Oficerowie armii NATO przygotowują w Turcji napaść na Syrię


Źródłó : http://3rm.info/18012-voennye-oficery-nato-gotovyat-v-turcii.html

Data publikacji : 1.12.2011

Tłum. z jęz. ros. RX

Grupy oficerów z krajów NATO i krajów Zatoki Perskiej potajemnie stworzyli mieszane dowództwo operacyjne w Iskenderun, w tureckiej prowincji Hatai  przy północnej granicy Syrii, potwierdzają źródła wojskowe www.debka.com .

Oficerowie pochodzący z USA, Francji, Kanady, Kataru, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich wraz z oficerami tureckimi, zapewniającymi łączność, charakteryzują siebie jako reprezentantów NATO ale przedstawiają się jako „kontrolerzy”. Ich misja polega na stworzeniu „korytarzy humanitarnych” do Syrii dla ofiar surowych środków stosowanych przez rząd syryjski Baszkira Assada. Pod dowództwem oficerów wojsk lądowych, lotnictwa, morskich i inżynieryjnych grupa zadaniowa usiłuje przeniknąć na teren dużej części północnej Syrii. Stwarzając podstawę dla legitymizacji kombinowanej natowsko-arabskiej napaści  na Syrię, Niezalezna Komisja Międzynarodowa ONZ, utworzona dla oceny sytuacji w Syrii, opublikowała w poniedziałek 28-go listopada przerażający raport o bestialstwie reżimu Assada. Udokumentowane są w nim „poważne naruszenia praw człowieka” i „przykłady egzekucji, nieuzasadnionych aresztowań, wymuszonych zniknięć, przesłuchań, włącznie z gwałtami seksualnymi i naruszenia praw dzieci”.

Minister Spraw Zagranicznych Syrii Walid al.-Moallem wymierzył cios odwetowy pokazując w poniedziałek na konferencji prasowej fotografie rozczłonkowanych ciał syryjskich żołnierzy jako przykład bestialstw dokonywanych przez anty-assadowską opozycję.

Wyraził on także żal, że Liga Państw Arabskich i inne państwa nie wierzą, że istnieje zagraniczny spisek wymierzony w Syrię. Źródła wojskowe www.debka.com donoszą, że wyłącznie zachodnio-arabska interwencja w kryzys syryjski znajduje się na etapie rozwojowym planowania operacyjnego. To pociąga za sobą stworzenie strefy buforowej w północnej Syrii, obejmującej oblężone miasta, w pierwszej kolejności Idlib, Rastan i Homs ale także Aleppo, największe miasto Syrii (2,5 miliona mieszkańców, przeważnie sunnickiej i kurdyjskiej ludności). W Aleppo nigdy nie stwierdzono żadnego ruchu protestacyjnego.

W tym mieście mieszkają klasy finansowo-pieniężne, które zarządzają finansowymi i handlowymi sektorami kraju a samo miasto znajduje się w sieci dróg samochodowych zaopatrujących je. W ten sposób dla rządu Assada, w przypadku włączenia miasta Aleppo do systemu „korytarza humanitarnego” pod kontrolą cudzoziemskich sił wojskowych, będzie to częścią straty wyrządzonej przez sankcje ekonomiczne , zatwierdzone przez Ligę Państw Arabskich. Strata Aleppo będzie miażdżącym ciosem dla gospodarki i pozbawi rząd syryjski

finansowania utrzymania koniecznych, twardych środków wojskowych ażeby mieć możliwość starcia z powierzchni ziemi zaburzeń i zamieszek na obszarach przez rząd kontrolowanych. Mając świadomość tego zagrożenia Minister Spraw Zagranicznych al.-Moallem oskarżył Ligę Państw Arabskich o wypowiedzenie Syrii wojny ekonomicznej.

Komentarzy 7 to “Oficerowie armii NATO przygotowują w Turcji napaść na Syrię”

 1. se, Says:

  Nie rozumiem jak Turcja może pozwalać na to zbójowanie, jeśli ma z Izraelem napięte stosunki dyplomatyczne.

 2. Admin Says:

  se, Turcja jest członkiem światowej armii: NATO, posiada amerykańskie bazy na swym terytorium, ma także ambicje dominacji w regionie oraz „bliskie” stosunki ze Stanami Zjednoczonymi (co się bezpośrednio przekłada na finansowo – militarną „pomoc”), którym, dla przypomnienia, udzieliła w 2003 r. pozwolenia na korzystanie ze swej przestrzeni powietrznej w ataku na Irak – pomimo sprzeciwu tureckiego społeczeństwa.

 3. maran Says:

  W miedzy czasie jak wojska NATO „dzielnie” chca bronic „rebeliantow” w Syrii dostarczajac im uzbrojenie, technologie, porady, platnych najemnikow i kto wie co jeszcze ,w Palestynie rodziny sa brutalnie usuwane z domow przez wojska Izraelskie. Domy te i skromne prywatne biznesy sa nastepnie rownane ziemia.
  Trzeba tez zanaczyc, ze te domy czesto byly budowane ze skladek zwyklych ludzi z calego swiata. To sie dzieje tam praktycznie codziennie. Tu artykul jak dom rodziny z 8 dzieci zostal zrownany z ziemia. oni wyrzuceni na bruk, bez niczego. Jedno z dzieci bylo doslownie wyciagniete za gardlo z domu.
  Barbarzynstwo w bialy dzien, a politycy maja to gleboko gdzies. Oni sie przejmuja Syria.
  http://palsolidarity.org/2011/12/home-demolitions-child-dragged-out-by-his-throat/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+palsolidarity+%28International+Solidarity+Movement%29
  http://mondoweiss.net/2011/12/child-dragged-out-of-his-house-by-his-throat-as-israel-demolishes-homes-near-qalqiliya.html

 4. PODLASIE XXI WIEKU Says:

  ŚMIERĆ SYJONISTOM i basta

 5. Anonim Says:

  No to zaczyna usrael 3 wojnę światową i wmiesza w nią wszystkich chyba na tej planecie, dopieli swego banksterzy posrani…


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: