Prezydent Ukrainy złożył judejom chanukalne życzenia


Źródło: http://3rm.info/18863-prezident-ukrainy-pozdravil-iudeev-c-xanukoj.html

Data publikacji: 23.12.2011

Tłum. RX

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz złożył judejom Ukrainy życzenia z okazji święta Chanuki, które rozpoczyna się dzisiaj wieczorem, donosi Koriespondient.

„Drodzy rodacy! Składam wam szczere życzenia z okazji święta Chanuki. Głęboki sens starożytnego wydarzenia „którym kieruje się tradycja świętowania chanukalnych dni świadczy o życiodajnym, duchowym źródle wiary w zwycięstwo i odrodzenie”– brzmią życzenia Janukowycza. Życzył on, żeby w ten radosny okres czasu święte ognie wniosły do rodzin pokój i zgodę, ciepło i radość, szczęście i pomyślność. Żydowskie świeckie i religijne, młodzieżowe i społeczne ruchy stolicy ukraińskiej, zaprzszają wszystkich chętnych 22 grudnia o godzinie 19:00 na „Stadion Republikański” w celu wspólnego zapalenia niebiańskich światełek i kontynuowania dalszego chanukalnego świętowania w restauracji „Taki-Maki” (wejście 35 hrywien). Wśród organizatorów przedsięwzięcia jest synagoga Brodskiego, projekt ShabbatHost, projekt Limmud-Kijew, projekt Sziurew Tora-Kijew, American-Jewish Joint Distribution Committee, projekt MoisheHouse-Kijew, Centrum Edukacji „Midrasz Zionie”, Żydowska Platforma Społeczna JewishNet i inne.

Komentarze 2 to “Prezydent Ukrainy złożył judejom chanukalne życzenia”

  1. Prezydent Ukrainy złożył judejom chanukalne życzenia « Prawosławny Partyzant Says:

    […] Tłum. RX. Za: https://stopsyjonizmowi.wordpress.com […]

  2. Ość Says:

    To nie z serca. To z politycznego wyrachowania mi się wydaje znając zasługi żydorewolucji dla Ukrainy. W tym wielki głód z prawem pięciu kłosów za posiadanie których była kara śmierci dla ukraińskiego chłopa. A wymyślili to Kagan, Beria i knot ze świecznika Stalin. Nie zapomnę jak mi dziadek opowiadał jak ukraińska rodzina musiała zjeść swoje najmłodsze dziecko z głodu w tym czasie, czasie pięknej żydorewolucji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: