600 „libijskich” rebeliantów przybyło do Syrii


Za: geopolityka.org

Szczury

Portal RIA Novosti podał informację o przybyciu do Syrii libijskich „ochotników”, po oświadczeniu lidera Narodowej Rady Tymczasowej Mustafy Abdel Dżalila o poparciu syryjskiej rebelii.

Wcześniej media doniosły, że przedstawiciele syryjskiej opozycji i nowe władze w Libii w październiku, odbyły szereg tajnych rozmów w Stambule i Trypolisie, na których omawiano kwestie dostaw broni do Syrii, oraz wysłania tam libijskich rebeliantów.

„Libia otwarła drzwi dla tych, którzy chcą pomóc w syryjskiej rewolucji” – podaje rozmówca telewizji Al-Arabija. Libijski „nowy reżim” odnosi się do syryjskich władz skrajnie negatywnie. Oskarżają oni władze w Damaszku o wspieranie Kaddafiego i lojalistów, dostarczania im broni i amunicji.

Libia stała się pierwszym krajem, który oficjalnie uznał tzw. „Syryjską Radę Narodową” skupiającą w swoich ramach większość partii i organizacji opozycyjnych w Syrii, jako jedyną prawną reprezentację syryjskiego narodu.

Kilka miesięcy temu dezerterzy z armii syryjskiej w obszarach przy granicach z Turcją zaczęli tworzyć tzw. „Wolną Armię Syryjską”, jednostkę, która rozpoczęła regularne walki z wojskami rządowymi. Jej najgłośniejszą akcją było dokonanie w zeszłym tygodniu ataku na kompleks budynków syryjskiego wywiadu na przedmieściach Damaszku.

Jedna odpowiedź to “600 „libijskich” rebeliantów przybyło do Syrii”

  1. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

    […] 600 „libijskich” rebeliantów (rzeźników) przybyło do Syrii […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: