Prokurator z Brooklynu mówi, że aresztował 89 rabinów, ale odmawia podania szczególów.


Źródło:http://forward.com

By Paul Berger, przekład: Centuria

11 listopada 2011

Rabin i pedofil Baruch Lebovits z nowojorskiego Brooklynu, skazany został w kwietniu 2010 roku na maksymalną karę pozbawienia wolności – 32 lata – za dopuszczenie się licznych przestępstw molestowania seksualnego młodych chłopców.

Prokurator z Brooklynu, Charles Hynes twierdzi, że zaaresztował 89 mężczyzn oskarżonych o molestowanie nieletnich  z ultra-ortodoksyjnego środowiska w Brooklynie w ostatnich dwóch latach.  Prokurator odmawia podanie szczegółów.

Ofiary molestowania i ich adwokaci od dawna oskarżali Hynesa o to, że nie robi nic w sprawie gwałtów na nieletnich z obawy, że obawia się politycznych reperkusji ze strony ultra-ortodoksyjnych rabinów.

Hynes twierdzi, że nie jest to prawda, a informacja, która dostarczył do Forward świadczyłaby o czymś zupełnie przeciwnym.  Niestety, jego biuro odmówiło dostarczenia nawet najmniejszych szczegółów i jest niemożliwe wykazanie, że to, co twierdzi Hynes jest prawdą.

Początkowo, gdy Forward zwróciło sie o informacje w połowie października, rzecznik prasowy Prokuratury, Jerry Schmetterer, stwierdził, że nie prowadzi się statystyk w odniesieniu do rasy czy religii osób, które są aresztowane.

Kiedy Forward przypomniało mu, że Prokuratura ujawniła w przeszłości takowe statystyki w 2009 odnośnie aresztowania 26 ortodoksyjnych żydów,  Schmetterer powiedział, że musi się skonsultować w wydziałem odpowiedzialnym z przestępstwa na tle seksualnym.

Rabin Baruch Lebovitz potwierdził w październiku, że aresztowano 89 ortodoksów oskarżonych o molestowanie.   Potwierdził to w dwóch różnych konwersacjach.

Dlaczego więc Prokuratura nie chce udzielić informacji, tym bardziej, że potwierdzenie aresztowania rekordowej liczby ortodoksów, potwierdzałaby to, co mówi Hynes, że kara się bardziej surowo tych, którzy dopuszczają się przestępstw seksualnych.

Ben Hirsch, prezydent Survivors for Justice, powiedział, że aresztowania podane przez Prokuraturę „są bardzo niepokojące”.

http://forward.com/articles/145969/?utm_source=Sailthru&utm_medium=email&utm_term=Weekly%2520%252B%2520Daily&utm_campaign=Weekly_Newsletter_Friday%25202011-11-12#ixzz1exUxB7DP

Komentarze 3 to “Prokurator z Brooklynu mówi, że aresztował 89 rabinów, ale odmawia podania szczególów.”

 1. Ośc Says:

  Nareszcie wyłazi szydło z worka. Z ks. Jankowskiego żydy robiły pedofila i nie tylko. Oni prześcigają wszystko i łamią wszelkie zasady. Im wolno więcej podobno jako plemieniu wy…nemu przez…

 2. Centuria Says:

  Osciu, to szydło qychodzi, ale bardzo powoli. Nie wiem, czy to jest przypadek, ale sporo ostatnio mi wpada do rąk artykułów o zydowskich perwertach. A to czytałam, że Strauss Kahn zabawiał sie w orgiach z kilkoma zamówionymi panienkami na raz. A to znowu aresztowano trenera z Syracuse, założyciela Jewish Coach Association za molestowanie nieletnich. W tv mało jeszcze o tym sie mówi, na internecie coraz o tym więcej. Sporo zboczeńców wśród specjalnych….

 3. Mieczyslaw Says:

  Proroctwo zwycięzcy nad Chazarią może się wypełnić: znaleziono miecz wielkiego księcia Swiatosława

  http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com/2011/11/27/proroctwo-zwyciezcy-nad-chazaria-moze-sie-wypelnic-znaleziono-miecz-wielkiego-ksiecia-swiatoslawa/


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: