Syria: nieznani snajperzy i zachodnia inspiracja obalenia rządu


Źródło: http://www.globalresearch.ca

Data publikacji: 11.12.2011

Autor: Gearoid O’Colmain

Tłum. z jęz. ang. RX

Dziesięcioletni chłopiec zabity przez terrorystów w Homs (Syria) na oczach matki, następnie porwany w nieznane miejsce gdzie sfilmowano go a film wysłano do TV Al-Arabia i TV Al.-Jazeera w celu wyemitowania go jako „dowodu” na zabójstwa popełniane przez Armię Syryjską. Po sfilmowaniu, jego zabójcy zwrócili go matce i powiedzieli, że potrzebuje on pomocy szpitalnej.

Ludność Syrii nękana jest przez szwadrony śmierci i snajperów od chwili wybuchu w marcu zamieszek i przemocy. Setki syryjskich żołnierzy i pracowników bezpieczeństwa zostało zamordowanych, poddanych męczarniom i potwornie okaleczonych przez Salafistów i bojówkarzy Bractwa Muzułmańskiego. Jednak międzynarodowe korporacje medialne nadal szerzą żałosne kłamstwa, że te ofiary są rezultatem represji dyktatury Baszar al-Assad

Kiedy odwiedziłem Syrię w kwietniu tego roku to osobiście zetknąłem się z kupcami i obywatelami w Hama, którzy opowiadali mi, że widzieli uzbrojonych terrorystów siejących strach po ulicach tego niegdyś spokojnego miasta i terroryzujących całą okolicę. Przypominam sobie moją rozmowę ze sprzedawcą owoców w mieście Hama, który mówił mi o okrucieństwie świadkiem którego był tego dnia. Kiedy opowiadał mi o scenach przemocy, moją uwagę zwrócił nagłówek artykułu w anglojęzycznej gazecie „Washington Post” pokazywany przez syryjską telewizję a brzmiący: „CIA wspiera syryjską opozycję”.

CIA szkoli i finansuje grupy, które wykonują rozkazy amerykańskich imperialistów. Historia CIA pokazuje, że wspieranie sił opozycyjnych oznacza dostarczanie im broni i pieniędzy, czyli działa niezgodnie z prawem międzynarodowym. Kilka dni później przebywając w schronisku w starożytnym, kulturalnym mieście Aleppo, rozmawiałem z syryjskim biznesmanem i jego rodziną. Prowadzil on wiele hoteli w mieście i był proassadowski.

Powiedział mi, że oglądał telewizję Al.-Jazeera ale teraz ma już wątpliwości co do jej uczciwości. W trakcie naszej rozmowy telewizja Al.-Jazeera nadawała w tle i pokazywała sceny bicia demonstrantów przez syryjskich żołnierzy.

„Teraz jeśli jest to prawda to jest to po prostu nie do przyjęcia”– powiedział mój gospodarz.

Jest to czasami niemożliwe by zweryfikować czy pokazywane sceny pokazywane przez telewizję są prawdziwe czy nie. Wiele zbrodni przypisanych Armii Syryjskiej było popełnionych przez zbrojne gangi. Przykładem może być chociażby wrzucanie zmasakrowanych zwłok do rzeki Hama zaprezentowane jako następny dowód zbrodni reżimu al.-Assada. Istnieje mniejszość niewinnych przeciwników reżimu al.-Assada, którzy wierzą we wszystko co widzą i słyszą na Al.-Jazeera i innych prozachodnich stacjach satelitarnych.

Ci ludzie po prostu nie rozumieją zawiłości polityki międzynarodowej. Ale fakty sprawdzone na miejscu pokazują, że większość ludzi popiera syryjski rząd. Syryjczycy mają swobodny dostęp do wszystkich stron internetowych i międzynarodowych kanałów telewizyjnych.

Mogą oni oglądać BBC, CNN, Al.-Jazeera, mogą czytać on-line New York Times albo Le Monde, zanim rozpoczną lekturę własnych mediów. Pod tym względem wielu Syryjczyków jest lepiej poinformowanych na temat polityki międzynarodowej niż przeciętny Europejczyk czy Amerykanin. Większość Europejczyków i Amerykanów wierzy ich własnym środkom masowego przekazu. Niewielu potrafi czytać syryjską prasę w oryginalnym języku arabskim lub oglądać telewizję syryjską. Zachodnie mocarstwa są mistrzami dyskursu i mają własne środki komunikacji. „Arabska Wiosna” jest najbardziej przerażającym przykładem tego rozwydrzonego nadużycia własnej potęgi. Dezinformacja jest skuteczna w rozpowszechnianiu nasion wątpliwości wśród tych, którzy są uwiedzeni przez zachodnią propagandę. Syryjskie media państwowe udowodniły setki kłamstw rozsiewanych od początku konfliktu przez Al.-Jazeera. Jednak zachodnie media odmówiły nawet publikacji stanowiska rządu syryjskiego ponieważ uczciwe przedstawienie stanowiska drugiej strony mogłoby wywołać odrobinę krytycznego myślenia w świadomości społecznej.

Komentarzy 6 to “Syria: nieznani snajperzy i zachodnia inspiracja obalenia rządu”

 1. Krzysztof Cz. Says:

  czasami myślę,że to jakiś koszmar,i w końcu obudzę się…

 2. WIKING Says:

  POJAWIA SIĘ PYTANIE – DLACZEGO ARMIA SYRYJSKA NIE MOŻE PORADZIĆ Z BOJÓWKARZAMI? JEŚLI NIE SĄ W STANIE NIECH ŚCIĄGNĄ DO POMOCY ODDZIAŁY Z KRAJÓW SPRZYMIERZONYCH CZYLI: IRANU, ROSJI I LIBANU. MOIM ZDANIEM TO NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE BYŁOBY. NALEŻY TEŻ MIEĆ NA UWADZE FAKT, ŻE STACJONOWANIE ŻOŁNIERZY ROSYJSKICH NA TERYTORIUM SYRII ORAZ IRANU UCHRONIŁOBY TE KRAJ PRZED ”pejsowską” AGRESJĄ ZE STRONY izraela, usa i ich kundlów ! ! !

 3. lech SzczeblewskI Says:

  Drogi przyjacielu WIKING to co napisałeś jest najbardziej słusznym rozwiązaniem i myślę ,że czas by wszystkie narody ,wyzwalane ze swoich praw własności i spokoju winny przyjąć Twoją
  koncepcję obrony . To rozwiązanie może pohamowało by zapędy, współczesnych nowych
  okupantów , w innym przypadku dalej bezkarnie będą realizować bandycki plan podporządkowawszy sobie świata ,a ich miasta i ludność będą cierpieć ból i rozpacz .

  lech

 4. kurdejanek Says:

  Problem w tym, że Syria i Syryjczycy tak naprawdę nie mają żadnych prawdziwych sojuszników… Rosji zależy tylko na ochronie bazy w Tartus, w Libanie jest co prawda Hezbollah, ale za słaby i sam niedługo będzie miał problem. Iran? Iran Syrii nie pomoże, ponieważ niebawem sam (po zdestabilizowaniu Syrii) zostanie zaatakowany. Tymczasem w jordańskim al-Mafraq bandyci i terroryści NATO przygotowują kolejnych najemników do przerzucenia na teren Syrii…
  Niestety, jak ma się prawdziwy problem, to można liczyć tylko na siebie. Syria jest jednak za słaba żeby sobie z tym problemem poradzić i zapewne sobie nie poradzi. Bandytów i terrorystów jest w Syrii coraz wiecej. Są przerzucani z Turcji, Iraku, Libanu i Jordanii, czyli z każdej możliewej strony…
  Nie jest dobrze…

 5. Pisanka Says:

  Rządzą bandyci – decydenci … Kto ich wybiera?


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: