Senat będzie głosował nad ustawą, która zdefiniuje USA jako “pole bitwy”


Źródło: Bibula.com

Senat przygotowuje się do głosowania nad projektem ustawy, która zdefiniuje Stany Zjednoczone jako “pole bitwy” co pozwoli wojsku aresztować amerykańskich obywateli bez stawiania im zarzutów czy procesu. – pisze na portalu Infowars Paul Joseph Watson.

Zgodnie z ustawą National Defense Authorization Act, nad którą planowane jest głosowanie w przyszły poniedziałek, przepisy „po raz pierwszy mówią językiem prawnym, że nasza ojczyzna jest częścią pola bitwy” –  mówi Senator Lindsey Graham, zresztą wspierający projekt ustawy.

„Senat zamierza głosować nad tym, czy Kongres da obecnemu i każdemu kolejnemu prezydentowi prawo do zarządzenia aresztowania i uwięzienia cywili na całym świecie, bez procesu albo stawiania zarzutów. Zasięg działania tego prawa jest tak rozległy, że nawet Amerykańscy obywatele mogą być nadzorowani przez wojsko, które może być użyte daleko od pola bitwy, nawet w samych Stanach Zjednoczonych.” – pisze Chris Anders z waszyngtońskiego Biura Legislacyjnego ACLU.

Projekt ustawy napisany potajemnie przez Senatora Carla Levina  i Johna McCaina, został przepchnięty za zamkniętymi drzwiami na posiedzeniu komisji bez żadnego czytania.

„Chciałbym również podkreślić ,że przepisy te budzą poważne pytania co do tego kim jesteśmy jako społeczeństwo i co nasza konstytucja stara się chronić” – powiedział Senator Mark Udall w zeszłym tygodniu.  “Jeden z paragrafów tej ustawy, paragraf 1031, będzie interpretowany jako pozwolenie dla wojska na bezterminowe zatrzymywanie amerykańskich obywateli w ich własnym kraju. Paragraf 1031 zasadniczo uchyla Posse Comitatus Act z 1878, pozwalając wojsku na pełnienie funkcji organów ścigania na amerykańskiej ziemi. Już samo to powinno zaalarmować moich kolegów po obu stronach nawy, ale są też inne problemy z tymi przepisami, które muszą być rozwiązane.”

Oznacza, że Amerykanie mogą być uznani za krajowych terrorystów i zamknięci w wojskowych aresztach bez jakiegokolwiek odwołania. Należy brać serio pod uwagę możliwość powszechnego i swobodnego interpretowania określenia “terrorysta”, gdyż już teraz Departament Bezpieczeństwa Krajowego (Homeland Security) w wielu przypadkach uznaje za takowe zachowania takie jak: kupowanie złota, posiadanie broni, używanie zegarka albo lornetki, dawanie pieniędzy na akcje charytatywne, używanie telefonu albo poczty do wyszukiwania informacji, używanie gotówki i wszelkiego rodzaju przyziemne zachowania jako potencjalne oznaki wewnętrznego terroryzmu czy zwykłe fotografowanie się na tle mostów.

„Amerykańscy obywatele zabierani będą z amerykańskich, kanadyjskich i brytyjskich ulic i będą wysyłani do wojskowych więzień na czas nieokreślony bez postawienia zarzutów o popełnienie przestępstwa. Czy naprawdę ktoś uważa, że to dobry pomysł? I dlaczego teraz?” – pyta Anders.

Zgodnie z projektem ustawy National Defense Authorization Act, nie jest konieczne ogłoszenie w USA stanu wojennego, ponieważ Amerykanie będę teraz podlegać takiemu samemu traktowaniu jak podejrzani rebelianci z odległych miejsc, takich jak Afganistan czy Irak.

 • Link do oryginalnego artykułu: LINK
Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.)http://www.bibula.com – na podstawie PrisonPlanet (2011-12-01)

Komentarzy 6 to “Senat będzie głosował nad ustawą, która zdefiniuje USA jako “pole bitwy””

 1. Jasiek Says:

  Amerykańscy banksterzy finansowali większość rewolucji bolszewickich na świecie. Teraz czas na bolszewizm w Stanach, zresztą przygotowywany od lat.Przy okazji ukryje się malwersacje FED u na dziesiątki bilionów ,nie miliardów dolarów. DWA W JEDNYM.

 2. Czaplicki Krzysztof Says:

  Pewnie wpadną na taki sam pomysł co usrael w Brukseli.Wtedy cała Europa,gdzież tam,cały świat będzie polem bitwy.Będą mogli zatrzymać człowieka,a zwłaszcza niewygodnych ludzi, aktywnie uświadamiających innych, bez podania przyczyn i uwięzić lub nawet pozbawić życia.Ludzie wyjdą na ulice bo nie zgodzą się na taki stan rzeczy.Wizja Orwella wypełnia się na naszych oczach.

 3. maran Says:

  Bardzo ciekawy, zmuszajacy do refleksji krotki film dokumentalny. Porusza wile ciekawych zagadniene. Warto obejrzec..do konca.
  Pod (cc) mozna przelaczyc na jezyk polski.

 4. maran Says:

  Tu przyklad jak studenci w USA bojkotuja mowcow z Izraela ktrorzy przyjezdzaja na campusy w celu siania propagandy. Warto obejrzec ten non-violent protest.

 5. Senat będzie głosował nad ustawą, która zdefiniuje USA jako „pole bitwy” « antyBLOG aPOLITYCZNY Says:

  […] Information Service (B.I.S.) – http://www.bibula.com – na podstawie PrisonPlanet (2011-12-01) ZA: Stop Syjonizmowi […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: