Reżim „libijski” gotowy militarnie wesprzeć zamach stanu w Syrii


Źródło: geopolityka.org

Jak twierdzi dziennikarz Jason Ditz z amerykańskiego portalu antiwar.com – podczas spotkania w Stambule NRT (Narodowa Rada Tymczasowa) zasugerowała, możliwość wsparcia syryjskiej opozycji, przez dostarczanie broni i gotowych do walki rebeliantów.

Według urzędników znających sytuację, spotkanie między przedstawicielami nowego reżimu libijskiego a członkami syryjskiej opozycji zakończyło się prośbą skierowaną do NRT o broń dla syryjskich rebeliantów, oraz o potencjalne czynne wsparcie militarne. „Faktycznie obecnie planuje się wysłanie broni i libijskich rebeliantów do Syrii”, podaje jedno z libijskich źródeł. „Przygotowywana jest militarna interwencja. W ciągu kilku tygodni wszystko będzie jasne.”

Choć zapewne istniały tego typu rozmowy, to trudno sobie wyobrazić, by nowy libijski reżim z chęcią odniósł się do próśb o czynne wsparcie działań militarnych, choćby z powodu trwających ciągle walk z siłami prokaddafistowskiego ruchu oporu. Dużo bardziej prawdopodobne jest samo przekazywanie syryjskim puczystom broni dostarczonej libijskim rebeliantom przez NATO, czy zrabowanej podczas działań wojennych z libijskich magazynów.

Materiał został przygotowany w ramach programu analitycznego ECAG – Libia 2011.

http://news.antiwar.com/2011/11/25/libyas-new-regime-may-attack-syria/

Jedna odpowiedź to “Reżim „libijski” gotowy militarnie wesprzeć zamach stanu w Syrii”

  1. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

    […] Reżim „libijski” gotowy militarnie wesprzeć zamach stanu w Syrii […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: