Wybory putinowskie są koszerne – uznaje Izrael


Źródło : http://3rm.info/18351-izrail-priznal-koshernymi-vybory-putina.html

Data publikacji: 8.12.2011

Tłum. z jęz. ros.RX

Obserwatorzy izraelskiej gazety „Maariv” w artykule pod tytułem „Liebermann uznaje wybory Putina za „koszerne””, zauważają, że na Liebermannie nie wywarły wrażenia oświadczenia rosyjskiej opozycji dotyczące licznych naruszeń przepisów wyborczych bo wyraził on bezgraniczne zaufanie do „swoich obserwatorów” w liczbie których do Rosji jeździli posłowie Knesetu, Robert Ilatow, Faina Kirschenbaum i Ruhama Avraaham-Balila.

Przy tym z nich trojga jedynie Ruhama Avraam znajdowała się podczas głosowania w Moskwie, gdzie według opozycji zarejestrowano najwięcej naruszeń i nieścisłości.

Robert Ilatow obserwował przebieg głosowania w małym miasteczku na przedmieściach Petersburga, Faina Kirschenbaum natomiast odwiedziła cztery lokale wyborcze w Kazaniu.

W Izraelu uważnie obserwuje się przebieg wizyty w Federacji Rosyjskiej Ministra Spraw Zagranicznych Izraela, Avigdora Liebermana. Przybył do Moskwy aby wziąć udział w 9-tym posiedzeniu Międzyrządowej Komisji Współpracy Handlowo-Gospodarczej, poświęconemu stosunkom pomiędzy Rosją a Izraelem. Liebermann w przeddzień odbył nieplanowane spotkanie z premierem Władimirem Putinem podczas której wypowiedział się zwłaszcza na temat odbytych w Rosji wyborów do Dumy Państwowej, nazywając je „wystarczająco uczciwymi i demokratycznymi”.

Szereg izraelskich mediów zauważa w związku z tym, że oświadczenie szefa izraelskiego MSZ zabrzmiało na tle masowych wystąpień rosyjskiej opozycji, donosi NEWSru Israel. Zwłaszcza gazeta „Haaretz” opublikowała na pierwszej stronie artykuł o środowym spotkaniu na kremlu. Publikacja zaczyna się od opisu sytuacji w Moskwie gdzie w środę trwały masowe wystąpienia opozycji. Gazeta podaje, że przez trzy dni od wyborów aresztowano około tysiąca osób. W artykule pisze się także, że zgodnie z oficjalnymi danymi „Jedinaja Rossija” otrzymała na wyborach około 50% głosów przy czym opozycja donosi, że na partię władzy głosowało nie więcej niż 35% wyborców.

Komentarzy 5 to “Wybory putinowskie są koszerne – uznaje Izrael”

 1. Wybory putinowskie są koszerne – uznaje Izrael « Prawosławny Partyzant Says:

  […] Za: https://stopsyjonizmowi.wordpress.com Share this:TwitterFacebookDodaj do ulubionych:LubięBądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych. […]

 2. maran Says:

  Bardzo wazne video. Konieczne do obejrzenia.
  To o czym 6 lat temu mowil ten profesor ,sprawdza sie co do joty. Niestety.
  „Professor Michel Chossudovsky gives a speech at the Perdana Global Peace Forum in 2005.”

 3. detektywmichajarzynski Says:

  To może być pocałunek śmierci dla Putina.

 4. Grzesiek Says:

  Wklejam tutaj
  http://fakty.interia.pl/swiat/news/szczyt-w-brukseli-porazka-ws-zmiany-traktatu-ue,1732263

  zobaczcie jakie „ładne” oczka na nas patrzą z brukseli…..


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: