Eksperci mówią, że wojna Izraela z Iranem i Syrią rozpocznie się za dwa tygodnie


Źródło: www.3rm.info/18274-yeksperty-vojna-izrailya-protiv-sirii-i-irana.html

Data publikacji: 7.12.2011

Tłum. RX

Premier Izraela Benjamin Netanyahu i prezydent Syrii Baszar al.-Assad w końcu ubiegłego tygodnia określili w rzeczywistości terminy wojny na Bliskim Wschodzie. W wojnie tej będzie w rzeczywistości uczestniczył Iran, którego obiekty jądrowe zostaną zaatakowane.

Pisze o tym strona internetowa www.debka.com w publikacji dotyczącej Bliskiego Wschodu.

Analitycy wyróżniają cztery wyraźne symptomy nadciągającej wojny.

Jej przypuszczalne terminy to okres od połowy grudnia 2011 roku do połowy stycznia 2012 roku.

Pierwszy symptom- ćwiczenia na dużą skalę Armii Syryjskiej na wschodzie kraju przeprowadzone w miniony weekend. W izraelskich i zachodnich mediach scharakteryzowano te ćwiczenia jako „strzelanie rakietowe” z zamysłem ukazania tego, że potęga rakietowa Armii Syryjskiej nie uległa pomniejszeniu pomimo zamieszek w kraju.

W rzeczywistości eksperci są przekonani, że ćwiczenia były przygotowaniem do wojny na pełną skalę w czasie której, w opinii Damaszku, Syria będzie musiała odpierać napaść.

Drugi symptom- przemówienie Benjamina Netanyahu w niedzielny wieczór, które wygłosił on w kibucu Sde Boker podczas uroczystości oddawania czci pamięci pierwszego premiera Davida Ben Gubiona. Netanyahu odwołał się do Ben Guriona, który był w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność za odważną decyzję, której sprzeciwiali się zwolennicy Izraela na całym świecie i liczni przywódcy żydowskiej społeczności w Palestynie (chodzi tu o ogłoszenie niepodległości przez Izrael oznaczające natychmiastową wojnę ze wszystkimi sąsiadami). Analitycy dopatrzyli się w tym oświadczeniu konieczności uderzenia na Iran bez względu na wagę decyzji.

Trzeci symptom- bezprecedensowa presja wywierana na Izrael przez USA w ciągu ostatnich tygodni. USA nie wyjaśnia bezpośrednich przyczyn ale, jak uważają analitycy, Waszyngton rozumie, że Izrael za chwilę uderzy na Iran wbrew stanowisku administracji Baracka Obamy.

Czwarty symptom- bezprecedensowa koncentracja sił wojskowych Rosji i USA w rejonie Syrii i Iranu.

 

Komentarzy 9 to “Eksperci mówią, że wojna Izraela z Iranem i Syrią rozpocznie się za dwa tygodnie”

 1. Ość Says:

  Tak się bawią w wojnę prostytutki polityczne zdemoralizowane dobrobytem i władzą, kiedy im w końcu łby pospadają i zapanuje pokój?

 2. WIKING Says:

  JEŚLI WYBUCHNIE WOJNA MIĘDZY ”pejsatymi”A SYRIĄ I IRANEM TO BĘDZIE KONFLIKT ŚWIATOWY NA NIEWYOBRAŻALNĄ SKALĘ. MAM NADZIEJE, ŻE TYM RAZEM ROSJA NIE BĘDZIE ZNOWU ”bita w dupsko” TYLKO TYM RAZEM NARESZCIE OBIJE RYJA KOMU TRZEBA !

 3. Centuria Says:

  Debka to zydowska strona i juz dawno czyatalam, ze celowo mieszja prawde z klamstwem. Chodzi o to, aby wprowadzac zamieszanie. W zasadzie Debka popycha do przodu syjonistyczny program, a ponoc nawet jest to operacja Mossadu. W 2002 Debka donosila, ze Saddam stal przed wyborem – zaatakowac Amerykanow czy czekac na atak, Twiedzili tez, ze Saddam mial bron nuklearna, choc nie byli pewni co do poziomu technicznego tej broni. 2007 roku mowila, ze wojska tureckie wkroczyly do Iraku,

 4. kikifas Says:

  Żadnej wojny nie będzie. Turcy już mają nowego prezydenta. Będzie nim Riad Al-Asad, wuj obecnego prezydenta Baszada, wygnany po buncie z lat 70-tych.

 5. aa Says:

  bzdura’ Izrael -jego rzad -nie jest samobojca, Armia Izraela co najwyzej moze napasc na bezbronnych palestynczykow w Gazie. Wspomnijcie jak dostali w dupe od Hezbollachu w Libanie! Od tego czasu jest jeszcze slabsza i zdemoralizowana. Gledzenie o Iranie to zaslona dymna i straszak spoleczenstwa izraelskiego ktore ledwo zipie od drozyzny i ogolnej fatalnej sytuacji wewnetrznej-spolecznej i gospodarczej. Przstancie juz demonizowac mozliwosci panstewka wielkosci woj. szczcinskiego z moze 4 mln mieszkancow -bardzej prawdopodobnie moze 2’5 mln. Od 1967 kazda powazniejsza napasc na ktores z panstw sasiednich konczyla sie porazka. Gdzie wiec mozliwosc napasci wpojedynke na Iran i Syrie?

 6. ado Says:

  aa

  Izrael w pojedynkę zdolny jest zająć Syrię, ale o Iranie może pomarzyć. Sęk w tym, że nie będzie działał w pojedynkę.

 7. sasquatchipi Says:

  (…) wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną.

 8. oto słowo moje Says:

  Ben Guriona, a nie Gubiona.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: