W Moskwie na Placu Menażowym nie postawiono Chanuki


Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id10621.html

Data publikacji: 21.21.2011

Tłum. RX

Po raz pierwszy od wielu lat na Placu Maneżowym w Moskwie judeje nie zapalą lampy chanukowej, donosi o tym portal www.kredo.ru .

Sekretarz prasowy „głównego rabina Rosji”, Andrzej Glocer, powiedział w związku z tym: „Zapalanie chanuki nie odbędzie się ponieważ nie otrzymaliśmy zgody od władz Moskwy”, „Ale z naszej winy nie dotrzymaliśmy terminów”– zauważył Glocer.

Na stronie internetowej „Moskiewskiego Centrum Żydowskiego” jeszcze 20 grudnia widniało ogłoszenie przewidywanego przedsięwzięcia, odręczna poprawka: „miejsce przeprowadzenia ceremonii- Plac Maneżowy”, było podkreślone za pomocą Photoshop.

Sekretarz prasowy „Federacji Gmin Żydowskich Rosji”, Danił Jakowliew oświadczył, że zapalanie chanuki „nie odbędzie się na żadnym z głównych placów stolicy”.

Wcześniej powiedział on, że dla przeprowadzenia ceremonii rozważano Plac Puszkina lub Plac Teatralny.

Miejmy nadzieję, że zniknięcie żydowskich lampek chanukowych z moskiewskich placów jest zwiastunem szybkiego wyzwolenia narodu rosyjskiego.

***************************

PS. Do tej pory tak to wyglądało:

Film za http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com

Komentarze 2 to “W Moskwie na Placu Menażowym nie postawiono Chanuki”

 1. KrisT Says:

  wolą nie zapalac aby nie zaostrzac antyzydowskiego na nich nalotu…Lepiej posiedziec cichutko, oddalic się w cień i powolutku robic swoje……
  Zrobiło sie za głosno ięc odpuszczaja aby za jakis czas to sobie odbić z nawiązką!
  a u nas? kiedy bedzie zakaz zapalania chanuki w belwederze? ktore zapoczątkował kwasniewski?

 2. Sybirak Says:

  Wiadomo, po upadku ZSRR w Rosji zostało bardzo wielu żydów. Uwłaszczyli się majątkiem Rosjan i zaczęli wywozić do zgłodniałego Zachódu co się dało z przebogatych zasobów Rosji. W końcu rosyjska patriotyczna kadra oficerska w tym KGB (w której też są żydzi, ale nie odważyli się na sprzeciw) postanowili odwrócić skutki zdrady interesów Rosji przez wierchuszkę KPZR wykonanej rękami Gorbaczowa i Jelcyna. Żydkom wydawało się, że Putina uda się ugłaskać lub kupić. Nie docenili go !l
  Pieniadze wziął i dalej robi swoje.
  A żartów nie było. Oligarchowie mieli „wojsko”(Spiecnaz). Mordowali kogo chcieli, vide generał Lebiedź. Putin zaczynał od zera, bez zaplecza politycznego, powoli, powoli przejmował faktyczna władzę. Aresztowanie i zamknięcie, praktycznie na dożywocie, oligarchę żyda Chodorkowskiego (podobnie jak Alcapone) za podatki, zdyscyplinowało pozostałych żydkow, oligarchów, niektórzy uciekli za granicę. Putin nie mając formalnej władzy nad oligarchami osiągnął jednak to, że jak powiedział, iż trzeba coś zrobić lub dać, oligarchowie pokornie wykonywali. Putin nie zaciągał zbyt mocno pętli na ich szyjach uznali, że jak będą grzeczni to i z nim da się żyć. Ostatnio rzucili trochę grosza na kampanię wyborczą przeciwko Putinowi – ale on już był mocniejszy, zyskał sympatię narodu. Żydki zgrzeczniały! Nawet tłumaczyli się, że „…„Zapalanie chanuki nie odbędzie się ponieważ nie otrzymaliśmy zgody od władz Moskwy”, „Ale z naszej winy, nie dotrzymaliśmy terminów”- zauważył Glocer.
  Mówi się, że żydzi są mądrzy i inteligentni – nieprawda. Ich mądrość i inteligencja jest wybiorcza dotyczy tylko machlojek, krętactwa i lichwy, wobec autentycznego patriotyzmu są bezradni jak dzieci.
  A Polska ?! U nas chanuka płonie w pałacu prezydenta, asystują „polacy” !
  No tak, „pawlaki” to nie Putin.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: