Francja i Al-Qaeda towarzyszą wojskom wyzwolenia Syrii w Turcji


Źródło: http://freeamericatoday.pl

Abdulhakim Belhadj (w środku) z al-Qaedą związanego LIFG w trakcie działań przeciwko al-Assadowi w Syrii

Wiadomości o pomocy w treningu i wyposażeniu anty-assadowskiej opozycji tzw. „rebeliantów” w Turcji obiegły świat mediów alternatywnych, ale jakoś nie przebiły się do serwisów mainstreamowych mediów korporacyjnych.

Turecka gazeta Milliyet, raportuje, że Francja wysłała swoje jednostki zbrojne do Turcji w celu szkolenia tzw. „rebeliantów” Armii Wolnej Syrii (Free Syrian Army – FSA). FSA wspomagana jest przez brytyjski wywiad związany z „Braterstwem Muzułmańskim” Muslim Brotherhood i al-Qaedą obecną w Narodowej Radzie Tymczasowej (National Transitional Council) w Libii.

“Wiadomości te pojawiły się  jako kolejne, po tym jak, ujawniono fakty współpracy brytyjskich i francuskich służb specjalnych oraz ich zaangażowania w kontaktowanie się z syryjskimi dysydentami na terenie północnego Libanu w celu rozniecenia niepokojów społecznych w Syrii.

Press TV relacjonowała. “Reports also said that French intelligence agents have been sent to northern Lebanon and Turkey to build the first contingents of the Free Syrian Army out of the deserters who have fled Syria.”

NATO współpracuje regularnie z rebeliantami al-Qaedy, którzy zainstalowali się w Trypolisie po obaleniu Muammara Kaddafiego w Libii. Wielka Brytania i Francja wysłały swoje oddziały (special forces troops) by trenować ich oddziały zbrojne.

Teraz al-Qaeda libijska ma zostać wykorzystana do obalenia rządzącej obecnie Syrią ekipy al-Assada. “Ci Sami bojownicy Al-Qaedy, którzy walczyli z Amerykanami w Iraku i pomogli NATO obalic pułkownika Kaddafiego, teraz przerzucani są na teren Syrii, by pomóc tamtejszym rebeliantom w zdobyciu władzy, stojąc u ich boku w walce przeciwko wojskom prezydenta Bashar al-Assad,”  napisał Paul Watson.  “Libijskie władze przejściowe zgodziły się na wysłanie swojej broni i wojowników do Syrii, by wspomóc Armię Wolnej Syrii.”

"Armia Wolnej Syrii"

“Członkowie Free Syrian Army ulokowani na libańskiej i tureckiej granicy z Syrią zaprzeczają pogłoskom, jakoby tysiące Libijczyków chce przekroczyć granicę Syrii,” pisał The Telegraph w ten weekend.

Raport ukazał się po tym jak Abdulhakim Belhadj, dowódca Rady Wojskowej w Trypolisie (Tripoli Military Council) i były lider Libyan Islamic Fighting Group (LIFG), został zatrzymany na lotnisku w Trypolisie i oskarżony o próbę wyjazdu z podrobionym paszportem.

Belhadj był rozpoznany, gdy walczył razem z jihadistami al-Qaedy w Afganistanie. Jakoś jego poprzednia rola jako zażartego oponenta Zachodu nie przeszkadza obecnie mediom traktować go jako godnego aktora współczesnej sceny politycznej. Pozwolono mu napisać artykuł dla The Guardian,a szefostwu tego dziennika nie przeszkadzała jego mroczna przeszłość terrorystyczna.

“W roku 2007 LIFG oficjalnie deklarował wspomaganie al Qaedy, przyznając potem, że faktyczna jej nazwa to Islamic Maghreb,” pisał historyk Webster Tarpley. Uważa on, że ta grupa jest wspierana przez wywiad brytyjski.

Minister Spraw Zagranicznych Francji, Alain Juppé, wprost wyraził się o przyszłości interwencji w Syrii. Po spotkaniu sie w  Paryżu z Burhan Ghalioun z Syryjskiej Rady Narodowej, Juppé powiedział “humanitarny korytarz i strefa humanitarna” muszą zostać ustanowione, by ochronić ludnośc cywilną przed agresją sił reżimu al-Assada.

Rzecznik Ministra Spraw Zagranicznych Turcji przyznał dla New York Timesa, że wojska Wolnej Armii Syrii FSA przebywają i są chronione w obozach na terenie Turcji jedynie ze względów humanitarnych.

Komentarze 3 to “Francja i Al-Qaeda towarzyszą wojskom wyzwolenia Syrii w Turcji”

 1. justyna Says:

  MAM WIELKA NADZIEJE ZE W KONCU GO ZABIJA JAK NIE W LIBI TO W SYRI -TO PIES WOJNY Z AL KAIDY –

 2. jedi Says:

  cynizm godny największych bandytów

 3. markcallen.com Says:

  Thank you for the auspicious writeup. It if truth be told was once a amusement account it.
  Glance complex to more added agreeable from you! However, how
  could we communicate?


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: