Libijska walka wyzwoleńcza – 16 listopada 2011


Źródło : www.za-kaddafi.ru/node/7692

Data publikacji : 17.11.2011

Tłum. RX

TRYPOLIS- Dwie potężne eksplozje wstrząsnęły Trypolisem. Bojownicy Armii Wyzwolenia Libii zniszczyli 3 czołgi. W szeregu dzielnic trwa wymiana ognia z broni lekkiej. Bojówkarze Belhadża i buntownicy z Zintan prowadzą wymianę ognia pomiędzy sobą w Trypolisie. Są śmiertelne ofiary po obu stronach a także wśród ludności cywilnej. Wojskowy gubernator Trypolisu Belhadż trafił pod ostrzał bojowników grupy partyzanckiej Sahre Elawed. Poza tym nie wiadomo na razie czy został tylko ranny czy jest zabity.

SEBHA– Na południu Libii NATO kontynuuje bombardowanie bazy Armii Wyzwolenia Libii i Tuaregów, walczących z najemnikami. W pobliżu lotniska miasta Sebha ponownie rozgorzały walki. Spalono sztab natowskich najemników w Sebha.

MISRATA– Buntownicy Misraty zabijali libijskich patriotów leżących w szpitalach. Donosi o tym Międzynarodowy Czerwony Krzyż. Bojownicy Ruchu Oporu zabili dwóch bojówkarzy z batalionu „Szahid”.

Ain Zara– Bojownicy grupy partyzanckiej Raed zniszczyli sporo pick-up’ów z karabinami maszynowymi i zabili także pięciu buntowników.

BENGAZI– Tymczasowa Rada Narodowa wpadła we wściekłość ponieważ różne grupy szczurów ogłaszają swoją niezależność od tej organizacji. W pierwszym rzędzie chodzi o oddziały Al-Kaidy w Trypolisie pod dowództwem Belhadża i o buntowników z Misraty. Buntownicy Bengazi przygotowują się do wojny przeciwko plemionom Adżabija, Brega i Ras Lanuf, które ogłosiły swoją „niezależność”. Ze swojej strony plemiona miast Bajdah, Derna i Tobruk gotują się do wojny przeciwko brygadzie Bengazi.

SYRTA– Partyzanci Syrty prowadzą boje z bojówkarzami Misraty w dwóch dzielnicach miasta.

ZINTAN– Ahmed Szater donosi z Zintan, że obywatele cierpią od gwałtów bojówkarzy. „Oszukana młodzież” która dołączyła się do bojówkarzy „teraz tego żałuje”. Powiedział on także, że połowa mieszkańców Zintan „jest zwolennikiem Kaddafiego”. Donosi on także, że w Trypolisie znajduje się wielu najemników z Kataru.

BANI WALID– Na obrzeżach miasta trwają starcia pomiędzy bojownikami Armii Wyzwolenia Libii a cudzoziemskimi najemnikami.

LONDYN– Dnia 16.11.b.r. Gazeta „Telegraph” doniosła, że do Libii wybiera się brytyjsko-amerykańska jednostka sił specjalnych na okres 6 miesięcy rzekomo w celu zniszczenia broni chemicznej i rakiet ziemia-powietrze, które znajdują się w rękach bojówkarzy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pod tym pozorem poszczególne oddziały NATO będą walczyć z Armią Wyzwolenia Libii.

DAMASZEK– Dnia 16.11.b.r. Telewizyjny kanał syryjski ARRAI TV ujawnił dokument Unii Europejskiej w którym mówi się o planie rozbicia Libii na pięć części. Przedstawiciel Unii Europejskiej spotkał się z hersztami różnych band, w tej liczbie z Misraty. Omawiano plan podziału Libii.

ISTAMBUŁ– Władze Arabii Saudyjskiej i Turcji zatroskane są tym, że Katar w rzeczywistości odsunął te kraje od podziału „libijskiego tortu”. Donosi o tym źródło z kręgów delegacji „libijskich dysydentów” tak zwanego „Libijskiego Zjednoczenia Demokratycznego”, kierowanego przez Ahmeda Rahmana Szalgama. Delegacja odwiedziła Rijad i Ankarę. To samo źródło donosi, że Mahmud Dżibril, którego „porzuciła” Francja, także występuje przeciwko Katarowi, stawiającemu na Belhadża, i prowadzi rozmowy z saudyjskimi emisariuszami.

Przypomnijmy, że Mohammed Elhamruni, konsul generalny Libijskiej Dżamahiriji w Arabii Saudyjskiej kontynuuje swoją pracę „pod zielonym sztandarem” w nadmorskim mieście Dżedda.

Arabia Saudyjska do tej pory nie uznała marionetkowej, natowskiej Tymczasowej Rady Narodowej w Bengazi.

Komentarzy 5 to “Libijska walka wyzwoleńcza – 16 listopada 2011”

  1. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

    […] Libijska walka wyzwoleńcza – 16 listopada 2011 […]

  2. uefaman Says:

    Jak wygląda aktualny rozkład sił w Libii? Gdzie jest Saif al Islam?


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: