Prezydent Chin rozkazał flocie wojennej przygotowania do wojny


Źródło : http://3rm.info/18337-prezident-kitaya-prikazal-vmf-gotovitsya-k-vojne.html

Data publikacji : 8.12.2011

Tłum. z jęz. ros. RX

Prezydent Chin Hu Jintao nakazał dowództwu Marynarki Wojennej ChRL rozpoczęcie „przygotowań do wojny”.  Tą wiadomość opublikowała większość chińskich mediów.

Analitycy zauważają, że przytoczone słowa chińskiego przywódcy można także przetłumaczyć jako „walka zbrojna” lub „konflikt zbrojny” ale istota wyrażenia pozostaje ta sama, donoszą „Wiesti” powołując się na BBC. Takie ostre stwierdzenie padło z ust prezydenta ChRL na spotkaniu z wyższym dowództwem Armii Chińskiej dnia 6 grudnia.

Hu Jintao powiedział dowódcom, że flota powinna jak najszybciej „podnieść stan swojej nowoczesności a także skumulować wszystkie siły do przygotowania do wojny i wzmocnienia bezpieczeństwa narodowego”. Eksperci międzynarodowi wielokrotnie podkreślali, że militarne ambicje Chin rosną w zastraszającym tempie. Niedawno kraj nabył swój pierwszy lotniskowiec a teraz pracuje nad modernizacją floty morskiej. Przywódca Chińskiej Republiki Ludowej wezwał wojskowych do modernizacji floty w przeddzień dorocznego spotkania przedstawicieli Chin i USA w ramach którego prowadzone są negocjacje związane z podziałem wpływów na Morzu Południowo-chińskim.

Pomimo faktu, że Chiny planują rozszerzyć swoją obecność w regionie to Armia Chińska nadal ma charakter lądowy, zauważają eksperci. W chwili obecnej Flota Chińska bardzo ustępuje potencjałem bojowym Flocie Amerykańskiej. Jednakże w opinii ekspertów, Chiny nie przygotowują się do „wojowania” z Ameryką ale z rywalami Waszyngtonu i Pekinu na Morzu Południowo-chińskim, zwłaszcza z Wietnamem i Filipinami. Ostatnio wielokrotnie obwiniano Chińską Republikę Ludową o przejawy otwartej agresji w regionie. Jednocześnie w listopadzie Barack Obama oficjalnie potwierdził, że USA będą dążyć do rozszerzenia obecności na Morzu Południowo-chińskim, wzmacniając swoją bazę morską na północnym wybrzeżu Australii. Zdaniem ekspertów właśnie USA mają największą szansę na prawdziwą konkurencję dla Chin w tej kwestii. Poza tym amerykańscy wojskowi mówią, że nie oczekują ze strony Hu Jintao oznak agresji. Przypomnijmy, że ChRL, USA, Wietnam, Filipiny, Malezja i Brunei żądają suwerenności nad leżącymi na Morzu Południowo-chińskim wyspami w nadziei odkrycia tam złóż ropy naftowej i gazu.

Komentarzy 5 to “Prezydent Chin rozkazał flocie wojennej przygotowania do wojny”

 1. Ośc Says:

  Ciekawe jak sobie poradzą żydy z robotą na plantacjach ryżu. Oj ciekawe…

 2. thetomek4791 Says:

  Bardzo sie ciesze,że CHINY stanęły po stronie Iranu.Mam nadzieje,że nie sa to tylko puste deklaracje i uniki Chińczyków.Pozdrawiam Ościa

 3. Ość Says:

  @tomku

  Zamów sobie książkę Shlomo Sanda. Podałem link w „Info”. Ciekawe rzeczy tam są.
  3maj się, dzięki i nawzajem 🙂

 4. Ość Says:

  Oj my Żydy, oj my Żydy, narobilim w Rosji bidy
  ale przyszedł Chińczyk złoty i nauczy nas roboty

 5. Polak Says:

  W ciekawych czasach żyjemy.żydki i USrAńce z bidnym NATO co nie moze za to kontra reszta świata.A donek juz zaciera kosmate łapy przy menorze na która linie frontu naszych wojaków wstawić.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: