Czy rząd Baszara Assada ma szansę przeżyć „arabską zimę”?


Źródło: http://topwar.ru/9239-est-li-shansy-u-rezhima-bashara-asada-perezhit-arabskuyu-zimu.html

Data publikacji: 13.12.2011

Tłum. z jęz. ros. RX

Wydarzenia w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie, sądząc po wszystkim, przeszły do pewnego rodzaju chwiejnej równowagi. Po pierwsze to potrzeba czasu dla naprawdę potężnej modernizacji znacznej części świata muzułmańskiego, która przeszła pierwszy i drugi etap przeformatowania (obalenie ustroju autorytarnego i wybory ze wzmocnieniem pozycji islamistów). Wymaga to zmiany wcześniej istniejących stosunków i umów w celu znalezienia nowej równowagi sił, utrwalenia nowego porządku rzeczy. Po drugie, arabski chaos jeszcze nie wytracił swojej inercji, rozpoczął się on potężnie i nabrał zbyt dużej prędkości żeby się teraz zatrzymać. Pierwszy punkt dotyczy krajów przez które przeszła rewolucja, Tunezji, Egiptu, Libii, częściowo Jemenu. Zaliczyć trzeba do tej grupy rozwalony Sudan i Maroko, gdzie trwa proces krzepnięcia islamistów. Można do niej zaliczyć i Irak skąd Amerykanie wycofują wojsko a przyszłość tego kraju jest niejasna. Oczywiście Libia, Egipt i  Jemen, nie są jeszcze ustabilizowane. Libia balansuje na krawędzi nowej wojny domowej. Właśnie w Bengazi zaczęły się nowe zaburzenia a wielotysięczne tłumy skandują, że „w Bengazi rozpoczęła się rewolucja”. Egipt stoi w obliczu poważnej destabilizacji. Saleh w Jemenie tak jakby odchodził ale za kulisami toczą się zmagania, eksprezydent (wciąż zachowuje władzę) prowadzi targi co do swojego statusu. W Syrii gdyby sytuacja zależała tylko od sytuacji wewnętrznej to kraj można by ustabilizować. Rząd Baszira al.-Assada zachował poparcie elit, armii, wszystkich struktur siłowych i większości społeczeństwa. Nawet Kurdowie wolą pozostać neutralni ponieważ następstwa wojny domowej i interwencji mogą przynieść im więcej strat niż korzyści. Władze zdołały wyprowadzić do Libanu większą część aktywów finansowych przed wprowadzeniem sankcji. Pozwala to zachować określoną stabilność gospodarczą. Pomimo faktu, że szereg punktów na mapie kraju takich jak Hama, Idlib, Homs, Deraa, Deir al.-Zor, nadal się gotuje to oficjalny Damaszek zdołał zapobiec utworzeniu terrorystycznego przyczółka. Główny ośrodek wojskowego oporu buntowników znajduje się za granicą na terytorium Turcji skąd przychodzą do Syrii oddziały tak zwanej Syryjskiej Armii Wyzwoleńczej. Na terytorium tureckim odbywa się formowanie, szkolenie oddziałów wojskowych, tutaj przyjeżdżają bojówkarze z innych krajów. Trzeba zauważyć, że głównym problemem Turcji w kwestii aktywniejszej ingerencji w sprawy syryjskie włącznie z ustanowieniem „strefy bezpieczeństwa” w przygranicznych rejonach Syrii, jest Iran.

Ankara posiada z Teheranem szereg wspólnych interesów (problem kurdyjski, kwestia palestyńska, projekt dostaw produktów węglowodorowych do Europy, polityka antyizraelska, itd.) i nie chce nagle zrywać stosunków. Chociaż możliwe jest zintensyfikowanie wysiłków wojskowych Turcji w stosunku do Syrii. Jeśli w najbliższej przyszłości USA i Izrael zdecydują się na uderzenie na Iran to wtedy Ankara może uderzyć na republikę syryjską.

Największe prawdopodobieństwo takiego ataku wystąpi w najbliższych dwóch, trzech miesiącach. Jeśli do końca zimy 2012 roku Izrael i USA nie uderzą na Iran to wtedy Syria będzie miała duże szanse na przetrwanie, przynajmniej na jeszcze pewien okres czasu.

Ponadto w lutym, marcu przyszłego roku powinny być przeprowadzone wybory parlamentarne w Syrii. Potwierdzą one z dużą dozą prawdopodobieństwa legitymizację partii BAAS i rządu Baszara al.-Assada. Utrudni to Zachodowi napaść na Damaszek. Ponadto stanowisko syryjskiej opozycji nie jest jednorodny w tej sprawie. Rada Koordynacyjna (składająca się ze znanych syryjskich opozycjonistów) jest w zasadzie gotowa do wzięcia udziału we władzy w wyniku wyborów parlamentarnych zawierając układ z obecnymi władzami. A bardziej radykalna Syryjska Rada Narodowa składa się z mało znanych w kraju emigrantów i nie jest popularna. Wielu Syryjczyków uważa jej członków za „szczury” i zdrajców. Dlatego bez zewnętrznej interwencji Baszar al.-Assad ma całkiem duże szanse na przetrwanie. W tym celu trzeba kontynuować kurs na rozłam syryjskiej opozycji, ostro traktując radykałów i dopuszczając do władzy „umiarkowanych”. Nie dopuścić do pojawienia się syryjskiego Bengazi, natychmiastowo tłumić próby tworzenia band próbujących zdobyć przyczółki w jakimkolwiek mieście. Ale scenariusz potężnego uderzenia na Iran ze strony Izraela i USA może pogrzebać wszelkie rachuby. To, że Izrael może uderzyć na Iran, nie ma wątpliwości. 12 grudnia izraelski wiceminister Mosze Yaalon powiedział, że Islamska Republika Iranu może uzyskać broń jądrową już za kilka miesięcy, trzeba więc podjąć niezbędne środki i zatrzymać irański program atomowy. Ten polityk powiedział także, że Teheran trzeba postawić przed wyborem przetrwania lub broni jądrowej. Jego zdanie kraje zachodnie powinny wystąpić razem przeciwko Islamskiej Republice Iranu stosując prawdziwe sankcje i zachowując możliwość uderzenia militarnego. Yaalon uważa, że program atomowy Iranu to problem całego świata a Republika Islamska jest niebezpieczna i bez broni jądrowej. Minister Obrony Izraela Ehud Barak występując na konferencji w Wiedniu powiedział, że nadszedł czas „na natychmiastowe, spójne, paraliżujące” środki karne przeciwko Iranowi. I muszą one być skierowane przeciwko sektorowi naftowemu i finansowemu Republiki Islamskiej Iranu. Zapowiedział on także, że władza al.-Assada w Syrii upadnie w ciągu kilku tygodni. Ankara będzie zmuszona zintensyfikować swoje wysiłki na kierunku syryjskim i to może przekształcić się w wojnę pomiędzy Turcją a Syrią przy ewentualnym udziale sunnickich monarchii. Jeśli rozwój wydarzeń pójdzie po tej linii to al-Assad jest martwy.

Komentarzy 7 to “Czy rząd Baszara Assada ma szansę przeżyć „arabską zimę”?”

 1. seler Says:

  „…Yaalon uważa, że program atomowy Iranu to problem całego świata…”
  NIE !!!
  problemem całego świata jest Światowy Syjonizm czyli Synagoga Szatana – duchowe wynaturzenie, a jedną z kwater tego satanizmu jest sztuczne państwo-potwór – Izrael.
  Kolejna kwatera to faszystowskie USA, następna głowa hydry – Unia Europejska…i tak dalej.
  Piramida Zniewolenia

 2. Halina Says:

  @seler …. święte Twoje słowa … jestem po raz kolejny – pod wrażeniem Twojego oglądu rzeczy tego i tamtego świata. Oby takich „selerów” Bóg nam zesłał na Ziemię – jak najwięcej !

 3. GNM Says:

  Seler, fajna ta piramida. Tylko kompletnie nie rozumiem, dlaczego Watykan (zgodnie z Twoim wykresem) sam siebie, przy pomocy najgorszych globalistycznych organizacji, tak zażarcie zwalcza, wręcz morduje, ośmiesza, oskarża itp… Niszczy cywilizację (wartości chrześcijańskie, nauki społeczne Kościoła, przebogatą kulturę) – której rozwój, przez wieki, z ogromnym wysiłkiem inspirował.
  Proszę o parę słów wyjaśnienia na temat wiodącej roli Watykanu w „przedsięwzięciu”, o którym wspominasz..

 4. seler Says:

  GNM,
  Głównym wykonawcą owego lucyferiańskiego planu jest… Watykan, – i parę słów poniżej

  http://www.zbawienie.com/index.html

  Watykan to Stolica Aktorów, agenci antyChrysta, jedno z narzędzi szatana do manipulowania,
  religia jest ideologią, a ideologia jest religią – Watykan zwalcza wiarę w Stwórcę a nie siebie…
  Do wiary nie potrzebna jest żadna religia – a jeżeli już to Realizowanie Dobrej Woli – czyny.
  W podanej wyżej witrynie jest WSZYSTKO na ten temat – i autorem Grafiki jest autor witryny.
  Pozdrawiam.

  kim są tzw. ILLUMINATI – na tym blogu [polecam] są również moje komentarze, np. tutaj:

  http://radtrap.wordpress.com/2011/12/14/dlaczego-illuminati-sie-ujawniaja/#comment-3506

 5. Anonim Says:

  Czy religia jest potrzebna, czy nie, to kwestia osobistych przekonań. Znam bardzo wiele osób, dla których religia jest istotą głębokiego życia duchowego i oparcia. Dzięki nawróceniu się, ogromne rzesze ludzi odzyskały równowagę i sens życia w najcięższych dla siebie chwilach. To nie ulega żadnej kwestii.
  Natomiast drugą rzeczą jest, co dzisiaj dzieje się z Watykanem. W moim odczuciu Watykan jest atakowany od zewnątrz i od wewnątrz, tak jak cała cywilizacja łacińska. A portal: zbawienie.com jest na to jednym z wielu dowodów.

 6. Halina Says:

  Papież B XVI jest dobrym mówcą i aktorem. Ja już nie wierzę w ani jedno słowo wypowiedziane przez tego człowieka. On ma żydowskie pochodenie – żydzi są elokwentni. Ale z elokwencji żydów – nic dobrego dla Chrześcijaństwa – nie wynika.
  Obaj ostatni papieże z wielką siłą WPYCHAJĄ WOLNE JESZCZE KRAJE DO ATEISTYCZNEJ, ŻYDOWSKIEJ UNII. I jak tu wierzyć takim satanistom, którzy popychają na złe drogi – całe narody ????????????????

 7. seler Says:

  Halina, dzięki za miłe słowa, ale… święte słowa są tylko u Stworzyciela Boga Ojca
  moje są co najwyżej spostrzeżenia, tutaj poniżej FAŁSZ ODCZYTUJ ODWROTNIE

  komentarz do artykułu Galaktyczna Federacja Kosmicznych Kłamstw
  http://radtrap.wordpress.com/2011/12/16/galaktyczna-federacja-kosmicznych-klamstw/
  ________________

  Jak należy ODCZYTAĆ przykładowy Przekaz Federacji Cośtam Cośtam – Przekrętu Legionu Upadłych:
  Fałszywe słowa brzmią, cytuję

  „Jestem Kuthumi Agrippa i przybywam niesiony promieniami miłości i mądrości aby pozdrowić każdego z was i przynieść błogosławieństwo transformacji, transmutacji, oświecenia i błogiej przyszłości. Pozdrowienia kochani.”

  Prawdziwe słowa brzmią, odczytuję

  „Jestem Księciem Antychrysta [Kutafonem Agryppą] – i materializuję się dzięki egoEnergii nienawiści i pozorów aby zdradzić każdego z was
  i zapewnić okrucieństwo transDeformacji, transWynaturzenia, ociemnienia i przerażającego cofania się aż do zagłady. Przeklinam znienawidzeni.”

  Fałszywych ludzi i ich słowa Odczytuj Odwrotnie… podobnie z demonami – ich Intencje są Na Odwrót, na Wspak – chociaż „Słodki-E”…
  ________________

  Jak Porozumiewają się Między Sobą – a jawnie przed nami – Oświeceni Sataniści [iluminaci, syjoniści]
  na przykładzie apelu papieża ze strony

  http://zbawieni.com/showthread.php?tid=142&pid=154#pid154 Czytaj CAŁOŚĆ artykułu

  ODCZYTAJ SŁOWA sługi szatana

  Fałszywe słowa brzmią, [jawne i „prawdziwe” dla „bydła”] cytuję

  „Pilnie potrzebna jest prawdziwa światowa władza polityczna — o której mówił już mój poprzednik, błogosławiony Jan XXIII — aby zarządzać ekonomią światową; uzdrowić gospodarki dotknięte kryzysem; zapobiec pogłębieniu się kryzysu i związanego z nim zachwiania równowagi; przeprowadzić właściwe, pełne rozbrojenie oraz zagwarantować bezpieczeństwo żywieniowe i pokój”

  Prawdziwe słowa brzmią, odczytuję

  „Pilnie potrzebna jest Materialna demoniczna władza Lucyfera pseudo polityczna – o którą zabiegał już mój poprzednik, bestia ludzka J-23 –
  aby zniszczyć ekonomię światową, pogrążyć gospodarki przez nas niszczone, pogłębiać szybciej kryzys wyprowadzając go całkowicie
  z równowagi; doprowadzić do końca totalne zniewolenie i uzbrojenie oraz zapewnić głód i wojnę”

  To Jest Realizowane – pomimo Obłudnych, rozdwojonych jak u węża, słów Aktora, baphometa Nr 16 w ludzkiej postaci.
  …widać, słychać i czuć
  ohydę spustoszenia – jak na dłoni – na całej już Ziemi. Takim rozdwojonym językiem posługują się bogowie tego świata,
  dla niezorientowanych niewinne apele o pokój, dla SWOICH polecenie i rozkaz składania ofiar lucyferowi.

  Przytłoczyć ludzkość chcą jeszcze Legionem demonów, o miłej dla ucha nazwie „Galaktyczna Federacja Światła”
  albo jeszcze lepiej – „Wielkie Białe Bractwo” stąd też biały papież, przygotowujący im ludzi na pożarcie…
  Wilki w Owczej Skórze Odczytujcie [ich prawdziwą wolę] Odwrotnie – to jest nasza Tarcza.

  Papież ma Wolę Ochrzcić kosmitów…
  http://radtrap.wordpress.com/2011/12/03/papiez-jest-za-ochrzczeniem-kosmitow/
  Pozdrowienia

  Watykan Głównym Narzędziem Antychrysta i Globalistów
  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/07/stworzyc-bank-centralny-bankow-centralnych-watykan-glownym-narzedziem-antychrysta-i-globalistow/#more-14827

  IHS = Isis Horus Set = Parodia Imienia Jezusa Chrystusa = IHS

  obrazy strona 8 http://www.google.pl/search?q=eucharystia&hl=pl&biw=1280&bih=664&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=WqTsTsfBNMXY8APj3ujIBw&ved=0CEQQsAQ

  Monstrancja i Eucharystia = Kult Słońca z Okiem IHS = Okultyzm, bluźnierstwo przeciw Ofierze Mesjasza
  Nieświęta euchArystia
  http://www.bereanie.private.pl/tekst.php-numer=26491.htm

  czytaj również http://radtrap.wordpress.com/2011/11/28/co-laczy-katolicyzm-z-hinduizmem/
  Ostatnia Wieczerza wg Chrześcijan [komentarz selera]

  pozdrawiam poszukujących Prawdy w zakłamanym świecie


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: