Syria na celowniku


Rafał Jędrasik

Brytyjski Independent w swoim sobotnim wydaniu poinformował, że rząd brytyjski rozpoczął formalne rozmowy z syryjskimi rebeliantami (1). To posunięcie żywcem przypomina wcześniejsze działania EU/US prowadzące do nielegalnego obalenia rządu w Libii oraz osadzenia rebeliantów z Bengazi na głównych państwowych stanowiskach. Wkrótce w Syrii, wzorem Libii, prawdopodobnie dojdzie również do interwencji militarnej pod flagą NATO, ale z USA jako „głównym partnerem”. Amerykański lotniskowiec USS George H.W. Bush już zacumował niedaleko wybrzeża Syrii, Waszyngton poprzez amerykańską ambasadę w Damaszku pospiesznie wycofuje amerykańskich obywateli, a Liga Arabska (pod egidą USA i EU) szykuje się do ogłoszenia „strefy zakazu lotów” nad Syrią (2). Propaganda amerykańskich i europejskich serwisów (dez)informacyjnych oliwi tryby wojennej machiny. Historia lubi się powtarzać… ale żeby w ciągu jednego roku?

Nie od dziś wiadomo, że syryjscy rebelianci mają niewiele wspólnego z miłującymi zachodnią demokrację bojownikami o wolność, jakimi malują ich media głównego nurtu. W rzeczywistości są oni bezlitosnymi do alarmującego stopnia bandytami i ekstremistami z Bractwa Muzułmańskiego, opłacanymi i chronionymi przez zwiedziony rząd turecki w celu obalenia kolejnego świeckiego reżimu na Bliskim Wschodzie (3). „Wolna Armia Syrii” jest armią bojowników ekstremistów, wielu z nich nie wywodzi się z syryjskich szeregów wojskowych, ale z Bractwa Muzułmańskiego, transportują ciężką broń tam i z powrotem przez tureckie i libańskie granice; finansowani, wspierani i zbrojeni przez Stany Zjednoczone, Izrael i Turcję. Najnowsze sprawozdanie Międzynarodowego Instytutu Studiów Strategicznych otwarcie przyznaje, że syryjska opozycja jest uzbrojona i przygotowana na wciągnięcie swojego kraju w krwawy wir przemocy i zniszczenia (4).

Ten raport stoi w jawnej sprzeczności z propagandą zachodnich mediów korporacyjnych, które przedstawiają przemoc w Syrii jako jednostronny akt, z armią prezydenta Syrii Baszira al-Assad`a strzelającą do pokojowo protestującego narodu. Podobne raporty zdominowały zachodnie media tuż przed interwencją w Libii. Tymczasem wspierani przez NATO libijscy „pokojowi demonstranci” okazali się hordą bestialskich morderców, najemników powiązanej z al-Kajdą Libijskiej Islamskiej Grupy Bojowej, wymienionej zarówno przez Departament Stanu USA jaki Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii jako organizacja terrorystyczna. Z ich ramienia delegowano nowego premiera Libii, „profesora i prezesa” The Petroleum Institute (5) który spędził kilkadziesiąt lat w USA, Abdurrahima el-Keib. Obecny „pro-demokratyczny ruch” w Syrii również powoli jawi się jako kolejna siatka bojowników ekstremistów, wspierana przez anglo-amerykańskie agencje wywiadowcze, których „generałowie” rezydują w Londynie i Waszyngtonie, a ich „piechota” dostarcza stałego strumienia ukrytego wsparcia wojskowego i otwartego poparcia retorycznego poprzez medialną propagandę.

W kwietniu tego roku raport AFP poinformował że „rząd USA w ciągu ostatnich dwóch lat przeznaczył z budżetu około 50 milionów dolarów na rozwój nowych technologii, pomagających działaczom opozycyjnym w różnych krajach arabskich uniknąć aresztowania i skazania przez autorytarne rządy. ” Raport wyjaśnia, że administracja Waszyngtonu „zorganizowała szkolenia dla 5.000 działaczy w różnych częściach świata”. Szkoleni rebelianci z Tunezji, Egiptu, Syrii i Libanu następnie powrócili do swoich krajów, by w nich zorganizować podobne treningi w swoich grupach (6). Ten swoisty efekt domina zaowocował zamieszkami, których impet sieje obecnie spustoszenie w narodzie i grozi obcą, zbrojną interwencją.

Nieukrywanym faktem jest, iż zamieszki w Syrii od początku były wspierane przez zachodnich finansistów. Nie ma to jednak nic wspólnego z „wyzwoleniem narodu Syrii”. W rzeczywistości zmianę reżimu w tamtym kraju planowano już w 2001r., jak wyjawił amerykański gen. Wesley Clark (7), i posunięcie to ma być częścią planowanej od dawna zmiany układu politycznego tamtego regionu (8). Dla osiągnięcia tego celu, USA finansuje syryjskie grupy opozycyjne od co najmniej 2005 r. do dziś, pomimo ich jawnych powiązań z al-Kajdą (9). Jerusalem Post przyznaje oficjalnie że destabilizacja Syrii ma na celu osłabienie Iranu bardziej niż „ochronę praw człowieka” czy „zapewnienie demokracji” (10).

Iran do tej pory utrzymuje trwałą cierpliwość w obliczu przestępczej prowokacji i jawnych działań zaczepnych co raz bardziej zdeprawowanego Zachodu (11), zdając sobie w pełni sprawę z faktu, iż każdy nieodpowiednio rozegrany przez Teheran akt zemsty zaowocuje tym, do czego dąży zdradziecka polityka NATO/USA – wojną z Islamską Republiką.

Oburzeni Syryjczycy, przeciwni wprowadzenia radykalnego islamu w miejsce świeckiego systemu w którym chrześcijanie, muzułmanie i inni żyli we względnym pokoju, wyszli na ulice w proteście przeciwko zewnętrznej interwencji w Syrii oraz w celu wyrażenia poparcia dla prezydenta Assada (12). Ale pro-zachodnie media przemilczały to wydarzenie. Podobnie jak kilka miesięcy temu w Libii, również w Syrii pomimo zapewnień o ochronie praw człowieka, naród się „nie liczy”. Ludzie, którzy nie chcą, aby zbombardowano ich kraj „nie są istotni”. Demokracja nie jest ważna. Jedyną ważną rzeczą jest zmiana reżimu torująca drogę do wojny z Iranem.

Ta część zachodniego społeczeństwa , którzy uwierzyła, że uzbrojeni rebelianci reprezentują całą Syrię muszą zrozumieć jedną zasadniczą kwestię: jeśli rebelianci odniosą sukces, prawdziwy naród syryjski przeleje mnóstwo swojej krwi. Krew dzieci Syrii będzie na rękach naszych rządów, które od samego początku otwarcie stanęły po stronie buntowników. A w obliczu faktu rosyjskiego zaangażowania militarnego w konflikt (12,13) oraz ewentualnego utorowania ścieżki wojennej do Iranu, istotna jest świadomość że wkrótce może to być i nasza krew…

(1) http://www.independent.co.uk/news/world/politics/britain-in-secret-talks-with-syrian-rebels-6264592.html

(2) http://www.zerohedge.com/news/aircraft-carrier-cvn-77-parks-next-door-syria-just-us-urges-americans-leave-country-immediately

(3) http://news.yahoo.com/syrias-muslim-brotherhood-open-turkish-role-140715296.html

(4) http://www.iiss.org/whats-new/iiss-voices/?blogpost=313

(5) http://www.pi.ac.ae/PI_INS/eo/info/partners.php#companies

(6) http://www.activistpost.com/2011/04/us-trains-activists-to-evade-security.html

(7) http://www.youtube.com/watch?v=FNQiL-TPobM

(8) http://en.wikipedia.org/wiki/Greater_Middle_East

(9) http://www.washingtonpost.com/world/us-secretly-backed-syrian-opposition-groups-cables-released-by-wikileaks-show/2011/04/14/AF1p9hwD_story.html

(10) http://www.jpost.com/MiddleEast/Article.aspx?id=245466

(11) http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-15741989

(12) http://www.haaretz.com/news/middle-east/report-russia-warships-to-enter-syria-waters-in-bid-to-stem-foreign-intervention-1.396359

(13) http://www.prisonplanet.com/russia-arms-syria-with-missiles-to-defend-against-nato-attack.html

Komentarzy 16 to “Syria na celowniku”

 1. Admin Says:

  Doskonała robota Rafał, podziękowania 😉

 2. krist Says:

  jak juz pisaliśmy po libii, syria a po niej wisienka na torcie czyli iran….z resztą juz pójdzie bardzo pokojowo…..
  Właśnie piszą ze nto’wskie smigłowce ostrzelały posterunek graniczny w syrii, zgineło conajmniej 40 zołnierzy….
  akcja zaczepna teraz czekaja jaka będzie reakcja…

 3. Stalin Says:

  Popieram bardzo dobry artykuł, przede wszystkim bezstronny a nie jak tu czasem można przeczytać prawicowe brednie. Prawicowcy często nie zdają sobie sprawy że jedną z pierwszych kolorowych rewolucji to była polska syjonistyczna rewolucja w 1981 roku… Nasz kraj PRL obalono rękami takich samych prawicowych antykomunistycznych idiotów jak obecnie zdrajcy z NTC w Libii…

 4. Salman Says:

  Stek bzdur,autor komentarza nie ma pojecia o zlozonosci sytuacji w Syrii.Rzad Baszira al-Assad`a nigdy nie mial poparcia spolecznego.Zawsze byl utrzymywany terrorem!Miedzy Kaddafim a Assadem jest olbrzymia roznica.Kaddafi byl rewolucjonista ,ktory sam byl rdzennym mieszkancem Libii,wyznawal ta sama religie i byl jak to mowi sie w Polsce „swoim czlowiekiem” a choc nie kazdy go popieral byl jednak wojownikiem o wolnosc Afryki.
  Assad nie jest muzulmaninem lecz alewita,Islam uznaje alewitow za sekte.Nie maja oni nawet prawa wejsc do Mekki!Ludnosc Syrii to w 90% sunnici i przywodztwo Assada bylo zawsze bardzo iluzuryczne.Ciagle potrzebny byl mu wrog aby utrzymywac stan wyjatkowy i swoja wladze.Jedynie poparcie szyickiego Iranu dawalo mu szanse utrzymania tego status quo.Szyici uwazaja alewitow za skrajnych (gulat) ale jednak szyitow i stad ta sympatia pomiedzy Assadem a Iranem.Ameryka i Izrael to wlasnie wykorzystuja.liczac na poparcie sunnickiego spoleczenstwa Syrii przeciwko alewitom i szyitom,ktorzy stanowia mniejszosc zarowno religijna jak i etniczna.Assad ti nie Kaddafi,to jeden ze zwyklych tyranow Bliskiego Wschodu,jego nikt nie bedzie zalowal.Syjonisci i USA graja tu znacznie sprytniej a i mozliwosci maja zupelnie inne.Jest pewne ,ze ludnosc nie stanie za Assadem tak jak w Libii za Kadafim.Assada nikt nie bedzie zalowai przez to ludnosc Syrii zostanie totalnie zmanewrowana i oszukana przez syjonistyczne i amerrykanskie mety .

 5. maran Says:

  wazna info.
  Kolejny krok w celu wprowadzenia totalitaryzmu/zamordyzmu w USA.
  Do Senatu wplynal wniosek o wprowadzeniu ustawy zezwalajacej wladzy na aresztowanie kazdego obywatela w jego domu czy ogrodku, bez uprzedniego sadowego nakazu aresztu, czy formalnego postawienia w stan oskarzenia.
  Senat ma glosowac w przyszlym tygodniu czy ten satanistyczny wniosek przejdzie czy nie. Sam fakt ,ze taki wniosek w ogole zostal formalnie przedstawiony do Senatu ,juz swiadczy jakie zdradzieckie elementy dostaly sie do wladzy.
  http://www.infowars.com/senate-moves-to-allow-military-to-intern-americans-without-trial/
  „The Senate is set to vote on a bill next week that would define the whole of the United States as a “battlefield” and allow the U.S. Military to arrest American citizens in their own back yard without charge or trial.

  “The Senate is going to vote on whether Congress will give this president—and every future president — the power to order the military to pick up and imprison without charge or trial civilians anywhere in the world. The power is so broad that even U.S. citizens could be swept up by the military and the military could be used far from any battlefield, even within the United States itself,” writes Chris Anders of the ACLU Washington Legislative Office.”

 6. maran Says:

  Saloman.
  Nie znam zawilosci religijnych panujacych w Syrii, ale mysle ze masz racje. Chodzi tu glownie o atak na Iran.
  Syjonisci, poparci przez zdradziecki rzad USA, probuja wszelkimi sposobami zaatakowac Iran , a Syria to tylko podnozek, po ktorym chca sie tam przedostac.
  Banierzy i fianasjera uzyla i uzywa zachodnich armii i kasy ,aby pod pozorem „humanitarnej pomocy ( co za zart), okielzac te kraje,
  w ktorych jeszcze nie wprowadzily swych finasowo-lupieznych rzadow.
  Po opanowaniu i zniszczeniu tych krajow, nic nie bedzie im stalo na przeszkodzie, aby wprowadzic lucyferianistyczy, globalny rzad swiatowy.
  Ida po trupach do celu i za nic maja respektowanie podstawowych praw czlowieka i wspolzycia miedzy narodami. Armia Saurona wypelzla na ziemie i zmierza do celu. A Ziemianie co?? Debatuja.

 7. Salman Says:

  Zgadzam sie Maran.Moim zdaniem jesli dojdzie do „wyzwalania” na wzor libijski to wiekszosc ludnosci Syrii poprze NATO gdyz Assada i alewitow maja serdecznie dosyc.Potem prawdopodobnie uzyty zostanie model iracki,czyli podszczuwanie przeciwko sobie sunnitow i alewitow (szyitow),o ktorych upomni sie Iran jako o swoich braci w religii.
  Assada bedzie mozna przekazac sadowi sunnickiemu,ktory go potraktuje tak jak szyici Sadama w Iraku.W ten sposob mozna bedzie sprowokowac Iran do jakiegos dzialania i medialnie pokazac calemu swiatu „iranskie zagrozenie” i ewentualnie wystapic w obronie „zagrozonej cywilizacji ziemskiej”,zajac zloza etc..Potem dla Izraela droga do zajmowania slabej (jak dzisiejszy Irak ) Syrii bedzie bardzo latwa a skaczacych sobie do gardel sunnitow i alewitow mozna ciagle podgrzewac jakimis zamachami terrorystycznymi etc.Potem syjonisci fadza kredyty na odbudowe,pomoga wybrac „demokratyczny rzad”.Izrael od Nilu do Eufratu zaczyna rodzic sie na naszych oczach a swiat sie przyglada.Zgroza

 8. suri Says:

  Bzdury Salman piszesz na temat Syrii i zastanawiam się kto ci płaci, czy tylko tzw. syjoniści, czy także jankesi, czy jedni i drudzy? Widać i czuć że nie znasz kompletnie Syrii i nie wiesz tego że na chwilę obecną Syryjczycy stoją murem za Assadem, ponieważ nie chcą opłacanych przez USA i Arabię Saudyjską islamskich bandytów z Bractwa Muzułmańskiego ani jakiejkolwiek wewnętrznej destabilizacji. Jak znasz arabski to poszukaj sobie na YT filmików jak się zachowuja selaficcy bojówkarze przerzuceni do Syrii przez granicę z Turcją. Trzeba być takim samym bandytą jak oni żeby ich popierać (no może być tak samo szczodrze finansowanym przez jankesów z pieniędzy Arabii Saudyjskiej i Kataru). Konflikt między szyitami a sunnitami jest stary jak sam islam i nie widzę tu żadnego przełożenia na obecną politykę Assada który jest po prostu normalnym człowiekiem (lekarzem-okulistą) a nie islamskim oszołomem. Znam Syrię bardzo dobrze i owszem, tatuś Assada był nielubiany, ale do syna nikt nigdy nie miał zastrzeżeń. Wszyscy się cieszyli że to on został prezydentem, a nie nieżyjący drugi syn Hafeza – Basil który był zwykłym „siłownikiem”.

  W destabilizacji Syrii chodzi tylko i wyłącznie o atak na Iran, odcięcie w ten sposób Chin od irańskich surowców, a następnie napuszczenie ich na Rosję i zrobienie resetu w całej Europie.

  Destabilizacjia Syrii jest im także potrzebna z kilku innych powodów:
  – basistwoska Syria stoi na przeszkodzie do stworzenia islamskiego Kalifatu sunnickiego skierowanego na konfrontacje z szyizmem i Iranem
  – Syria stanowi zaplecze dla Hezbollahu (szyickiego), który może być niebezpieczny dla Izraela po ataku na Iran
  – w Syrii znajduje się bardzo ważna bazą rosyjsk w Tartus i jankesi chcą osłabienia pozycji Rosji przed zbliżającą się wojną swioatową. Turcja, Iran, Rosja, Chiny, USA (+tzw.sojusznicy) – te kraje spotkaja się w najbliższej wojnie światowej:)))
  Metodę dezinformacji masz Salman opracowaną na pisowską modłe…
  Izrael to będzie, ale nie od Nilu po Eufrat, tylko od Odry po Dniepr i dobrze o tym wiesz;)))

 9. maran Says:

  sorry , tu drugi artykul.
  Warto pocztac bo autor bardzo sensownie pisze co nam lucyferianie za niespodzianki szykuja.
  http://dissidentvoice.org/2011/11/target-iran-washingtons-countdown-to-war/#more-39618

 10. Stalin Says:

  Salman syjoniści zawsze bazują na podziałach, według zasady dziel i rządź, w Libii jest 150 plemion, w Sytrii sam nie wiem ile, ale zawsze w takich krajach jest plemię rządzace i inne które sie uważają za odsunięte od władzy, CIA i Mossad po prostu popierają tych drugich, szkolą, wysyłają broń (do Solidarności też wysyłano kontenery broni ze Szwecji, też liczyli na naszych lokalnych terrorystów i ekstremistów, ale stan wojenny to uciął w zarodku) Kiedy już przejmą kraj zaczyna się pranie mózgów poprzez media, system oświaty, zapędzenie ludzi do półniewolniczej pracy itd… Prawdziwe rządy jak z Orwella 1984.

 11. Anonim Says:

  Stek bzdur to piszesz Salman , widać , że ktoś ci zapłacił chyba bo nawet imię Prezydenta Syrii nie potrafisz napisać poprawnie . A ja jestem Syryjczykiem i zapewniam ci , że nawet opozycja syryjska – nie ta zewnętrzna finansowana przez CIA, Mossad, Katar Turcja i innych jest przeciwna każdej interwencji zewnętrznej w Syrii , pomijając fakt , że – niechby spróbowali –
  Syria potwierdziła wielokrotnie, że każdy zewnętrzny atak na jej terytorium w jakiejkolwiek formie będzie traktowany jak Agresja izraelska , i będzie odpowiednio traktowany co oznacza , że zdolność rakietowa Syrii skierowana w tej chwili w większości na konkretne cele w okupowanej Palestynie mogą być wystrzeliwane w ciągu 5 minut od chwili rejestrowania zagrożenia w ilości ok.600 rakiet typu sam300 dziennie – przez długie miesiące –
  TVN24 narzędzie typowej teorii spisków prowadzonej przez CIA i Mossad i jednym – nie jedynym – ich rzecznikiem w Polsce nie dawno jak dzisiaj, określając liczbę 3500? osób prawdopodobnie jak to określił OPOZYCJONISTÓW zabitych przez siły rządowe nie wspomina, że wśród zabitych jest ok. 1500 żołnierzy syryjskich którzy zginęli z rąk band zbrojnych i ich snajperów jak zresztą większość cywilów zaliczanych do opozycjonistów a są to zwykli cywile wykonujący swoje codzienne czynności .
  zapewniam , że każda interwencja USA, NATO, Turcji z poparciem – jak im tam – arabskich rządów kolaborujących z syjonistami może przynieść tylko wolność dla Palestyny +”Ostateczne Rozwiązanie” znanej kwestii .. Naród syryjski skupiony wokół swojej legalnej władzy i Prezydenta , które niektórzy starają się obalić jest w stanie sam obronić swoją tożsamość arabską i swoją ojczyznę – Matkę Ojczyzn – Syrię – przekonają się o tym „niedowiarki” wtedy kiedy wynik pierwszej konfrontacji przysądzi o polityce hegemonii na Bliskim Wschodzie prowadzonej przez USA i NATO a podyktowanej interesami izraela.

 12. aga Says:

  Stalin-ek a ty to jestes lewackim pomiotem z Krytyki Politycznej Sierakowskiego czy może synalkiem Nowickiej tęskniącym za bolszewią?
  Doczytaj sobie kim był bek stalin ,zreszta pół zyd ,kim był Kagan -Kaganowicz i nie kompromituj tego forum takim nickiem!!!!

 13. aga Says:

  Anonim i Suri dzięki za wpisy. W Damaszku i nie znajdzie tam się Syryjczyka – bez względu na wyznanie – przeciwnego Assadowi.Te setki tysiące demonstrujących poparcie dla Prezydenta w wielkich miastach to naprawdę spontan!!!!
  Kryptożydzi z Turcji finansujący zdrajcow -sunnitow wywołujący w Homs czy Lattakii rozruchy powinni byc wydaleni i napietnowani.

 14. Salman Says:

  إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا سَوَاءٌ عَلَيْهِمْ أَ أَنذَرْتَهُمْ أَمْ لَمْ تُنذِرْهُمْ لاَ
  يُؤْمِنُونَ
  خَتَمَ اللَّهُ عَلَى قُلُوبِهِمْ وَعَلَى سَمْعِهِمْ وَعَلَى أَبْصَارِهِمْ غِشَاوَةوَلَهُمْ عَذَابٌ عَظِيم
  يُخَادِعُونَ اللَّهَ وَالَّذِينَ آمَنُوا وَمَا يَخْدَعُونَ إِلاّ أَنفُسَهُمْ وَمَا
  يَشْعُرُونَفِي قُلُوبِهِمْ مَرَض ٌ فَزَادَهُمُ اللَّهُ مَرَضا ً وَلَهُمْ عَذَابٌ أَلِيم ٌ
  بِمَا كَانُوا يَكْذِبُونَأُوْلَائِكَ الَّذِينَ اشْتَرَوُا الضَّلاَلَةَ بِالْهُدَى فَمَا رَبِحَتْ تِجَارَتُهُمْ
  وَمَا كَانُوا مُهْتَدِينَ

 15. Admin Says:

  Salman, za sianie żydowskiej dezinformacji dostajesz bloka.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: