Chazaro – miedwieputy walczą z „rosyjskim faszyzmem”


Źródło : www.3rm.info/18073-volgogradca-obvinili-v-yekstremizme-za-broshennyj.html

Data publikacji : 2.12.2011

Tłum. z jęz. ros. RX

1)W  WOŁGOGRADZIE  OSKARŻENIE  O  EKSTREMIZM  ZA  RZUCENIE  ŚNIEŻKĄ

„Logo partii „Jedinaja Rossija” z ironicznym hasłem „zjemy Rosję”

Policjanci w Wołgogradzie zatrzymali miejscowego mieszkańca, który cisnął śnieżką w przedwyborczy plakat partii „Jedinaja Rossija”. Funkcjonariusze organów ścigania odwiozły zatrzymanego na najbliższy posterunek policji a następnie dokonano rewizji w jego domu.

Mężczyzna podczas przesłuchania usłyszał zarzut z paragrafu o ekstremizmie i groźbę przewiezienia go do Centrum Zapobiegania Ekstremizmowi przy FSB. Wypadek miał miejsce w dzielnicy Dzierżyńsk miasta Wołgograd. Mieszkaniec miasta Siergiej Diaczienko wracając z nocnej zmiany rzucił śnieżką w plakat wyborczy partii „Jedinaja Rossija”. Świadkami zdarzenia byli policjanci. Ci strażnicy porządku publicznego schwytali „śnieżnego partyzanta” i natychmiast przewieźli go na najbliższy posterunek policji gdzie przesiedział półtorej godziny. Ujawnił to przyjaciel zatrzymanego wołgogradczyka, Boris Stichin. Z posterunku policji Diaczienko został przewieziony do RUWD (Dzielnicowy Wydział Spraw Wewnętrznych), gdzie został rozebrany do dolnej części bielizny, pobrano mu odciski palców, przebadano i przejrzano rzeczy osobiste, w tym telefon komórkowy i notebook’a a następnie poddano go przesłuchaniu. Wołgogradczykowi postawiono zarzut działalności ekstremistycznej czyli zarzucono mu, że ktoś systematycznie oblewa farbą propagandowe plakaty partii „Jedinaja Rossija”. W trakcie przesłuchania mężczyznę oskarżano, że to właśnie on niszczy plakaty „jedinorosców”. Boris Stichin opowiedział, że policjanci lżyli i znieważali jego przyjaciela, wrzeszczeli na niego, grozili wysłaniem do Centrum Zapobiegania Ekstremizmowi lub oddania go do dyspozycji FSB. Stróże prawa skonfiskowali Diaczience kurtkę i odkryli na niej jakieś podejrzane plamy. Następnie przeszukano jego dom i w trakcie przeszukania spisano i zabrano wszystkie farby włącznie z gwaszem, donosi gazeta internetowa” Kasparow.ru”. Według słów Siergieja Stichina to słyszał on w RUWD rozmowy o tym, że ściganie tych, którzy niszczą plakaty „Jedinoj Rossii” i ochrona tychże plakatów to priorytetowe zadania wołgogradzkiej policji.

2) STAWROPOLSKIEJ  BABCI  WYTOCZONO  PROCES  Z  ART.  282

W Stawropolu kobieta w podeszłym wieku stała się podejrzana o podżeganie do nienawiści i wrogości do innych narodowości. Jak oświadczono w Wydziale Śledczym Komitetu Dochodzeniowego od sierpnia do października 64-letnia mieszkanka Stawropola publicznie wyrażała niechęć do Ormian i ich sposobu życia, ich kultury i tradycji. Mówiła ona, że Stawropol należy do przedstawicieli innej narodowości. Śledczy nie precyzują kogo kobieta uważa za „gospodarzy” Stawropola. W stosunku do niej wytoczono sprawę karną z par.1, art. 282 Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej (podżeganie do nienawiści lub wrogości i poniżanie godności ludzkiej). Obecnie w związku ze sprawą karną prowadzi się czynności śledcze w kierunku zebrania niezbędnych dowodów przeciwko emerytce.

Źródło : www.3rm.info/17998-na-stavropolskuyu-babushku-zaveli-delo-po-282-j.html

Data publikacji : 30.11.2011

Tłum. z jęz. ros. RX

Jedna odpowiedź to “Chazaro – miedwieputy walczą z „rosyjskim faszyzmem””

  1. Chazaro – miedwieputy walczą z „rosyjskim faszyzmem” « Prawosławny Partyzant Says:

    […] Źródło : https://stopsyjonizmowi.wordpress.com […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: