Violetta Villas ur. 10 czerwca 1938 r., zm. 5 grudnia 2011 r.


Kilka nieśmiertelnych wykonań Violetty, jednej z największej polskich śpiewaczek XX wieku [*]

Violetta Villas – Libiamo ne’ lieti calici

Violetta Villas – Nic nikomu nie mów!

Violetta Villas – Jak nazwać miłość

Violetta Villas – Habanera from Carmen

Violetta Villas – Mamma, Son Tanto Felice

Violetta Villas – Malaguena

Komentarzy 9 to “Violetta Villas ur. 10 czerwca 1938 r., zm. 5 grudnia 2011 r.”

 1. ktoś Says:

  Do dziś nie moge zrozumieć, jak kobieta z tak ogromnym talentem mogła tak tragicznie skończyć.

 2. Wojwit Says:

  Zwyczajnie: podpadła merdiom na samym początku kariery, bo nie była „ze swoich” a mimo to Jej talent był tak wielki, ze się przebiła… Kto pamięta, kto zliczy wszystkie szyderstwa pismaków (i innych „dziennikarzy” muzycznych) pod jej adresem… Reszta to tylko prosta konsekwencja powyższego. A nasz Naród wydaje z siebie takich talentów (nie tylko śpiewaczych) więcej… A propos – kto wie, co się dzieje z Georginą Tarasiuk, która w „Szansie na Sukces” zakasowała na wizji córkę Anny „Jantar” (Szmeterling) – Natalię Kukulską, będącą gościem programu (jej piosenki w nim śpiewano) i wygrała ten odcinek programu „w cuglach”? Następny talent skazany na zamilczenie przez nasich?

 3. Aga Says:

  Jej g łos samorodny i fenomenalny mógl mierzyć się tylko z głosem Callas.A od kilkunastu lat wysmiewano się z jej głębokiej wiary.

 4. Admiku Says:

  „Jak zmarła Violetta Villas? Znamy wyniki sekcji zwłok.”
  Pod takim tylulem zamieszczony jest artykul, wynika z niego, „ze znamy, nie znamy oto jest pytanie”. Skandaliczne zachowanie sie osob, ktore kontaktowaly sie z Violetta Villas, wiedzac o zlamanej nodze nie zawiadomily Pogotowia Ratunkowego. Zlamanie nogi czy reki wiaze sie z problemem, najczesciej powstaje zator albo infekcja. Taka sytuacje zaobserwowalem z dwoma sasadkami, starszymi osobami kiedy jedna zlamala noge, a druga reke. Osobe ze zlamana reka odeslano do domu na jej zyczenie, natomiast z noga zmusilo ja do bycia w szpitalu i ta miala to szczescie, po zatorze, ktory wystpil u niej, pomoc nadeszla natychmiast bo byla pod kontrola. Natomiast rozmawialem zaraz po powrocie ze szpitala z ta co zlamala reke, ze najczesciej wystepuja problemy zatoru. Wysluchala, ale zlekcewazyla moja uwage twierdzac, ze to tylko reka. Za dwa dni juz jej nie bylo. Sytuacje ktora opisalem nie wydarzyla sie w Polsce. Przy zlamaniach szczegolnie w starszym wieku trzeba bardzo uwazac gdyz to jest powiklaniem i doprowadza czesto do zgonow.
  http://www.gazetawroclawska.pl/stronaglowna/481113,jak-zmarla-violetta-villas-znamy-wyniki-sekcji-zwlok,id,t.html?cookie=1

 5. justyna Says:

  tak wlasnie w polsce dba sie o talent -p, wioletta to moje wspomnienie z dziecinstwa wtedy polska szczycila sie jej osoba potem o niej zapomniano -ja pamietam i piosenke p,wioletty pt,MAMO ,, -PIEKNA UTALENTOWANA KOBIETA ,,ktora zostawiono sama sobie -,,zal ,,zal ,

 6. ktoś Says:

  Proszę nie zapominać, że to Władysław Szpilman wywróżył Czesławie Cieślak wielka karierę zagraniczną, a nawet poradził, by przyjęła pseudonim, „bo Ciesak na Zachodzie nikt nie zapamięta”. Szpilman – jeden z nielicznych przyzwoitych Żydów.

 7. Kikka Says:

  Fenomenalny głos, niepowtarzalny talent..

  Tutaj również piękne wykonania pani Violetki:

  Violetta Villas – What now my love?

  Violetta Villas – Free again

 8. Kikka Says:

  Talk-show prowadzony przez Mariusza Szczygła w połowie lat 90 w telewizji Polsat. Program, w którym wzięli udział legenda polskiej muzyki Violetta Villas i Hanka Bielicka, polska aktorka, a w loży komentatora zasiadł wybitny popularyzator opery, operetki i muzyki poważnej, teoretyk muzyki Bogusław Kaczyński, został nagrany w 1996 r.

  Wstyd dla narodu polskiego, że tylko tak wąskie grono potrafi docenić prawdziwą Divę światowej muzyki, Violettę Villas. Szkoda, że pomiędzy Villas a Kaczyńskim nie nawiązała się współpraca na większą skalę.

  Na każdy temat I/II – Violetta Villas, Hanka Bielicka, Bogusław Kaczyński – 1996r. Polsat

  Na każdy temat II/II – Violetta Villas, Hanka Bielicka, Bogusław Kaczyński – 1996r. Polsat


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: