Sztab generalny nie wyklucza, że konflikty lokalne u granic Rosji mogą przekształcić się w wojnę z zastosowaniem broni jądrowej


Źródło : www.3rm.info/17569-genshtab-ne-isklyuchaet-chto-lokalnye-konflikty-u.html

Data publikacji : 17.11.2011

Tłum. RX

W Sztabie Generalnym żywi się obawy, że lokalne konflikty u naszych granic mogą przekształcić się w potężną wojnę do której wciągnięta zostanie Rosja. Jedną z przyczyn powstania takiej sytuacji jest dążenie Gruzji i Ukrainy do NATO.

„Możliwość lokalnych konfliktów zbrojnych praktycznie na całym obwodzie granicy drastycznie się zwiększyła. Przy określonych warunkach ja nie wykluczam, że lokalne i regionalne konflikty zbrojne mogą przekształcić się w wojnę na potężną skalę, również z zastosowaniem broni jądrowej.”– powiedział Szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Nikołaj Makarow, w trakcie przesłuchań w Radzie Społecznej. Ukraina i Gruzja dążą do Sojuszu Północnoatlantyckiego, przypomniał Szef Sztabu Generalnego.

Ten fakt dramatycznie zwiększa ryzyko wciągnięcia Rosji w rozliczne lokalne konflikty, dodał on.

A ponadto prowadzenie wojen przez Rosję staje się coraz bardziej skomplikowane.

Armia stanęła w obliczu potężnego niedoboru rekrutów, zauważył Makarow.

„Jest coraz więcej odroczeń natomiast coraz mniej młodzieży w wieku poborowym. Jedynie 11,7% z ogólnej liczby młodzieży możemy wezwać do służby wojskowej. Z tej liczby odchodzi 60% ze względu na stan zdrowia. Dlatego praktycznie stoimy przed faktem, że praktycznie nie mamy kogo brać do służby wojskowej”.-stwierdził Makarow.

Wyjściem z powstałej sytuacji Ministerstwo Obrony widzi w zwiększeniu prestiżu służby wojskowej. W szczególności trzeba dawać priorytet w zatrudnieniu na etatach państwowych wszystkim, którzy odbyli służbę w Siłach Zbrojnych, powiedział Szef Sztabu Generalnego.

„Być może, że przyszły czasy, żeby stworzyć wyraźne zasady, tak jak w innych krajach, jeśli służyłeś w wojsku, to wtedy masz szansę mieć posadę państwową, nie służyłeś, twój problem.”– powiedział Makarow – „Jeśli służyłeś to masz pierwszeństwo w karierze, zatrudnieniu, wszystkim. Proponuję stworzyć określone ramy społeczne, które by stymulowały młodych ludzi do pójścia do wojska a także odbywania służby w formie kontraktu.”

Rezerwa mobilizacyjna armii wynosi 700 tysięcy ludzi i składa się w zasadzie z żołnierzy rezerwy już po służbie wojskowej, powiedział także Makarow.

Ponadto zapewnił on, że liczebność rezerwy jest zachowana na odpowiednim poziomie dzięki wzrostowi ilości żołnierzy kontraktowych.

Mówiąc o państwowych zamówieniach wojskowych, które ostatnimi czasy wielokrotnie załamywały się, Makarow skrytykował przedsiębiorstwa zbrojeniowe za poważne zawyżanie cen.

„My twardo stoimy na stanowisku, żeby pieniądze obywateli wydawane były w sposób racjonalny czyli taki żeby w armii nie tylko jeden człowiek negocjował z przedsiębiorstwami zbrojeniowymi ale żeby poważnie w tym kierunku pracował wyspecjalizowany departament.”– zauważył generał.

Komentarze 4 to “Sztab generalny nie wyklucza, że konflikty lokalne u granic Rosji mogą przekształcić się w wojnę z zastosowaniem broni jądrowej”

 1. Ość Says:

  Zobaczcie ile tutaj symboli antypolskich i masońskich. Nawet nasza flaga jest w gówno wbita na obrazie 15. Są tam gwiazdy dawida swastyki i krzyże w tym wszystkim między genitaliami i kałem. Na 12 obrazie Polska sra pieniędzmi z mapy. To jakaś prowokacja czy co? Dokładnie się przypatrzcie. To musiało stworzyć jakieś żydzisko psychicznie chore.
  Trzeba kliknąć na pierwszy obraz i na dole zmieniać obrazy kolejno.

  Przepraszam, że nie w tym miejscu to wstawiam ale nie wiem gdzie.

  http://galeriabrowarna.blogspot.com/2010/11/surrealizm-krytyczny.html

 2. Wojwit Says:

  @Ość

  Obejrzałem…
  Ohyda! Obsesja artykułowania w bazgrotach (bohomazach) wszelakiego koprofagiczno -seksualnego zbrukania umysłu (duszy), spowodowana jeśli nie ciężką chorobą psychiczną to opętaniem szatańskim. Chroń nas Panie Boże od takich „artystów”, którzy czują na dodatek konieczność dzielenia się ze światem swoimi zboczonymi „przemyśleniami” i wyrażania ich w „sztuce”. Jak żeś na to trafił, chłopie?!

  P.S.
  A ludzie prawdziwie uzdolnieni plastycznie, jeśli nie należą do „swoich”, mogą co najwyżej dekorować wystawy… Podobnie rzecz się ma obecnie we wszystkich w zasadzie dziedzinach sztuki. Smutne…

  P.S.2
  Może ciut lepiej jest w muzyce instrumentalnej. A i to nie do końca.

 3. Admin Says:

  Ość, iście żydowska „sztuka”. Spaczony umysł.

 4. Info « Prawosławny Partyzant Says:

  […] na innych stronach internetowych: 19/11/2011=> Sąd dał wiarę oprawcy 19/11/2011=> Sztab generalny nie wyklucza, że konflikty lokalne u granic Federacji Rosyjskiej mogą przekształc… 19/11/2011=> Rosję chcą podbić przez Iran 19/11/2011+> Lekarze od pięćdziesięciu lat […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: