Doradczyni Hillary Clinton u steru amerykańskiej filii Amnesty International


Źródło : www.voltairenet.org/Hillary-Clinton-aide-at-the-helm

Data publikacji : 23.11.2011

Tłum. z jęz. ang. RX

Suzanne Nossel (Żydówka)

Suzanne Nossel, była asystentka (żyda-tłum.) Richarda Holbrook’a w okresie pełnienia przez niego urzędu ambasadora amerykańskiego przy ONZ, a obecnie delegatka-asystentka w International Organization Affairs, została wybrana na stanowisko nowego dyrektora wykonawczego organizacji Amnesty International USA. Pełniąc obowiązki w Departamencie Stanu bardzo gorliwie wykorzystywała ideę praw człowieka jako narządzie przynoszące pożytek imperialnym ambicjom USA. Panna Nossel poprzednio pracowała dla Human Rights Watch jak i dla Bertelsmann Media Worldwide i dla gazety „Wall Street Journal” na stanowisku wiceprezesa ds. strategii i operacji.

Rada Dyrektorów Amnesty International uznała, że zaangażowanie Suzanne Nossel na rzecz administracji Clintona i Obamy było wystarczającym dowodem na jej fachowość i zdecydowała nie wysuwać pretensji do niej za zbrodnie popełnione w Jugosławii, Afganistanie, Iraku, Libanie etc.

Panna Nossel uruchomiła kilka kampanii przeciwko Iranowi, Libii i Syrii. W ciągu ostatnich miesięcy stała się sławna z powodu wprowadzania w błąd organizacji Human Rights Council w Genewie w intencji uzyskania rezolucji upoważniającej do wojny z Libią przyjętej przez Radę Bezpieczeństwa. Oskarżenia panny Nossel już dawno zostały obalone.

 

Jedna odpowiedź to “Doradczyni Hillary Clinton u steru amerykańskiej filii Amnesty International”

  1. vkali Says:

    ..myślą, ze ich demonizm ujdzie im płazem…


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: