracownikom – dodaje.”
  http://www.tvn24.pl/-1,1729129,0,1,rozwoj-broni-polski-przed-zalewem-zydowskim,wiadomosc.html

 4. M.P. "Preki" Says:

  Oj ta żydówa mnie ostatnio porządnie wkurzyła. Totalnie olała taką placówkę jak Muzeum Kolejnictwa, na rzecz jakiegoś żydo-muzeum, jakich WIELE. W tej kwestii jej żydostwo było bardzo, bardzo widoczne.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: