Odpływ kapitału z Rosji osiągnął rekordowy poziom


Źródło : www.rusimperia.info/news/id10092.html

Data publikacji : 22.11.2011

Tłum. z jęz. ros. RX

Z Rosji w ciągu dziesięciu miesięcy tego roku „wyciekły” 64 miliardy dolarów USA, ogłosił przedstawiciel CENTROBANKU, Siergiej Ignatiew. Miesiąc wcześniej ten wskaźnik wynosił 49,3 miliarda dolarów USA, donosi o tym „Gazieta.ru”.

Tym samym tylko w październiku z kraju „wyciekło” 14 miliardów.

W CENTROBANKU żywi się nadzieję, że w skali całego roku odpływ netto kapitału nie przewyższy 70 miliardów dolarów USA. Regulator zbadał powtórnie szacunki tylko na początku listopada i okazało się, że początkowa prognoza zakładała odpływ kapitału na poziomie dwa razy niższym czyli 35 miliardów dolarów. I nie ma już żadnych wątpliwości co do tego, że w skali roku odpływ kapitału z dużym prawdopodobieństwem pokona ustaloną przez CENTROBANK granicę.

„Wskaźniki Rosji są gorsze od wskaźników innych państw grupy BRIK (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny). Najprawdopodobniej i prognozę 70 miliardów dolarów trzeba będzie skorygować, ale o jaką wielkość to na razie trudno jest powiedzieć.

„Do końca nie wiadomo czym skończy się sytuacja we Włoszech i Grecji”– uważają specjaliści.

Według wszelkiego prawdopodobieństwa odpływ kapitału będzie trwał i w pierwszym kwartale przyszłego roku. Takie są prawdziwe owoce „stabilizacji” w obszarze „przyciągania inwestycji”.

Komentarz redakcji: Wydaje się, że nie trzeba być wielkim ekonomistą żeby domyśleć się prawdziwych przyczyn powyższego stanu rzeczy. Wybitni specjaliści polityczni, ekonomiczni i społeczni ze stepów azjatyckich i nowojorskiej dżungli pracują zlani potem i krwią (oczywiście nie swoimi) nad demokratyzacją, reformami, restrukturyzacją, defaszyzacją, urynkowieniem, detyranizacją, rozwolnieniem, wypróżnieniem, itd. również i Rosji.

Kremlowski duet Miedwieputów, będących parawanem i teatrzykiem słomianych kukiełek, potulnie eksterminuje Rosjan i ich ojczyznę na polecenie NADRZĄDU ŚWIATOWEGO.

Pamiętajmy o nieprzemijającym kryterium – PO OWOCACH ICH POZNACIE.

Komentarze 4 to “Odpływ kapitału z Rosji osiągnął rekordowy poziom”

 1. Admin Says:

  Vladimir Putin: PR Genius

  Pogrywanie w piłkę nożną przez Tuska to przy tym fraszka.

 2. thetomek4791 Says:

  No niestety,ludzie śpią nie tylko w Polsce.Ciekawi mnie jak,czym to sie skończy.Może doczekam sie finału,być może nie,ale nie wróże światu nic dobrego,jeśli ludzie będa bierni i cicho siedzieć w przekonaniu,że ktoś za nich coś zrobi.Gady plemienne będa przeć na temat po trupach,mordować,szantażować,straszyć,rabować.Ciekawi mnie co lub kto albo co i kto powstrzyma tę zarazę

 3. thetomek4791 Says:

  proszę o publikację.dzięki


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: