Pielęgnowanie korzeni: Anna Komorowska (c. Hany Rojer, wnuczka Wolfa i Estery Rojer), zapaliła w Belwederze świece chanukowe


Za: Bibula.com

Strona prezydent.pl informuje:

W piątek w Belwederze zapalono świece z okazji żydowskiego święta Chanuka. W uroczystości udział wzięli Pierwsza Dama Anna Komorowska, Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski oraz ministrowie KPRP, a także Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich i przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Piotr Kadlcik.

Świece chanukowe zapaliła Anna Komorowska. Gości w imieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego powitał szef jego kancelarii. – Chanuka w Belwederze to znak, że w wolnej Polsce jest miejsce absolutnie dla nas wszystkich, że jest miejsce do wspólnego świętowania – powiedział minister Jacek Michałowski.

Jak podkreślił, Chanuka upamiętania ludzki heroizm, ale jest też okazją do wspólnego przeżywania radości. Zaznaczył, że w tym roku ta radość jest tym większa, że tegoroczne obchody Chanuki zbiegają się z chrześcijańskim Bożym Narodzeniem. Podkreślił, że judaizm i chrześcijaństwo podzielają wspólne wartości, korzenie i historię.

– Polska się zmienia. Zmieniają się też relacje pomiędzy Polakami a Żydami, zmieniają się na o wiele lepsze, zmienia się to radykalnie – powiedział szef KPRP. Jak dodał, Żydzi z całego świata coraz chętnie przyjeżdżają do naszego kraju.

Według niego dowodem na to były dwa wydarzenia: Światowy Zjazd Ocalonych, który odbył się latem w Warszawie oraz XXVII Zjazd Konferencji Rabinów Europejskich. Zaznaczył, że w oba te wydarzenia zaangażowała się także Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

W tym roku Chanuka przypada od 20 do 27 grudnia. Podczas trwającego osiem dni święta każdego dnia na chanukowym dziewięcioramiennym świeczniku Żydzi zapalają jedną świecę. Na dziewiątym, pomocniczym ramieniu świecznika znajduje się szames – świeczka, od której płomienia odpala się kolejne. (PAP, inf. własna)

Komentarzy 5 to “Pielęgnowanie korzeni: Anna Komorowska (c. Hany Rojer, wnuczka Wolfa i Estery Rojer), zapaliła w Belwederze świece chanukowe”

 1. Krzysztof Cz. Says:

  To jest wielce niepożądane i nie do zaakceptowania,aby żydzi panoszyli się w Polsce.Coraz więcej u nas w kraju żydolubnych w dupowłazów.

 2. Polak Says:

  Wygląd tego świecznika prastarego zła to zniewaga dla każdego Polaka

 3. Maciejlel Says:

  wszędzie się wpychają

 4. ponury Says:

  Jakie to dziwne ,że tuman pierdzikot nie protestuje:przestrzeń publiczna itd! a tak na poważnie: co za sk,,,nie!

 5. Ość Says:

  Te wpychające się wszędzie bestie niedługo nam tu Palestynę urządzą. Już się dzikusy chazarskie czują tu jak u siebie a ogłupiały naród patrzy i nic nie widzi. Albo udaje i czeka na iskierkę. Módlmy się o jakiegoś Śąwiatosława bo nam Polską zlikwidują całkiem złodzieje i nieroby podstępne.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: