Farmacja nie jest zdrowym biznesem


Za: http://www.youtube.com/watch?v=u57bkL6UVDM

Jeśli napisy nie włączą się automatycznie, klikamy w cc

Gwen Olsen, autorka książki pt. „Confessions of an Rx Drug Pusher” mówi o przemyśle farmaceutycznym. Oficjalna strona Gwen Olsen – http://www.gwenolsen.com/
Firmy farmaceutyczne nie są zainteresowane zdrowiem i leczeniem są nastawione wyłącznie na zysk. Można porównać jej wypowiedź z artykułem z „The Independent”

„NASZE LEKI NIE DZIAŁAJĄ NA WIĘKSZOŚĆ PACJENTÓW”

Wysoko postawiony w hierarchii przedstawiciel jednej z największych spółek farmaceutycznych w Wielkiej Brytanii przyznaje, że większość wydawanych na receptę leków nie pomaga ludziom, którzy je przyjmują.

Allen Roses, wiceprezes GlaxoSmithKline (GSK), firmy o światowym zasięgu, oświadczył, że mniej niż połowa pacjentów, którym przepisywane są najdroższe leki, rzeczywiście odczuwa dobroczynne skutki ich działania. W przemyśle farmaceutycznym jest tajemnicą poliszynela, że większość jego produktów nie pomaga większości pacjentów, i ta wypowiedź jednego z szefów koncernu z tej branży po raz pierwszy potwierdza to publicznie.

Dr Roses, genetyk z Uniwersytetu Duke’a w Północnej Karolinie, przemawiał niedawno na spotkaniu naukowców w Londynie, w trakcie którego cytował liczby obrazujące, w jakim stopniu różne leki działają na pacjentów.

Według niego leki na chorobę Alzheimera mają pozytywne działanie w przypadku mniej niż 1/3 pacjentów. Leki na migreny, osteoporozę, artretyzm działają w przypadku połowy pacjentów. Większość leków w ogóle działa tylko na połowę przyjmujących je pacjentów, głównie z powodu posiadania przez nich genów, które zakłócają działanie leków.
– Większość leków, a właściwie ponad 90 procent, działa jedynie na 30 do 50 procent pacjentów – oświadczył dr Roses.

Jego komentarz działa na szkodę marketingowej zasady tego przemysłu, której przesłaniem jest sprzedaż jak największej ilości leków jak największej liczbie pacjentów; zasady, która uczyniła z GSK jedną z najbardziej dochodowych firm przemysłu farmaceutycznego. Ta zasada sprawia również, że większość produkowanych leków jest wobec większości pacjentów w najlepszym przypadku bezużyteczna.

This video was produced by Psychetruth
http://www.myspace.com/psychtruth
http://www.youtube.com/psychetruth
© Copyright 2008 Gwen Olsen. All Rights Reserved.

Komentarze 2 to “Farmacja nie jest zdrowym biznesem”

  1. jakiś Says:

    Uwaga przyjmujący Acard, Bestpirin itp przeciw chorobie zakrzepowej. Aspiryna przeciwzakrzepowa też działa tylko u ok. 40% pacjentów. To można sprawdzić tylko przez specjalne badanie. Jeśli nie działa, trzeba zmienić leczenie.

  2. Pisanka Says:

    Tak. To teraz przynajmniej mam powód do rozważań, dlaczego biorę leki (najnowszej generacji, jak mówi lekarz) na migrenę i żyję w bólu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: