Libia – Były nr 2 z NRT Mahmud Jibril podpisał rezolucję na 10 miliardów dolarów dla rebeliantów! (14 grudzień 2011)


Źródło: ALGERIA ISP

14/12/2011, tłumaczenie Maria

ALGERIA/ISP Według Canal Zenten, były nr 2 z NRT (ten, który zdradził przywódcę Muammara Kaddafiego),
 Mahmud Jibril oświadczył w czasie wystąpienia w radiu Trypolisu, że podpisał rezolucję dotyczącą rebeliantów, w której poprosił o przyznanienie budżetu 10 miliardów dolarów nie mając wcześniej przygotowanego projektu dotyczącego możliwości realizacji w/w budżetu czy też programu pracy. Był zaskoczony, że NRT zaakceptowała jego rezolucję  bez zadawania jakichkolwiek pytań w momencie tworzenia nowego rządu. Fakt ten, stanowi  prawdziwą katastrofę.

Oświadczył również, że jest zaskoczony tak znaczącą liczbą rebeliantów, którą ocenia na 200 000 w momencie podpisywania rezolucji.  W rzeczy samej, jeśli liczba ta jest prawdziwa, to armia przywódcy Kaddafiego mogła stawiać opór co najwyżej 48 godzin.

Komentarze 3 to “Libia – Były nr 2 z NRT Mahmud Jibril podpisał rezolucję na 10 miliardów dolarów dla rebeliantów! (14 grudzień 2011)”

 1. Pisanka Says:

  W stronę prawdy …

  Libia jest w stanie wojny domowej. Stała się jednym z najbiedniejszych i najniebezpieczniejszych krajów na świecie. Zjwiska stanowiące o chaosie, destabilizacji, dezorganizacji, patologii są codziennością. Objawiają się w braku jasności, przejrzystości, wyrazistości w życiu publicznym (podejmowaniu decyzji przez rząd, dokonywaniu wyborów przez władzę), monitorowaniu mediów (blokowaniu opozycyjnych portali, stron, witryn), zmianach edukacyjnych, oświatowych (ukierunkowanych na indoktrynację). Wyrażają się w występowaniu (coraz bardziej masowo, coraz bardziej powszechnie) bezdomności, bezrobocia, ubóstwa, dostępu do alkoholu, dostępu do narkotyków, dyskryminacji, rasizmu wobec czarnych z Tawargha, prostytucji, przestępczości (zabójstw, kradzieży, zgwałceń). Przejawiają się w tworzeniu się uprzywilejowanej kasty w społeczeństwie (poprzez przepisy, o odmiennych prawach i obowiązkach, złożonej z rebeliantów). Zaznaczają się w demonstracjach, manifestacjach (przeciw Narodowej Radzie Tymczasowej, przeciw NATO), aktach agresji i przemocy (czynach, działaniach, takich jak: ataki na przeciwników, napady na banki, strzelanie do zgromadzonych ludzi w celu rozproszenia, w celu zastraszenia, znikanie ludzi bez śladu, zlecanych przez rządzących, władających, wykonywanych przez kryminalistów, snajperów, terrorystów), prześladowaniach ludzi przez ekstremistów islamskich frakcji Al Kaida (próbujących zdobyć kontrolę, wpływ, starających się narzucić swoje koncepcje, wizje).
  Libijczycy, którzy opowiedzieli się po stronie powstańców, rewolucjonistów, zaczynają tęsknić za przywódcą Muammarem Kaddafim (bezpieczeństwem, dobrobytem, porządkiem, spokojem), żałować tego, co minęło, tego, co stracili, tego, co zrobili. Mówią, że byli zaślepieni przez bardzo dobrze zaprogramowaną i zaplanowaną machinę propagandową (sterowaną zewnętrznie i wewnętrznie), omamieni wiarą, że demokracja oznacza coś więcej niż to czym już przecież dysponowali, omamieni przez chciwość i zazdrość, że mogliby jeszcze więcej mieć, jeszcze więcej posiadać, zwiedzeni, że bycie Europejczykiem to coś niezwykłego, specjalnego, wyjątkowego. Przepraszają za powstanie, rewolucję. Wzywają, w ramach buntów, protestów, do ponownego powstania, powtórnej rewolucji.

  za: http://libyasos.blogspot.com/p/news.html

  P.S. Źródło skopiowałam. Na razie nie wiem, jak podać linka, żeby się otwierał. Nauczę się.

 2. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

  […] Libia – Były nr 2 z NRT Mahmud Jibril podpisał rezolucję na 10 miliardów dolarów dla rebelian… […]

 3. justyna Says:

  pisanka dzieki za wiadomosci -i wcale sie nie dziwie od poczatku nie uwierzylam co propaganda mowila na temat gaddafiego -mam meza z libi zawsze chwalil gaddafiego -i przygnebiona jestem tym co tam sie dzieje -dzieki


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: