Oddziały wojskowe sciąga się do Petersburga


Źródło : www.rusimperia.info/news/id10353.html

Data publikacji: 6.12.2011

Tłum. RX

Na trasie federalnej Petersburg-Murmańsk dyżuruje pięć ciężarówek wypełnionych żołnierzami Wojsk Wewnętrznych, donoszą liberalne media z powołaniem się na naocznych świadków. Na razie żołnierze znajdują się poza obrębem granic miejskich północnej stolicy, niedaleko Mostu Ładożskiego na Newie. Nie wiadomo ile takich jednostek w stanie gotowości znajduje się w okolicach Petersburga. Oczywiście tutaj w Petersburgu odbywają się przygotowania do nowych akcji protestacyjnych, które, przypomnijmy, zaczynają się (według posiadających informacje) po 18:00 przy Gostinnym Dworie. Trzeba zauważyć, że wczoraj, 5-go grudnia liczba protestujących była wybitnie duża.

DO  MOSKWY  WPROWADZONO  WOJSKA  WEWNĘTRZNE

Nadeszła informacja, że w tej chwili wjeżdża kilkoma ulicami do Moskwy w kilku kolumnach wydzielona Dywizja Strzelców Zmotoryzowanych do Zadań Specjalnych im. Dzierżyńskiego. Tę informację potwierdza biuro prasowe Wojsk Wewnętrznych.

Przypomnijmy, że ta dywizja ma „chwalebną” historię bojową, mianowicie w 1993 roku uczestniczyła w szturmie na Biały Dom (parlament rosyjski- tłum.) i w krwawej rozprawie z jego obrońcami. Przyczyny pojawienia się oddziałów karnych na moskiewskich ulicach są oczywiste bo o 19:00 rozpocznie się na Placu Triumfalnym wszechobywatelska akcja protestu przeciwko sfałszowaniu wyborów do Dumy Federacji Rosyjskiej. Oczywiście władza nie ma innej odpowiedzi na żądania społeczeństwa jak stosowanie zbrojnej przemocy.

Źródło: www.rusimperia.info/news/id10352.html

Data publikacji: 6.12.2011

Tłum. RX

PUŁKOWNIKOWI  KWACZKOWOWI  POSTAWIONO  ZARZUTY  O  „WSPÓŁDZIAŁANIU  Z  TERRORYZMEM”

Organy śledcze FSB zakończyły dochodzenie w sprawie karnej w stosunku do emerytowanego pułkownika GRU, Władimira Kwaczkowa, oskarżanego o próbę przygotowania przewrotu zbrojnego i współuczestnictwie w działalności terrorystycznej, donosi Interfax.

„Działania śledcze w sprawie zakończono. Władimirowi Kwaczkowowi przedstawiono zarzuty w ostatecznej postaci z art.30, art.279 (przygotowania do organizacji buntu zbrojnego) i z art. 205 o współuczestnictwie w działalności terrorystycznej. Takie same zarzuty jakie wysuwano wcześniej”- oświadczył we wtorek adwokat oficera pani Roksana Michałkina.

„W przyszłym tygodniu, jak się oczekuje, będziemy mieli możliwość zaznajomienia się z materiałami sprawy karnej”- zauważyła pani adwokat.

Oświadczyła także, że po zaznajomieniu się obrony z materiałami, sprawa będzie przekazana prokuraturze w celu zatwierdzenia zakończenia procedury śledczej a następnie sprawa będzie skierowana do sądu dla rozpatrzenia jej zasadności.

Źródło: www.rusimperia.info/news/id10355.html

Data publikacji: 6.12.2011

Tłum. RX

Jedna odpowiedź to “Oddziały wojskowe sciąga się do Petersburga”

  1. Oddziały wojskowe sciąga się do Petersburga « Prawosławny Partyzant Says:

    […] https://stopsyjonizmowi.wordpress.com Share this:TwitterFacebookDodaj do ulubionych:LubięBądź pierwszą osobą, która doda ten do […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: