Czy Saif Al Islam Kaddafi zostanie sprzedany przez Zintan?


Podziękowania dla Pisanki za przysłanie materiału. I jednocześnie ślę przeprosiny za zwłokę, moje niedopatrzenie. Admin

źródło: s.o.s.libya

Tłumaczenie: Pisanka

Zielona Armia Wyzwolenia Libii (prokaddafijska) została powiadomiona przez Zintan o naciskach i presjach, które wywierane są na to plemię (starszyznę) przez USA, Katar, władze Trypolisu, w kwestii wydania Saifa (służalczej) Narodowej Radzie Tymczasowej w Libii. Zintan, którzy pojmali Saifa, jak dotąd nie chcą go przekazać stolicy i przetrzymują go w sekretnym – tajnym miejscu (ze względu na możliwość tortur wobec niego, których oni nie tolerują). Przedstawiciele Międzynarodowego Trybunału Karnego (Haga) zwracają się z prośbą do kukiełkowego – marionetkowego rządu libijskiego o podanie danych na temat Saifa, informacji, kiedy i gdzie można spotkać się z Saifem. Jak okazuje się, Zintan są podzieleni, część sympatyzuje z Zieloną Armią Wyzwolenia Libii, część z judaszami, zdrajcami. Saif na razie nie zgodził się – odrzucił propozycje rozmowy z najemnikami, pachołkami i pacynkami. Powiedział, że: jeśli moja śmierć ocali Libię, uratuje Libię, to niech tak będzie.

Komentarzy 6 to “Czy Saif Al Islam Kaddafi zostanie sprzedany przez Zintan?”

 1. Kikka Says:

  Zintan, którzy pojmali Saifa, jak dotąd nie chcą go przekazać stolicy i przetrzymują go w sekretnym – tajnym miejscu (ze względu na możliwość tortur wobec niego, których oni nie tolerują)

  Na zdjęciach po porwaniu Saifa przez Zintan widać, że ma obcięte 3 palce prawej ręki (te od V jak zwycięstwo i kciuk). Obcięcie akurat tych palców wydaje się nieprzypadkowe, na filmie z porwania widzimy na dłoni Saifa bandaże oraz to, jak się swojej ręce przygląda, tak więc nie wierzę w to, że 1. to stare obrażenia, 2. że akurat nato tak wycelowało, że mu te nieprzypadkowe palce odłamek bomby oderwał. Tak więc powstaje pytanie, jak to jest z tym „nietolerowaniem” tortur przez Zintan, no chyba że dla nich obcinanie komuś palców to nie są tortury…

 2. Kikka Says:

  Btw.

  12-XII-2011:

  Wierni Dżamahiriji bojownicy z plemienia Mchachiya pojmali 26 członków wiernych NRL zbrojnych milicji plemienia Zenten (przetrzymującego lidera ruchu oporu Saif al-Islama al-Kaddafiego. W zamian za uwolnienie zatrzymanych żądają uwolnienia swojego przywódcy.

  Źródło: Algeria ISP
  Za: http://zielonalibia.blog.pl/12-xii-2011-bojownicy-zadaja-uwolnienia-saif-alislama,15586519,n

 3. Halina Says:

  Niech Bóg da siły i co ma najlepsze – liderowi dobrej i mądrej Libii – Saifowi al-Islam al-Kaddafiemu i wszystkim Jego zwolennikom. Piękna, udręczona i doświadczona ponad wszelką miarę – Libia – staje się symbolem oporu przeciwko diabelskiemu złu żydo-NATO-wskiej armii szatana.

 4. Pisanka Says:

  Za sprawiedliwością … (źródło: s.o.s.libya)
  Zintan (lokalny – plemienny) sąd uniewinnił Saifa Al Islama od podejrzeń – oskarżeń o zbrodnie oraz odrzucił tym samym wszelkie zarzuty, które postawione zostały przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze, Narodową Radę Tymczasową w Libii, NATO .
  Saif Al Islam poinformował, że nie jest w (mieście) Zintan. Podobno – zanim to się stało – spacerował ulicami Zintan w otoczeniu uzbrojonych żołnierzy, a na stadionie Zintan grał w piłkę nożną ze swymi ochroniarzami i strażnikami. Na temat ran, które odniósł, które wymagają leczenia, choć przeszedł operację, wypowiadał się, gdy został zatrzymany. Stwierdził, że powstały w walce. Potwierdził to lekarz z Ukrainy, który przeprowadził zabieg, dodając, że są wynikiem bombardowań, eksplozji, wybuchu.
  Zintan, którzy wyrokowali w sprawie Saifa Al Islama, zdyskredytowali tym samym Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze, Narodową Radę Tymczasową w Libii, NATO w kwestii orzekania kary w tej sprawie oraz wymierzania kary w tej sprawie.
  P.S. Poprzednie dane do komentarza: Za sprawiedliwością … w komentarzu do artykułu: Co naprawdę dzieje się w Benghazi (można to ująć łącznie i podać jako tekst). Pozdrawiam Tomka.

 5. Admin Says:

  Swietna robota Pisanka. Podawaj mi proszę także pełne linki do źródeł. Dziękuję i również pozdrawiam.

 6. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

  […] Czy Saif Al Islam Kaddafi zostanie sprzedany przez Zintan? […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: