Dla Amerykanów oświadczenie Miedwiediewa to pustosłowie. Mówi generał-pułkownik Lieonid Iwaszow


Źródło : www.pravoslav-voin.info/publikacii/1112-dlya-amerikancev-zayavlenie-medvedeva-pustoj-zvuk.html

Data publikacji : 25.11.2011

Tłum. z jęz. ros. RX

Prezydent Federacji Rosyjskiej powiedział, że Rosja jest zmuszona do rozwijania osłony sił jądrowych i przedstawił plan działań w odpowiedzi na rozlokowywanie amerykańskiego systemu Obrony Przeciwrakietowej (OPR). Zdecydowane inicjatywy prezydenta są oceniane przez część

ekspertów sceptycznie jako „puste warczenie”, inna część widzi w tym odejście od „westernizacji”

i przejaw niezależności Miedwiediewa. Swoje zdanie w tej kwestii w wywiadzie dla „Russkoj Narodnoj Linii” wyraził prezydent Akademii Problemów Geopolitycznych, generał-pułkownik Lieonid Iwaszow.

Niedawno podpisany Układ SNW-3 pokazał swoje kompletne bankructwo i to mówi samo za siebie o klęsce budowy stosunków Rosji z USA, całkowitej klęsce tej samej „restrukturyzacji”, która była bardzo długo promowana. Dlatego eksperci, którzy i wtedy oceniali krytycznie podpisanie SNW-3, mieli ostatecznie rację, co potwierdził Dmitrij Miedwiediew swoim oświadczeniem. Dlaczego uczynił to teraz?

Widocznie nie całkiem dobrze mają się rzeczy w sprawie popularności partii „Jedinaja Rossija”, na liście której to figuruje on na czele. I oto oni dzisiaj fantazjują. A to siądą za kierownicą kombajnu, a to wezmą kij hokejowy do ręki. I tutaj trzeba było pokazać zdecydowanie w sprawach obrony. Dla Amerykanów to oświadczenie jest pustosłowiem. Oni nawet poważnie na nie nie zareagowali. Stan naszego kompleksu obronnego i możliwości rozmieszczania broni strategicznej Stany Zjednoczone znają lepiej od naszego prezydenta. Dlatego spokojnie do tego podchodzą bo wiedzą, że oprócz gadaniny żadnego poważnego wzmacniania nie będzie. Tą sytuację dobrze przedstawia zamówienie wojskowe z przydziałem wielkich pieniędzy na zakup uzbrojenia w 2011 roku. W październiku pieniądze państwowego zamówienia wojskowego nie były jeszcze rozdzielone. Powodem było to, że kompleks obronno-przemysłowy nie jest w stanie zagospodarować tych pieniędzy bo 20 lat był niszczony a teraz jego na wpół martwy obszar próbuje się w ciągu kilku miesięcy reanimować. W 2008 roku widzieliśmy jaką zdolność obrony ma nasz kraj. To już potem media pokazały bohaterstwo prezydenta i premiera w „kampanii gruzińskiej”.

Ale przecież my, wojskowi, wiemy jak to było kiedy w ciągu kilku dni nikt nie mógł podjąć decyzji odnośnie zaistniałej sytuacji. Wojskowi sami ruszyli. I już potem fałszywie twierdzili, że była to decyzja prezydenta.

Amerykanie znają prawdziwy stan naszych sił zbrojnych i z nami się nie liczą. Dlatego na podobne oświadczenia nie zwracają już dawno uwagi.

 

Komentarze 2 to “Dla Amerykanów oświadczenie Miedwiediewa to pustosłowie. Mówi generał-pułkownik Lieonid Iwaszow”

  1. Dla Amerykanów oświadczenie Miedwiediewa to pustosłowie. Mówi generał-pułkownik Lieonid Iwaszow « Prawosławny Partyzant Says:

    […] Źródło: https://stopsyjonizmowi.wordpress.com Share this:TwitterFacebookLike this:LikeBe the first to like this post. […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: