Żydostwo może wymrzeć przed końcem tego stulecia


Artykuł pochodzi z żydowskiej prasy i w moim przekonaniu ma typowy dla żydowskiego toku myślenia, paranoiczny akcent. Żydowski żywioł jest niczym pasożyt – samobójca i jego „asymilacja” z rdzennymi mieszkańcami, nie prowadzi do niczego innego jak agonii żywiciela (Zachodniej Cywilizacji). Ni mniej jednak statystki są ciekawe. Admin

Źródło: www.independent.co.uk

Tłumaczenie: PolishPolackski

Obawa o wiarę: mimo zachowania silnej tożsamości społecznej, rebe uważa, że asymilacja być może „dokończy” to, ‚co Hitler zaczął’.

Prawie połowa męskiej części żydostwa w Wielkiej Brytanii wżenia się w inne wiary, co odnawia obawy, że społeczność (żydowska – tł) wymrze w następnym stuleciu.

Wczesne ankiety wśród brytyjskich Żydów, przeprowadzone przez  Instytut Badań Żydowskich wykazują, ze 44% Żydów (rodz. męskiego) poniżej 40 roku życia jest ożenionych lub mieszka z nie-żydowskimi partnerami – czyli b. blisko tegoż wskaźnika w USA (dokładnie 52%, co spowodowało szok wśród środowisk żydowskich w latach ’90. Statystki wśród żydówek: 20-25% wychodzi za mąż za nie-Żydów).

Podobne śródmałżeńskie / intermałżeńskie (tzn. dwoje innych ras – tł.) argumenty (a dokładnie liczby procentowo – tł) zostały użyte, aby zasugerować, że żydostwo zaniknie poprzez asymilację.

Naczelny Rebe (tj. Wlk. Bryt – tł) dr. Johathan Sacks opublikował książkę pt. „Czy będziemy mieli żydowskie wnuki?” Gdzie zasugerował, że czego Hitler dokonać nie zdołał, to ‚asymilacja’ dopełni jego dzieła. Jego rzecznik wyjaśnił, że w.w. liczby to „ogromne wyzwanie dla diaspory”.

Antony Lerman, dyrektor wykonawczy instytutu, który przeprowadził ankiety na 2100 dorosłych (Żydów – tł) stwierdził, że wyniki to złe wieści dla tych, którzy chcieli podtrzymać żydowską społeczność poprzez jej tradycyjne formy.

Lerman powiedział, że badanie zawiera kilka ważnych przesłań dla naczelnego rabina i innych decydentów. Dodał jednak: „Badanie nie jest przygnębiające. Jest na rzeczy, że brytyjscy Żydzi stają się jednością bardziej jako wspólnota etniczna, niż religijna”.

„Ludzie (tzn. brytyjscy Żydzi – tł) nie wchodzący w związki małżeńskie z Żydami, lub nie odzwiedzający synagog wyrażają swoją żydowskość na wiele sposobów, na przykład biorąc udział w wydarzeniach kulturalnych„.

Wyniki ankiety sugerują, że ci Żydzi, którzy zaślubiają innowierców lub przestają uczęszczać do synagog nadal zachowują silne poczucie tożsamości żydowskiej.

„United Synagogues” (synagogi Zrzeszone – tł), główna grupa ortodoksów, z ramienia której naczelny Rebe przemawia, stanowi jedynie 40.2% z 300 tyś. społeczności żydowskiej w Wielkiej Brytanii – wg sondażu. Kolejne 36.9% nie posiada w ogóle przynależności religijnej, 12.5% to Reform Jews (najbardziej liberalni – za: ling.pl; – tł), 3.9% liberalni i 3.2% to ultra-ortodoksyjni Chasydzi.

Poza Ortodoksami, Żydzi brytyjscy są znacznie badziej liberalni w ich postawach społecznych niż reszta populacji. Politycznie są bardziej prawicowi niż reszta społeczeństwa, lecz kiedy są tworzone dodatki dla klasy społecznej, Żydzi, wszelakich przekonań religijnych, znajdują się bardziej na lewej stronie (tzn. przekonań politycznych – tł) niż ich koledzy nie-żydzi (gentiles albo goyim – tł) w tych samych grupach zawodowych.

Religijność wśród Żydów, jak badania wykazują, może być wyrazem wiary w żydostwo, jak również wiary w Boga. Rebe Albert Friedlander z Westmister Synagogue: „Nawet Żydzi, którzy nie są zbyt związani z religią czują, że powinni się zapisać (tzn. chyba wstąpić do grona wiernych – tł). Żeby być Chrześcijaninem – musisz wierzyć. Żeby być Żydem – po prostu jesteś”.

W raporcie czytamy, że Żydzi uważają, iż rasizm zwiększył się w ciągu ostatnich pięciu lat bardziej, niż antysemityzm. Są mocno podzieleni (Żydzi -tł) w temacie pokoju na Bliskim Wschodzie, ale 62% oddałaby większość Zachodniego Brzegu (West Bank) dla zachowania pokoju. W USA tylko 8% Żydów jest tego samego zdania.

Komentarzy 5 to “Żydostwo może wymrzeć przed końcem tego stulecia”

  1. osoba prywatna Says:

    A nie mozna tego w jakis sposob przyspieszyc?

  2. Polak Says:

    „Żeby być Chrześcijaninem – musisz wierzyć. Żeby być Żydem – po prostu jesteś”.no i tylko w tym jest problem 😦

  3. Jasiek Says:

    Około 80 % populacji tzw. żydowskiej nie ma nic wspólnego z Żydami semickiego pochodzenia. Jednoczy ich talmud, kabała, wybraństwo, kasa i strach przed własnymi przywódcami. TO RÓŻNEJ MAŚCI MIKSY. Zieją nienawiścią do całego świata.Jeżeli Ktoś lub coś ich nie powstrzyma zniszczą ziemię i sami zginą, co zresztą sami zapowiadają i grożą. Obłąkani fanatycy nienawidzący Boga i ludzi zwłaszcza wierzących.Dzieci szatana.Nawracajcie się, czytajcie Nowy Testament i przepraszajcie Pana Boga za grzechy…a kto mówi że jest bez grzechu ten kłamie.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: