Amerykański radykał – Dr. Norman Finkelstein i kwestia żydowska


Dokument o dr Normanie G. Finkelsteinie, autorze m. in. książki pt. „Przedsiębiorstwo Holokaust” – wyklinanym przez światowe środowiska żydowskie, które wsparły holokaust podczas II wojny światowej, a dziś odpowiedzialność zrzucają głównie na Polaków.

Doktor Norman Finkelstein jest amerykańskim politologiem żydowskiego pochodzenia, którego rodzice podczas niemieckiej okupacji przeżyli getto warszawskie oraz piekło obozów (matka w Majdanku, ojciec w Oświęcimiu). Na skutek tych trudnych rodzinnych doświadczeń jest on obecnie jednym z największych krytyków polityki Izraela i Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie.

Jego prace znane są również w Polsce – po polsku ukazały się: „Przedsiębiorstwo Holokaust” (o nadmiernym eksploatowaniu przez żydów oraz najważniejszych polityków w Izraelu i USA tragedii swojego narodu), „Wielka hucpa. O pozorowaniu antysemityzmu i fałszowaniu historii” (pokazującej kwestię tzw. „antysemityzmu” w kontekście konfliktu izraelsko-palestyńskiego oraz mówiącej o zbrodniach izraelskich w Palestynie) oraz  „Gaza – O jedną masakrę za daleko”, którą Finkelstein poświęcił izraelskiemu atakowi na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.

Norman Finkelstein wszędzie, gdzie się pojawia, wywołuje kontrowersje. Dla jednych jest antybohaterem, dla innych nieustraszonym naukowcem. W filmie „Amerykański radykał – Przypadki Normana Finkelsteina” Davida Ridgena i Nicolasa Rossiera możemy poznać Finkelsteina z bliska: i jako człowieka, i jako myśliciela o „kontrowersyjnych” poglądach, które głosi w różnych miejscach świata dyskutując zarówno ze swoimi zwolennikami, jak i krytykami.

Film opowiada o jego życiu prywatnym, a także pracy naukowej i tezach, które głosi podczas wykładów na całym świecie oraz o prześladowaniach przez środowiska żydowskie, które za wszelką cenę starają się zniszczyć zarówno karierę jak i życie N. Finkelsteina.

Dokument w 2009 roku był pokazywany na festiwalu IDFA w Amsterdamie.

Źródło

Komentarze 4 to “Amerykański radykał – Dr. Norman Finkelstein i kwestia żydowska”

 1. thetomek4791 Says:

  Świetny film ukazujący całą prawde o sile lobby żydowskiego,na nauke,kulture,edukacje,historie,dobór wykładowców uniwersyteckich oraz kolektywizm,wzajemne wspieranie sie tego środowiska bez względu na sytuacje i okoliczności

 2. Mieczyslaw Says:

  Moim zdaniem, najlepszy film z jakim sie dotychczas spotkalem, o tym niezwyklym czlowieku, ujmujacym jego postac calosciowo. Reprezentuje ON wartosciowych i uczciwych Zydow, Roznica pomiedzy nimi jest taka ze ON ma odwage glosic swoje poglady – niezaleznie od skutkow, jakie moga one wywolac.
  Posylam te link dla wszystkich zastraszonych zydow swiata na ich swieto Hanuki – aby sobie zapamietali te postac i mieli ODWAGE mowic PRAWDE.

 3. seler Says:

  bardzo dobry film o Człowieku, który nie toleruje obłudy i zbrodni, dlatego jest upokarzany…
  rozpowszechniłem po blogach – takich ludzi jest coraz mniej, nie pozwólmy o nich zapomnieć.
  Nie wolno tolerować ani ignorować fałszu – bo wcześniej czy później obróci się ta obojętność
  przeciwko nam. Podobnie było z Hitlerem – pozwolono mu dojść do celu… Wynik znamy.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: