Militaryzacja policji nabiera tempa


Źródło: http://www.prisonplanet.pl

Armia USA posiada jedne z najbardziej zaawansowanych urządzeń do zabijania, które pozwalają na  atakowanie celów w prawie każdych warunkach na świecie. W USA produkowane jest tyle sprzętu wojskowego, że zapasy wojskowych robotów, karabinów szturmowych M-16, helikopterów, pojazdów opancerzonych, wyrzutni granatów zaczynają się piętrzyć i okazuje się, że wiele z tych broni wędruje prosto do amerykańskich sił policyjnych, które stosują je wobec obywateli USA.

Benjamin Carlson z The Daily podał w artykule informacje nt mało znanego przedsięwzięcia o nazwie „Program 1033”, który kosztował tylko w 2011 roku 500 milionów dolarów i polegał na zakupie sprzętu wojskowego dla policji.

1033 został uchwalony przez Kongres w 1997 r. aby pomóc organom ścigania w walce z terroryzmem i narkotykami, ale pomimo 40-letniego trendu niskiej przestępczości w USA, policja przejmuje ten sprzęt jak nigdy dotąd. Podczas gdy tegoroczny budżet jest zdumiewająco wysoki to przyszłoroczne zamówienia na ten sam okres czasu już wzrosły o 400 procent (tj do prawie 2 mld dolarów)…

Policja wykorzystuje transportery opancerzone do radzenia sobie z protestami.
Według The Daily, policja z miasta Tampa wykorzystuje poniżej zamieszczony pojazd do radzenia sobie z niektórymi protestami. Czy to nie aby przesada?

Nie jest to oczywiście czołg, choć z pewnością tak wygląda a jedynie transporter opancerzony. Ten   „12-tonowy transporter opancerzony” ma podobno być wykorzystywany w operacjach „ratunkowych”, ale dlaczego musi być opancerzony tego już nikt nie wyjaśnił.

Pojazdy pancerne dla policji.
Grupa taktyczna policji w Hrabstwie Dakota wykorzystuje Bearcata 18 do 22 razy w roku, w tym do incydentów, również w innych stanach.

Poniżej zamieszczony pojazd to darowizna od amerykańskiej armii. Ten transporter opancerzony – używany przez armię amerykańską w Panamie – może pomieścić do dziewięciu komandosów SWAT. Pojazd może osiągnąć prędkość 60 m.p.h., posiada czujniki termiczne, komputerowe systemy śledzenia, noktowizor, i wyrzutnie gazu łzawiącego oraz znacznie więcej.

Nowa bariera policyjna mająca na celu radzenie sobie z protestami przeciwko cięciom budżetowym.

Londyńska policja przekazała, że bariera konstrukcji stalowej będzie wprowadzana, gdy potencjalne niepokoje społeczne będą się rozwijać i zaistnieje potrzeba zastosowania fizycznej bariery, aby zablokować samochody i ludzi.

Oczywiście pojawia się pytanie, po co policji sprzęt militarny, który jest zaprojektowany do zabijania ludzi? Posiadając takie wyposarzenie policja będzie chciała z niego korzystać. Problem militaryzacji policji odzwierciedla drogę jaką obrał Klub Rzymski już w latach 70-tych mówiąc, że demokracja nie działa i teraz zmierzamy do postdemokratycznego świata, który będzie reprezentowany przez rządy autorytarne. Taka autorytarna forma rządzenia masami będzie jedyną formą w postdemokratycznym świecie.

Komentarzy 8 to “Militaryzacja policji nabiera tempa”

 1. Dariusz Says:

  to wygląda jak przygotowanie do jakiegoś stanu wyjątkowego…

 2. Ktoś Says:

  Czyli armia jest przewidziana do odstrzelenia jako nie dość zideologizowana.
  Zabawne, kolejny scenariusz filmu się spełnia.

 3. thetomek4791 Says:

  Dariusz.bo to będzie stan wyjątkowy,będzie wojna.jeśli ludzie nie potrafią odpowiednio wcześniej zareagować,kontrolować władze,patrzeć bacznie na jej ręce,to władza wykorzystuje wszelkie środki,by sie zbroić przeciwko obywatelom,a zwłaszcza nieposłusznym.wolność ma swoją cene,jest jednym z towarow deficytowych.o wolność należy zabiegać o każdej porze dnia i nocy,a nie w sposób nonszalancki lekceważyć,ignorować,bagatelizować różne sygnały i ostrzeżenia.wolność ma swoją cenę i ta cena ciągle rośnie i zależy głownie od świadomości społecznej w tym świadomości wynikającej z zagrożeń.w tym zgniłym,zdemoralizowanym świecie nie można sobie pozwolić na chwile zapomnienia,ignorancji,indolencji.wpływowi,bogaci tego świata tylko czekają na ograniczanie wolności i posuną sie do każdych dzialań.oni nie mają żadnych hamulców,oporów,skrupułów.dla nich liczy sie tylko wladza i pieniądz,bo ten jest gwarantem władzy

 4. thetomek4791 Says:

  proszę o publikacje.dzięki

 5. centurion Says:

  Generalnie to że policja w USA ma takie uzbrojenie to nie jest dziwne tam bez pistoletu jesteś postrzegany jak w Polsce bez tel. komórkowego jako dziwak.
  Natomiast w UK to rzeczywiście nie ciekawie bo na europejskim gruncie.

 6. thetomek4791 Says:

  centurion.zauważ przeciwko komu jest skierowany ten arsenal,a nie rozważaj kto ma pozwolenie na broń,a kto nie.zasady są(powinny)być zasadami,a nie zbiorem praw na papierze,którym możemy sobie podetrzeć dupsko

 7. thetomek4791 Says:

  skoro władza robi źle a robi,to powinna być zdymisjonowana przez społeczeństwo i rozliczona za błędy i nieprawidłowości.nie jest,bo w każdym społeczeństwie „cywilizowanym” jest więcej idiotów pożytecznych,niż ludzi myślacych logicznie,honorowych,prawych,uczciwych z zasadami.naturalną więc rzecza jest jest,że ci ludzie będa okazywać swoje niezadowolenie,buntować sie.każda władza która w swoich zamiarach ma okradanie ludzi,znieważanie ich,niewolenie ich,z natury rzeczy będzie automatycznie będzie zbroić sie,nawet na wszelki wypadek,by nie być rozliczoną i osadzoną.weź wczuj sie w rolę władzy i pomyśl abstrakcyjnie,kategoriami władzy

 8. thetomek4791 Says:

  prosze o publikacje.pozdrawiam i dziękuję


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: