Czy Chabad nakreślił plan dalszych prac dla swoich kukieł?


Źródło : www.3rm.info/18192-xabad-nametil-plan-rabot-dlya-svoix-stavlennikov.html

Data publikacji : 5.12.2011

Tłum. z jęz. ros. RX

Komentarz: Redakcja niestety nie posiada informacji co do uczestnictwa w sabacie wiedźminów delegacji „młodszych braci w wierze” z jakiegokolwiek kraju.

Również nie zauważono, niestety, żadnych w związku z powyższym wydarzeniem oficjalnych obchodów i ceremonii w neokościele judeochrześcijańskim co jest samo w sobie pewnym afrontem, graniczącym z antysemityzmem, w stosunku do „starszych braci w wierze”. Ale pomimo to, trzeba przyznać, że to i tak był piękny i koszerny cymes.

28-go listopada w Brooklyn’ie zakończył prace 27-my ogólnoświatowy zjazd delegatów CHABADU-u, obradujący pod hasłem „Posłaniec to powołanie”. W obradach zjazdu wzięło udział ponad 4000 uczestników projektu „szluchim”, z każdego zakątka planety.

Pięć dni w roku spędzają razem uczestnicy głównego projektu narodu żydowskiego – projektu „Posłańcy Rebe”, dzieląc z kolegami i przyjaciółmi nagromadzonym przez rok doświadczeniem, opowiadając o swoich sukcesach i problemach, dyskutując na aktualne tematy i wytyczając skuteczne drogi dalszego rozwoju.

Pierwsze dni zjazdu charakteryzowały się intensywną pracą seminaryjną, pracami ćwiczeniowymi i licznymi odczytami i prelekcjami na tematy żywo interesujące delegatów w ich codziennym rozwoju. Podczas przygotowań do zjazdu organizatorzy zaproponowali delegatom aby sami wybrali tematy warte dyskusji i rozważania i dlatego wszystkie dyskusje odbywały się w bardzo ożywionej atmosferze. Sobotni dzień uczestnicy zjazdu spędzili na wspólnych modlitwach, przyjacielskim obcowaniu i krótkim odpoczynku.

Po kończącym zjazd sobotnim posiłku odbyło się centralne posiedzenie pod hasłem „Chasydyzm- 24 godziny na dobę” poświęcone samozaparciu posłanników CHABAD-u, wiodącego nurtu w judaizmie. W niedzielę wieczorem odbył się tradycyjny bankiet, kulminacyjny punkt zjazdu. Ponad 4000 ludzi, delegatów i około 1000 zaproszonych gości zebrało się w pięknie udekorowanym, ogromnym hangarze portu brooklyńskiego, żeby pokazać całemu światu jedność celów i wysiłków w osiąganiu dobrobytu całego narodu żydowskiego i nieograniczone oddanie każdego chabadnika prawom i nauczaniu Siódmego Lubawiczewskiego Rabina Menachema Mendela Schneersona.

Po tym jak zwierzchnik delegatów rabin Mordechai Altein odczytał modlitwę błogosławieństwa, przewodniczący wieczoru, szef projektu delegatów, rabin Moishe Kotlarski, przy grzmiących oklaskach, przedstawił delegatów CHABAD-u z różnych krajów a także sponsorów ich działalności. Gość honorowy, główny rabin Wielkiej Brytanii, Jonathan Sachs wystąpił z głównym przemówieniem w którym opowiedział o swoich niezapomnianych spotkaniach z Rebe (Schneersonem- tłum.).

Ze szczerym zachwytem zauważył, że każdy z delegatów CHABAD-u z wyrzeczeniem dźwiga brzemię wziętych na siebie obowiązków i pełni służbę dla dobra chasydyzmu przez 24 godziny na dobę. „Posłaniec Rebe zawsze pamięta o swojej misji, kiedy jest w drodze, kiedy spożywa posiłek i kiedy śpi”– zakończył wystąpienie, przy ogłuszających owacjach, Jonathan Sachs.

W poniedziałek miały miejsce ostatnie posiedzenia 27-go zjazdu i jego uczestnicy napełniwszy akumulatory energią i motywacjami wracają do powszechnej pracy w rodzinnych miejscowościach.

Liew  SZKOLNIK     

Jedna odpowiedź to “Czy Chabad nakreślił plan dalszych prac dla swoich kukieł?”

  1. maran Says:

    Bialy Dom nie wydaje sie byc zaniepokojony ,wcale a wcale ,traktowaniem Palestynczykow jak zwierzeta.
    Tu artykul opisujacy jak traktowane sa Palestynkie kobiety na przejesciach granicznych przez Israelskie sluzby bezpieczenstwa. Kobieta musiala sie poddac ponizajecemu egzaminowi czesci intymnych ,jakich doswiadcza sie zwykle jedynie w gabinecie u ginekologa. W glowie sie to nie chce miescic.
    http://mondoweiss.net/2011/12/will-palestinian-womans-humiliation-by-border-guard-warrant-condemnation-by-nyt-or-tablet-st-and-a-palestinian-housekeeper.html


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: