Putinowska eFeRja: Prokuratura w Stawropolu utożsamiła prawosławie z ekstremizmem


Źródło: http://www.3rm.info/18859-prokuratura-na-stavropole-identificirovala.html

Data publikacji: 23.12.2011

Tłum. RX

Kozacy z Kraju Stawropolskiego wyrazili oburzenie z powodu prób oskarżania ich o ekstremizm. Prokuratura Rejonu Liewokumskiego Kraju Stawropolskiego poleciła usunąć ze Statutów społeczności kozackich uwagi dotyczące prawosławnej tożsamości kozactwa, dopatrzywszy się w nich oznak do podżegania do nienawiści religijnej.

„Czy w prokuraturze nie wiedzą o tym, że wszystkie decyzje podejmowane są przez Kozaków w obecności duchowieństwa Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, wzywającej zgodnie z kanonami naszej religii do współdziałania, koegzystencji z przedstawicielami innych wyznań na prawach dobrosąsiedztwa i tolerancji religijnej?! Nie wiedzą, że bez modlitwy i błogosławieństwa Kozacy nie rozpoczynają niczego?!”– powiedzieli w odniesieniu do stanowiska prokuratury atamani społeczności kozackich Piatigorska i Goriacziewodska, Władimir Ponomariew i Walierij Pomatow, donosi Eparchia Piatigorska. Podkreślili oni, że „w prawosławiu nie ma miejsca na ekstremizm, nie ma niczego z tych ruchów radykalnych, które nie widzą grzechu w krwawej walce z innowiercami i motywują ludzi do prowadzenia wojen i konfliktów”.

„Jak w tym kontekście oceniać działania prokuratury?! Przecież zgodnie z zaprezentowaną logiką można oskarżyć o ekstremizm i samą Rosyjską Cerkiew Prawosławną i siły wspierające Kozaków w osobie prezydenta i rządu Federacji Rosyjskiej!”- piszą atamani.

Ocenili oni działania prokuratury jako „atak na zasady, zgodnie z którymi Kozactwo i prawosławie są nierozdzielne”.

„Zastrzegamy sobie prawo dopracowania kozackich Zasad Statutowych, korekty aktów prawnych dotyczących kozactwa z uwzględnieniem jego specyfiki i tradycji”- napisano w oświadczeniu atamanów.

Komentarz: Bracia Kozacy! Musicie przystosowywać się do świata czyli iść z postępem! A meta jest już blisko! A wy trzymacie się jakiejś faszystowsko-ksenofobicznej religii. Jeśli będziecie trwać dalej w uporze to w końcu postęp straci cierpliwość! Uważajcie!

Jedna odpowiedź to “Putinowska eFeRja: Prokuratura w Stawropolu utożsamiła prawosławie z ekstremizmem”

  1. Putinowska eFeRja: Prokuratura w Stawropolu utożsamiła prawosławie z ekstremizme « Prawosławny Partyzant Says:

    […] Za: https://stopsyjonizmowi.wordpress.com Share this:TwitterFacebookDodaj do ulubionych:LubięBądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych. […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: