Libia – libijskie biuro polityczne ujawnia mapę podziału Libii na kilka regionów (15 listopad 2011)


Libye – Le bureau politique Libyen révèle une carte de la partition de la Libye en quelques régions (15 novembre 2011)

Publikacja 15/11/2011,

Źródło : Algieria ISP

Tłumaczenie z j. francuskiego Maria

Algieria ISP według Seven Days News, źródło polityczne Frontu Wyzwolenia Libii za granicą, oświadczyło, że otrzymało informacje wraz z mapami  wskazujące, że państwa, które uczestniczyły w agresji na Libię dążą do jej podziału na kilka regionów.

Źródło informuje, że państwa te naciskają na gangi polityczne i zbrojne Libii aby przyjęły tę idiotyczną i nieodpowiedzialną opcję ponieważ wiedzą, że mieszkańcy każdego regionu są przekonani o niezależności ich regionu i dlatego takie rozwiązanie będzie lepsze niż utrzymanie jedności całej Libii. Na przykład, mieszkańcy Misraty zdają sobie sprawę, że nie będą mieli dużego wpływu w przyszłym rządzie i to co mogą uzyskać to jedno lub dwa ministerstwa.

Niniejsze źródło oświadcza, że rebelianci z Misraty  zatrzymali 700 czołgów i odmawiają oddania ich Rządowi Tymczasowemu.

To samo źródło dodaje jeszcze, że mieszkańcy Baydy czy Tobruku czują się władcami na ich terytorium ale gdy przyjeżdżają do Trypolisu maja wrażenie, że są gorsi co w konsekwencji powoduje, że podoba im się idea posiadania własnego regionu.

Źródło dorzuca, że Francja interesuje się regionem na południu, które jest jej bliskie ze względu na partnerów historycznych takich jak Republika Czadu, Nigeria i Algieria. Co więcej, w tym regionie znajduje się ropa.

Członek Biura politycznego Frontu Wyzwolenia Libii potwierdza, że na chwilę obecną wyznaczono pięć regionów.

W obliczu tak przedstawiającej się rzeczywistości i przekonania podzielanego przez grupy polityczne i państwa, które skolonizowały ten kraj, wszystko wskazuje na to, że Libia będzie podzielona.

Libia widziana oczami kolonizatorów i zdrajców

Na zielono oznaczono region Trypolisu
Na czerwono oznaczono region Barki
Na czarno oznaczono region Fazen

Komentarze 3 to “Libia – libijskie biuro polityczne ujawnia mapę podziału Libii na kilka regionów (15 listopad 2011)”

  1. Mumin Says:

    Czyli Libia wroci do punktu wyjscia, wszak powstala z wlasnie z tych 3 panstewek.

  2. justyna Says:

    bardzo zle to widze -i mysle ze libya jest jedna i mieszkancy powinni sie zjednoczyc i wypedzic te patalajstwo -muamar by na to nie pozwolil -tragedia –

  3. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

    […] Libijskie biuro polityczne ujawnia mapę podziału Libii na kilka regionów (15 listopada 2011) […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: