„Atak na Tel-Awiw!” – projekt gry komputerowej


Nowy cel w grach komputerowych? Gra "Atak na Tel-Awiw" z pewnością zdobędzie serca wielu graczy z całego świata

Perska Fars News Agency (FNA) podaje: W odpowiedzi na prowokacyjną wymowę gry „Battlefield 3″, irańscy programiści wkrótce zaoferują fanom „strzelanek” możliwość prowadzenia wirtualnej kampanii przeciwko Izraelowi.

W trzeciej odsłonie popularnej serii FPS „Battlefield”, gracz przenosi się do realiów wojny z Iranem i ma możliwość toczenia walk w Teheranie. Irańscy oficjele postrzegają taki krok ze strony amerykańskich programistów jako propagandową zagrywkę, mającą na celu legitymizować rozpętanie wojny.

Z tegoż tytułu, Iran zamierza dokonać wirtualnego odwetu. Gra o nazwie „Attack on Tel Aviv” ma być odpowiedzią na tę prowokację. Jak mówi przewodniczący Irańskiej Fundacji Gier Komputerowych, Behrooz Minaei, do przedsięwzięcia już teraz zgłosiło się wielu irańskich programistów. Jednocześnie Minaei krytykuje Electronic Arts, autorkę gry Battlefield, za szereg błędów i niedociągnięć technicznych, w tym przekłamań graficznych dotyczących samego Iranu.

O nowej irańskiej grze nie wiadomo jak na razie żadnych szczegółów. Tymczasem Battlefield 3, gra autorstwa amerykańskiej firmy Electronic Arts, zostanie wkrótce wycofana z irańskich sklepów.

http://www.nacjonalista.pl/2011/12/13/atak-na-tel-awiw-projekt-gry-komputerowej/

Komentarze 2 to “„Atak na Tel-Awiw!” – projekt gry komputerowej”

  1. kol Says:

    Kupię tę nową grę żeby wesprzeć równowagę sił.

  2. Iwan Antyjankes Says:

    Nareszcie! Dość już tego strzelania do Niemców, Sowietów i Bliskowschodnich ludów…

    Gdyby tak jeszcze zrobić grę, w której atakuje się Jew Jork i Waszyngton.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: