Miedwieputy próbują kupić OMON za 100% podwyżkę


Źródło: http://3rm.info/18579-medveputy-pytayutsya-kupit-omon-stoprocentnoj.html

Data publikacji: 14.12.2011

Tłum. z jęz. ros. RX

Po podwyżkach demo(no)kracja bardziej okrzepnie

Podwyżkę do pensji otrzymają niektóre kategorie pracowników MWD. Od 2012 roku będą więcej zarabiać, od swoich kolegów, policjanci pełniący służbę w oddziałach specjalnego przeznaczenia (były OMON i inne siły specjalne), w oddziałach lotniczych MWD i w bazie Bajkonur. Oprócz tego do „specjalnych warunków” umożliwiających otrzymanie powyższych wynagrodzeń, sztabowcy MWD zaliczyli „służbę w centralnym aparacie MWD”.

Zgodnie z rozporządzeniem rządu od 1 stycznia 2012 roku podwyżka w wysokości 100% uposażenia będzie wypłacana zwłaszcza za służbę w centrach specjalnego przeznaczenia i oddziałach specjalnego przeznaczenia, za służbę w oddziałach lotniczych MWD, za służbę w bazie Bajkonur, w obiektach przechowywania i niszczenia broni chemicznej. Podwyżkę w wymiarze 40% przyznano policjantom pełniącym służbę w wydziałach do spraw nieletnich, w wydziałach śledczych, do spraw przestępczości, w służbach ochrony własności państwowej i szeregu innych, pisze „RBKdaily”. Liczyć również mogą na oddzielną podwyżkę w wymiarze 65% policjanci Moskwy i okręgu moskiewskiego. Za pracę w aparacie centralnym MWD należy się podwyżka w wymiarze 80% wynagrodzenia podstawowego. Ponadto jeśli pracownik jest uprawniony do otrzymywania podwyżek z kilku powodów (przykładowo moskiewscy śledczy) to będą one sumowane ale nie będą mogły przekroczyć 100% całkowitego wynagrodzenia pracownika.

„Służba w jednostkach patrolowych jest to najcięższa praca i z tego zdają sobie sprawę wszyscy pracownicy”- oburza się pracownik moskiewskiej policji.

„To właśnie oni mają codziennie do czynienia z różnymi nieprzystosowanymi ludźmi i oni najbardziej ryzykują życiem więc można było dać im większą podwyżkę niż w oddziałach konnych”

OMON- bijące serce żydokracji

„Stać w upale do plus 40 stopni i na mrozie do minus 30 stopni, na drodze, oddychać stale gazami spalinowymi, to także ciężka praca”- zgadza się pracownik podmoskiewskiego UGIBDD. „Ale w opinii urzędników my, z jakiegoś powodu, nie zasługujemy na większą podwyżkę tak jak policjanci którzy kilka razy w miesiącu rozganiają demonstracje ze staruszkami

„Nie widziałem na tej liście oficerów oddziałów dyżurnych a ich służba jest już naprawdę dużo trudniejsza od pracy w aparacie centralnym”- dodaje inny rozmówca „RBKdaily”.

„W związku z ostatnimi wydarzeniami w kraju podwyżka zarobków policji specjalnego przeznaczenia, głównej ostoi władzy w czasie zamieszek, była najbardziej palącą sprawą”- zauważa były śledczy, doktor nauk prawnych, Andrzej Skorobogatow.

„No a aparat centralny?, kto lubi siebie krzywdzić?”

To postanowienie wyraźnie było przygotowane w łonie samego MWD, to zwykła praktyka.

Podwyżka dla aparatczyków przewidziana jest tylko w odniesieniu do wynagrodzenia ale trzeba zastanowić się jakie to będą oni mieli wynagrodzenia od nowego roku. I to jest istotne.

Komentarzy 7 to “Miedwieputy próbują kupić OMON za 100% podwyżkę”

 1. Kolombina Says:

  W Polszy też Herr Tusk przewidział podwyżki tylko dla milicji i wojskowych. Podobno zwyczajowo znowu zełgał, bo obiecał więcej niż faktycznie da. Biuhokhację zamiast zmniejszyć dotychczas zwiększył o 100 tys. Wg prof. Jerzego Roberta Nowaka owa biurokracja po 89 wzrosła o 500 tys. chłopa od stanu poprzedniego. W taki sposób totalitaryzmy zabezpieczają swoje koryta: da dobrze płatną robotę i wymaga lojalności od stołkowego oraz jego familii a w razie draki posyłają dla ochrony swoich 4 liter uzbrojoną policje i wojsko na tych, którzy to całe tałatajstwo utrzymują.

 2. Miedwieputy próbują kupić OMON za 100% podwyżkę « Prawosławny Partyzant Says:

  […] Za: https://stopsyjonizmowi.wordpress.com Share this:TwitterFacebookDodaj do ulubionych:LubięBądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych. […]

 3. Aldona Says:

  Tylko widze krytyke na tym blogu o Putinie. Bardzo popieracie nacjonalistow rosyjskich. Moze napiszecie kto kiruje w takim razie w Polsce partia narodowa NOP albo ONR.

 4. Admin Says:

  Pani Aldono, niech pani otworzy bloga i pisze o czym chce. Natomiast nam, proszę nie mówić co mamy robić. To po pierwsze.

  Po drugie, jeśli interesują panią przepychanki z „nacjonalistami”, unikającymi jak ognia słowa na „Ż”, a nie wartościowe informacje jakich w Polsce ze świecą szukać, to pomyliła pani adres.

 5. ablabek Says:

  NOPowcy, którzy zarządzają stroną nacjonalista.pl popierają Bractwo Muzułmańskie w Egipcie (radykalnych islamistów). Czy moglibyście Państwo na tym blogu opublikować historię powstania islamu?


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: