Elektroniczny obóz koncentracyjny. Putin: Rząd Federacji Rosyjskiej opracowuje nową koncepcję Glonass


Źródło: http://3rm.info/4614-yelektronnyj-konclager-prodolzhenie.html

Data publikacji: 10.08.2010

Tłum. z jęz. ros. RX

Putin: Rząd Federacji Rosyjskiej opracowuje nową koncepcję  FCP GLONASS, czyli koncepcję nowego federalnego programu docelowego do 2020 roku, powiedział we wtorek premier Federacji Rosyjskiej Władimir Putin.

„Jest on przede wszystkim zorientowany na praktyczne zastosowanie nowej technologii i oczywiście my liczymy na aktywny udział regionów”– powiedział Putin na spotkaniu dotyczącym rozwoju GLONASS. W związku z tym zaproponował on wszystkim podmiotom Federacji Rosyjskiej aby w 2011 roku opracowały i przyjęły swoje programy regionalne wykorzystania GLONASS. Szef rządu obiecał przy tym pomoc z budżetu federalnego.

„Zlecam Ministerstwu Regionów i Ministerstwu Finansów zbadanie tej kwestii i przedłożenie konkretnych propozycji”– dodał Putin. Premier zwrócił uwagę, że koniecznie trzeba określić z góry jasne kryteria oceny pracy władz regionalnych w kwestii wdrażania technologii nawigacyjnych. Ponadto Putin powiedział, że w najbliższym czasie trzeba zintegrować w jedną całość wszystkie nawigacyjno-informacyjne systemy na poziomie lokalnym, regionalnym i federalnym i powierzyć w ten sposób służbom specjalnym jeden format współdziałania. Obecnie takiego kompleksowego podejścia, jak przyznał Putin, w regionach nie ma a wszyscy pracują na zasadzie „każdy sobie rzepkę skrobie”. Putin powiedział również, że w grudniu tego roku rozpoczną się letnie próby aparatu kosmicznego nowej generacji o nazwie GLONASS-K. Dysponuje on dużo wyższymi charakterystykami jakościowymi i ma dłuższy okres eksploatacji. Firma „Operator” proponuje władzom nakazanie kupna TS (telełączność) tylko z systemem GLONASS. Federalny operator sieciowy systemu GLONASS, OAO „Systemy nawigacyjno-informacyjne” proponuje zobowiązać organy władzy federalnej regionalnej do zakupu środków transportowych wyposażonych tylko w system GLONASS, oświadczył we wtorek w trakcie spotkania u premiera w sprawie funkcjonowania systemu GLONASS, dyrektor generalny firmy Aleksandr Gurko.

Według niego wdrożenie obecnie technologii GLONASS w regionach jest spowalniane przez niedoskonałości bazy normatywno-prawnej a także brakiem jednej polityki technologicznej.

Gurko zaproponował „rozszerzenie listy kategorii środków transportowych, które trzeba wyposażyć w system GLONASS w najbliższej przyszłości jak i zobowiązać organy władzy federalnej i regionalnej do realizacji specjalnych zakupów środków transportowych wraz z systemami GLONASS i zapewnienia połączenia z nim”.

Ponadto dyrektor generalny „Systemów nawigacyjno-informacyjnych” powiedział, że obecnie operator sieciowy zawarł około 20 umów z regionami w kwestii obsługi systemu GLONASS, natomiast do końca roku planuje on powiększenie tego wskaźnika dwukrotnie.

Rosyjski globalny system nawigacji satelitarnej GLONASS, analogiczny do amerykańskiego GPS, został przyjęty do eksploatacji w 1993 roku. GLONASS jest przeznaczony do określania za pomocą mobilnych urządzeń satelitarnych pozycji i prędkości ruchu morskich, powietrznych i lądowych obiektów, w tym ludzi, z dokładnością do 1 metra.

„System nawigacyjny GLONASS trzeba uczynić ekonomicznie opłacalnym i skutecznym’– powiedział premier Władimir Putin.

Przemawiając na wtorkowym spotkaniu, Putin zaznaczył, że „projekt rozwija się pomyślnie” a na jego realizację wydano 60 miliardów rubli. Według niego w najbliższym czasie doposażony będzie satelitarny zespół GLONASS i będzie on „całkowicie i rzeczywiście systemem globalnym”.

 

Jedna odpowiedź to “Elektroniczny obóz koncentracyjny. Putin: Rząd Federacji Rosyjskiej opracowuje nową koncepcję Glonass”

  1. Elektroniczny obóz koncentracyjny. Putin: Rząd Federacji Rosyjskiej opracowuje nową koncepcję Glonass « Prawosławny Partyzant Says:

    […] Za: https://stopsyjonizmowi.wordpress.com Share this:TwitterFacebookDodaj do ulubionych:LubięBądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych. […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: