Szokujące słowa Barroso: Unia musi zmierzać w kierunku superpaństwa


Za: PiotrSkarga

Powołanie ogromnego superpaństwa europejskiego jest jedynym rozwiązaniem kryzysu gospodarczego, ogarniającego kontynent – twierdzi szef Komisji Europejskiej Jose Barroso. Przywódcy UE nie słuchają porad ekonomistów, którzy uważają, że w dziś lepiej byłoby dopuścić do bankructwa Grecji, niż sztucznie próbować ją ratować, odsuwając tylko katastrofę w czasie. Wykorzystują kłopoty gospodarcze w celu pogłębiania integracji i tworzenia superpaństwa, mającego pełną kontrolę nad krajami członkowskimi.

Jose Manuel Barroso stwierdził, że losy euro i Unii Europejskiej, są ze sobą ściśle związane i że jedyną odpowiedzią na rosnące zagrożenie upadku wspólnoty jest stworzenie ogromnego superpaństwa. Szef KE już wcześniej na forum Parlamentu Europejskiego przekonywał, że stworzenie takiego superpaństwa jest obecnie najpoważniejszym wyzwaniem dla Europejczyków. Wspominał o potrzebie dalszej integracji, która jego zdaniem może zatrzymać negatywne skutki gospodarcze i wzmocnić euro. Argumentował, że potrzeba dalszej integracji wynika z konieczności zapewnienia pracy i dobrobytu mieszkańcom Europy. 

To jest walka o gospodarczą i polityczną przyszłość Europy. To jest walka o to, co Europa reprezentuje w świecie. To jest walka o integrację europejską – przekonywał szef KE na forum Parlamentu Europejskiego.

Barroso twierdzi, że obecne problemy w strefie euro biorą się stąd, że nie zostały w pełni wdrożone w życie przepisy regulujące funkcjonowanie strefy euro. Barroso przekonuje, że „unia gospodarcza i walutowa nie może prawidłowo funkcjonować tylko na podstawie decyzji podjętych jednogłośnie”. Wyjaśniał, że w celu usprawnienia struktur unijnych i przywrócenia wiarygodności jej instytucjom, konieczne jest skrupulatne wprowadzanie  wszelkich wcześniej przyjętych postanowień i ścisła kontrola nad ich wdrażaniem. Dodał, że jeśli UE ma być wiarygodna, musi się bardziej zintegrować, tworząc superpaństwo.

Źródło: express.co, AS.

Komentarzy 7 to “Szokujące słowa Barroso: Unia musi zmierzać w kierunku superpaństwa”

 1. thetomek4791 Says:

  Hahahaha.To jego supermocarstwo prędzej runie,niż mu sie wydaje.Tylko państwa narodowe i ich różnorodność mają racje bytu.Ten pan chyba sie na siłe przekonuje do utopii

 2. seler Says:

  to nie jest utopia – to bezwzględnie realizowany zbrodniczy plan zniewalania
  według rozkazów duchowego guru – obecnie Bombowca Szesnastego,
  ksywka: papa-T-mobile [szybszy od internetu] oraz
  według planu boga satanistów

  1/ Watykan i JP2 za wejściem Polski do UE
  http://marucha.wordpress.com/2011/11/23/wypowiedzi-jana-pawla-ii-i-innych-dostojnikow-kosciola-o-unii-europejskiej/

  2/ papa-Tauber-mobile wydaje rozkazy
  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/10/26/zyd-ratzinger-tauber-chce-swiatowej-wladzy-nad-finansami/#comment-8606
  http://educate-yourself.org/cn/popesatanichandsign23feb09.shtml

  3/ bóg satanistów http://www.youtube.com/embed/U8vxgjdCtQU?rel=0

  4/ piramidalne Zniewolenie http://www.proroctwa.com/images/piramida.jpg

 3. Atyryu Says:

  Kryzys zaplanowany tylko i wylacznie po to by tworzyc megawladze, oddac Europe w jedne rece. W jakich czasach zyjemy 😦

 4. thetomek4791 Says:

  Zgadza sie.Ale prędzej czy później obróca sie w proch,w niebyt.Mam na myśli tą gangrene,zaraze.No jak można budować cokolwiek na podstawach zła i okrucieństwa?No chyba,że świątynie szatana.Ale nic nie trwa wiecznie i tak czy inaczej dobro musi zwyciężyć ztakim czy innym skutkiem.No skoro ludzie w swojej głupocie i ślepocie nie chcą powstrzymać dzieci szatana przed niszczeniem świata,to zapłaca wyższą cene.Pamiętajmy,że czas działa wciąż na nasza niekorzyść,zegar cyka

 5. thetomek4791 Says:

  proszę o publikacje.dziękuje i pozdrawiam Admina

 6. thetomek4791 Says:

  Ano w takich czasach żyjemy,nie w innych.Wszystko jest dobrze maskowane,ludziom sie wmawia idiotyczne,płonne doktryny,pierze mózgi,wytycza sie im sztuczne cele,ale oni ida w kierunku ich wytycznych i zapominają o najważniejszych,bardzo istotnych sprawach.Niestety,gady plemienne ludziom organizują czas,dlatego ludzie pochłonięci są tym czym dzieciom szatana pasuje,czyli głównie gonitwą za pieniądzem.Problem,sęk w tym,że to dzieci szatana odnosza największe korzyści z tej gonitwy.Dlatego świat tonie w długach,tkwi w zdemoralizowaniu,w beznadziei,w maraźmie,a ludzie uczciwi,prawi,szlachetni,przyzwoici biednieją,głodują,są wyśmiewani,opluwani i degradowani przez dzieci szatana i szatański system

 7. mocniejszy Says:

  A 28 listopada 2011 roku Radosław Sikorski popełnił HOŁD BERLIŃSKI
  składający się z kilku części:

  1. proklamacja państwa i narodu europejskiego,

  2. projekt centralizacji państwa federalnego,

  3. hołd Polski wobec UE,

  4. deklaracja przewodniej roli Niemiec,

  5. hołd Polski wobec Niemiec.

  Rzadko się zdarza taka otwartość intencji w jednym przemówieniu… Czyżby Radosław Sikorski marzył zostać pierwszym prezydentem UE, na zasadzie: nasz (Polski) prezydent, wasz (Niemiec) premier…?

  http://mocniejszy.wordpress.com/2011/11/30/hold-berlinski-radoslawa-sikorskiego/


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: