Iran: RQ-170 przechwycony!


Za: http://xportal.pl/?p=1188

Według doniesień wysokiego rangą irańskiego wojskowego, armia Iranu przejęła bezzałogowy samolot szpiegowski Lockheed Martin RQ-170 Sentinel. Samolot został przejęty po przekroczeniu granicy irańsko-afgańskiej i jest jedynie lekko uszkodzony. Wojskowy informator PressTV stwierdził również, że „z powodu jasnego zagrożenia terytorium państwa, operacyjne i elektroniczne środki podjęte przez Irańskie Siły Zbrojne przeciwko inwazji z powietrza nie będą się ograniczać do irańskich granic.”

Nowoczesny samolot szpiegowski RQ-170 Sentinel produkowany w amerykańskich fabrykach Lockheed Martin jest używany do prowadzenia działań zbrojnych na terenie Afganistanu i Pakistanu.

Ps. Zobacz także:

Kolejna irańska baza rakietowa została zniszczona

 

Jedna odpowiedź to “Iran: RQ-170 przechwycony!”

 1. Kikka Says:

  Poznawanie technologii przechwyconego RQ-170 w toku

  Irańscy eksperci kończą badanie technologii RQ-170 i wszystko wskazuje na to, że będą oni w stanie produkować własne samoloty bezzałogowe wzorowane na amerykańskim samolocie szpiegowskim przechwyconym przez siły zbrojne tego kraju.

  Jak donoszą irańskie media, członek komisji ds. obrony i polityki zagranicznej irańskiego parlamentu, Parviz Sorouri stwierdził, że jego kraj jest w stanie powielić samolot amerykańskich sił zbrojnych. Jeśli Iran rzeczywiście w pełni rozpracuje budowę samolotu wejdzie on w posiadanie nowoczesnych technologi związanych ze skutecznością powierzchni odbicia radiolokacyjnego i skomplikowanymi urządzeniami optycznymi maszyny.

  Bardzo możliwe, że wraz z tymi informacjami Iran wejdzie w posiadanie informacji – zwartych w bazie danych maszyny – które są dla Stanów Zjednoczonych „wrażliwe”. Sorouri stwierdził, że prawdopodobnie dane te mogą pomóc w wytoczeniu międzynarodowego procesu Stanom Zjednoczonym, które wykorzystują tego typu samoloty do szpiegowania innych krajów.

  Źródło: http://rt.com/news/iran-reproduce-us-drone-621/
  Za: http://xportal.pl/?p=1333


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: