Lublin, Krakowskie Przedmieście, 21 listopad 2011 – Biuletyn Narodowy, Grzegorz Wysok – proces o antysemityzm


Źródło: http://grzegorzwysok.blogspot.com/

W poniedziałek, 21 listopada 2011, o godz. 10.00, w sali XIV  w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie przy Krakowskim Przedmieściu 78 ma się odbyć kolejna rozprawa w procesie przeciwko Grzegorzowi Wysokowi  fałszywie oskarżonemu o znieważenie i nawoływanie do nienawiści wobec narodu żydowskiego na łamach redagowanego i wydawanego przez  siebie czasopisma „Biuletyn Narodowy”. Wezwani są następujący świadkowie red. Stanisław Michalkiewicz, red. Piotr Zychowicz z „Rzeczypospolitej”, profesor Ryszard Bender, senator Stanisław Gogacz (PiS), prezes NOP Adam Gmurczyk, twórca „Telewizji Narodowej” Eugeniusz Sendecki, Paweł Chojecki z pisma „Idź Pod Prąd”, Tadeusz Pasztyka i Ryszard Milewski.

Na poprzedniej rozprawie 7 listopada zeznawało jedynie 3 świadków. Dwaj byli radni Rady Miasta Lublin poprzedniej kadencji Piotr Więckowski i Krzysztof Podkański nie znaleźli w tekstach Grzegorza Wysoka niczego bulwersującego i żadnych słów wzywających do nienawiści. Z kolei świadek Zdzisław Drozd aktualny radny miejski (PiS) toczący sie proces określił jako kompromitację wymiaru sprawiedliwości, wyraził żal, że „Biuletyn Narodowy” Grzegorza Wysoka przestał się ukazywać, uznał, że artykuły Grzegorza Wysoka nie odbiegały od standardów stosowanych w publicystyce. Podkreślił, że radni zostali w postępowaniu przygotowawczym przesłuchani w trakcie trwania sesji, gdy miały miejsce bardzo ważne głosowania dla Miasta i ten nadzwyczajny tryb przesłuchiwania zakłócił pracę Rady  Miasta.

Rozprawa jest jawna, wstęp wolny.

Napisane w Bez kategorii. Możliwość komentowania Lublin, Krakowskie Przedmieście, 21 listopad 2011 – Biuletyn Narodowy, Grzegorz Wysok – proces o antysemityzm została wyłączona
%d blogerów lubi to: