Z cyklu zdrowie: Dlaczego podgrzewanie potraw w kuchence mikrofalowej powoduje raka


Źródło: http://grongor.info

Powód tego, że obecna oficjalna medycyna nie jest w stanie pojąć związku przygotowywanych w mikrofalówce potraw z rakiem, jest prosta. Ortodoksyjna medycyna uważa, że odżywianie i dieta nie mają nic wspólnego z tą chorobą, i skupia się na drobnoustrojach i genach, zaś jej interwencje ograniczają się do podawania wykonanych przez człowieka lekarstw lub operacjach chirurgicznych. Częściowym potwierdzeniem tej filozofii są szpitalne posiłki.

Lekarze oficjalnej medycyny są skłonni zgodzić się, że bezpośredni kontakt z promieniowaniem mikrofalowym może być przyczyną problemów ze zdrowiem, ale nie potrafią wyjaśnić, w jaki sposób przygotowywana w kuchence mikrofalowej żywność może wywoływać raka. Hans Hertel, heroiczny szwajcarski badacz, rozprasza naukową mgłę utworzoną przez głupkowate poglądy medycyny akademickiej.

Normalnie gotowana żywność jest podgrzewana z zewnątrz. W normalnych warunkach ciepło przechodzi do chłodniejszego ciała zgodnie z zasadami termodynamiki. Chociaż entuzjaści surowych pokarmów słusznie podkreślają, że ciepło niszczy substancje odżywcze, zwłaszcza enzymy, proces normalnego podgrzewania nie powoduje tak dużych zniszczeń jak podgrzewanie w mikrofalówce. Przypuszczalnie wszyscy wiedzą, że podgrzewanie w mikrofalówce zachodzi od wewnątrz. Jak to się dzieje?

— Kuchenki mikrofalowe działają w oparciu o prąd zmienny. Atomy, molekuł’ i komórki uderzone tym twardym promieniowaniem elektromagnetycznym są zmuszane do zmiany biegunowości od 1 do 100 miliardów razy na sekundę — wyjaśnia Hertel — W żadnym układzie organicznym nie ma atomów, molekuł i komórek zdolnych do wytrzymania tak brutalnej siły niszczącej przez dłuższy czas, nawet w niskim zakresie energetycznym rzędu miliwatów… W kuchence mikrofalowej ciepło powstaje wskutek tarcia występującego w molekułach wody pod wpływem działania tej brutalnej siły. Związki w molekułach zostają rozerwane i molekuły ulegają wymuszonej deformacji (zwanej strukturalną izomerią), inaczej mówiąc, ulegają uszkodzeniu.

Tak więc do wytwarzania ciepła wskutek tarcia w pierwszej kolejności pobudzane zostają molekuły wody zawarte w pokarmach. Dziennikarz Tom Valentine odegrał rolę adwokata diabla, stawiając pytanie: „A co mikrofalami pochodzącymi ze Słońca? Czy one też są szkodliwe?”

Różnica polega na tym, że to prąd zmienny zasilający kuchenki mikrofalowe wytwarza bardzo szybkie zmiany polaryzacji molekuł wodny. Hertel wyjaśnia, że słoneczne mikrofale powstają wskutek pulsowania prądu stałego. Ten rodzaj promieniowania mikrofalowego nie szkodzi molekułom, ponieważ nie występują gwałtowne zmiany polaryzacji.

Poza tymi modyfikacjami termalnymi w wyniku działania mikrofal dochodzi także do niszczenia błon komórkowych i genów. Technologia zamiany genów, stosowana także w przemyśle biotechnologicznym, polega na ich osłabieniu przy wykorzystaniu mikrofal. Oto, co mówi na ten temat Hertel: „…komórki zostają rozerwane i w ten sposób dochodzi do neutralizacji ich potencjału elektrycznego – istoty życia komórki – pomiędzy zewnętrzną i wewnętrzną stroną błon komórkowych”.

Wnikanie energii mikrofal w materię organiczną wytwarza dziwne i nieznane związki, zwane radiolitycznymi. Wielu naukowców przekonuje, że powstają one również w wyniku normalnego gotowania, jednak badania Hertla wykazały, że pod wpływem promieniowania mikrofalowego powstaje ich nieporównywalnie więcej.

Hertel doszedł ostatecznie do wniosku, że pokarm zniszczony przez poddanie go działaniu mikrofal, modyfikuje aktywność komórkową u ludzi, którzy go spożywają. Komórki takiej osoby zosta­ją zmuszone przez zniszczone komórki i radiolityczne związki do dostosowania się do nadzwyczajnego trybu wytwarzania energii. Ludzkie komórki zostają zmuszone do przejścia z normalnego komórkowego utleniania do beztlenowego wytwarzania energii poprzez fermentację glukozy, co jest już stanem rakowym.

Beztlenowa fermentacja glukozy umożliwia komórkom raka przetrwanie i rozwój. Z tego powodu komórki raka nie mogą istnieć w kontakcie z tlenem. Dlatego pacjenci cierpiący na raka nie powinni spożywać cukru lub zawierają­cych go pokarmów. Tworzenie warunków sprzyjających rakowi wskutek dążenia do wygody nie ma żadnego sensu.
(Źródło: Paul Fassa, „Why and how microwave cooking causes cancer”, 8 grudnia 2010, http://www.naturalnews.com/030651_microwave_cooking_cancer.html)

PS. poniżej zdjęcia z eksperymentu na roślinach. Jedna z roślin była podlewana wodą z mikrofali. Oto skutki:

Zdjęcia: http://www.rense.com/general70/microwaved.htm

Komentarzy 5 to “Z cyklu zdrowie: Dlaczego podgrzewanie potraw w kuchence mikrofalowej powoduje raka”

 1. felicyta Says:

  Dziekujac za trud admina i tlumaczy
  sle zyczenia z okazji Bozego Narodzenia
  wszelkiej pomyslnosci,
  zdrowia i radosci,
  niespodziewanych prezentow
  pod pachnaca choinka,
  ciepla rodzinnego i milosci,
  hucznego Sylwestra
  oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

 2. Admin Says:

  Serdeczne podziękowania Felicyta. Wszystkiego dobrego, radości, uśmiechów, spełnienia marzeń. Pomyślności w nowym i każdym następnym roku.

 3. maran Says:

  Wszystkim zagladajacym na te strone oraz adminowi zycze Zdrowychi radosnych Swiat Bozego Narodzenia spedzonych w przyjemnej atmosferze w gronie rodziny i najblizszych, optymmizmu, pogody i silu ducha oraz nieustannej opieki Tego ,co nas stworzyl.

 4. antka kobity szwagra brat Says:

  …ktos sie tu fest „napracował” – ale są to kity ciotki rity!…Czernobyl i teraz Fukuszima sie klania…proby nuklearne itp…pogadaj z ludzmi ktorzy pracowali przy radarach – rzędo 2 – 3 Giga watt w impulsie…wszyscy żyją!!/a gotowali np jajka lub kartofle na tubsie – ok 10sek- i gotowe!-o innych rzeczach nie wspomne – np antykoncepcji…:D /…dodatkowo aspartam i cała chemia zawarta w żarciu – to nas zabija!!…i wiesz co miałem nadcisnienie…kupiłem cisnieniomierze – z najwyższej półki – zaczołem żryć jakieś badziewie – od lekarza i…cisnienie mi zaczeło rosnąc!
  …wywaliłem cały ten szajs do smietnika i stosuje własną kuracje…2 sety whisky raz w tygodniu i codziennie 2xłycha oleju z chabanero/b.ostra papryka/…schudłem i zapomniałem o cisnieniu!!…oprócz tego hoduje własną witamine cy…i takie tam..
  …WESOŁYCH SWIĄT BOZEGO NARODZENIA
  …`zycze WSZYSTKIM!…
  http://www.youtube.com/watch?v=4fpro6lB7Jw&feature=player_embedded

 5. aqq Says:

  eee a ktos powtórzył ten eksperyment z podlewaniem? ja sprobuje i zobacze


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: